Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LeTv-всичко,което трябва да знаем !
#1

 
     
За какво става дума ?



Преди няколко дни китайския онлайн видео провайдър LeTv обяви 3 устройства,които скоро ще се появят на пазара-бюджетния LeTV S1 (super phone),LeTV S1 Pro в средния ценови клас и разбира се скъпарския LeTV Max !
Да започнем от цената,която много често е водещ фактор за повечето потребители:

LeTV S1 (super phone) - £ 180
LeTV S1 Pro - £ 289
LeTV S1 Max - £ 433

Какво получавате срещу парите си ?

LeTV S1 - 5.5-inch FHD Sharp display с 403 ppi,Mediatek Helio X10 processor 64bit,PowerVR 6200 GPU(за любителите на benchmark тестовете,телефонът с лекота преминава 50 000  на AnTuTu),3GB LPDDR3 Ram,Memory 16/32/64GB eMMC5.0,Dual SIM - Yes,Battery 3000mAh,Android 5.0 LeUI ROM.Камерата е на SONY - IMX214 F2.0 Aperture OIS.Естествено за тази цена не можете да очаквате нищо по-различно от пластмаса,но дори и с този материал телефона изглежда впечатляващо:



В LeTv S1 Pro вече е използван 5.5-inch 2K 2560 x 1440 538ppi дисплей,4 GB LPDDR4 Ram,алуминий и......Smapdragon 810 !
Камерата е същата като в S1,но тук е добавен Le Hi-Fi Audio chip и  май за първи път в телефон се използва  порт USB3.0-Type C MHL 3.0 HDMI 4K video support !!!!
LeTv Max(Huawei Mate7 Smile )Не съм сигурен,че този телефон ще представлява интерес за повечето от нас най-малкото заради дисплея,който е цели 6.33 инча !!!!!!!
Останалите характеристики включват Snapdragon 810,4 GB Ram,21 mega-pixel Sony IMX230,алуминиj,FingerPrint ID и т.н.
Съжалявам,че не успях да намеря видео поотделно за всеки един модел,но това е разбираемо... Smile
В следващото видео ще можете да добиете реална представа за S1 Pro и Max-а,въпреки,че едва ли някой ще разбере за какво става дума....Освен,ако не владее китайски:


За мен лично представлява интерес S1 само заради това,че останалите 2 модела са със Snapdragon 810.....Цената също е доста впечатляваща на фона на характеристиките.....Продажбите ще започнат от 19/05 в Китай.Към момента все още не обявена дата за global-версията,но предполагам,че това ще стане съвсем скоро.
И така-вие сте с мненията и коментарите за този телефон ! Smile

Edit

Сега видях,че и трите модела всъщност имат USB3.0 порт.






   
 


 

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Големи са. Колкото и впечатляващ хардуер всичко над 5.2/5.3 е прекалено много
Цитирай
#3

Докато чаках да ми изтече наказанието,реших,че е време за още нещо ексцентрично-LeTv S1..... Smile

[Изображение: 8408259D.png]
Цитирай
#4

tonkata07,това s1 ли е или pro?Сподели малко повече информация за телефона че съм му хвърлил око.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#5

letv 1s  http://www.vickmall.com/letv-le-1s.html Има го и за нашия регион дори с бг меню
Цитирай
#6

Телефона го взех от чисто любопитство.....Просто исках да видя как се държи Helio-то и нищо повече,но сега вече не се разделям с него.....Моя е S1,но и 1S ще  поръчам тия дни... Smile
Цитирай
#7
Wink 

Днес ми пристигна х800 про.За 14 дни с dhl.Поръчах го със стъклен протектор,но продавача го е объркал и ми е пратил за мх5.Незнам да го правя ли на въпрос или да приключа сделката.За телефона на първо четене-СТРАХОТЕН.Уникална изработка,супер дисплей.Работи като светкавица.Като го разцъкам няколко дни ще пиша още отзиви.Ако имате въпроси питайте.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#8

Първо честито и второ-махни всички простотии на Google.....В смисъл,върни му стоковия ром...Smile
Цитирай
#9

За телефона-Пробвах с 5 поредни пускания на антуту-резултат между 64500 и 65300.Леко телефона се загря но в рамките на нормалното.Под ръка имах една з2 и една г2 и двете устройства загряха видимо повече.Пробах и 20-25 мин игра на асфалт8.И там нещата бяха същите.х800 е видимо по-бърз и остана по-студен от двата и при запис на видео/за з2 4к,за г2 1080р/.Ето и няколко снимки-
На вън-
https://www.dropbox.com/s/x33hthlubqklyh...5.jpg?dl=0
В стаята-
https://www.dropbox.com/s/r8dnd4133gs9mw...8.jpg?dl=0
И на вън вечер-
https://www.dropbox.com/s/b6sxamsvswae5y...6.jpg?dl=0
Ето и една макро-
https://www.dropbox.com/s/gaa7lnimg8aoti...1.jpg?dl=0

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#10

Здравейте!
Обмислям закупуването на LeTv 1S и търся отзиви за него. Виждам, че от другите телефони на марката сте доволни, дано и този да е добър. Другият ми вариант е Xiaomi Redmi Note 2.
Моля за мнения и евентуално отзиви от хора, които имат база за сравнение.

Благодаря!
Цитирай
#11

Колега,letv са страхотни телефони.Като цена качество са идеален избор.Вчера ми дойде ъпдеит до 008стейбъл.Телефона започна да работи още по-добре.Ето още две снимки-
https://www.dropbox.com/sc/qh03jrv1kqwlj...LZv9MCLXma
https://www.dropbox.com/sc/kj67z2fbcvs10...9jmUCARtNa

Green_Eyed едва ли ще има ромове колкото за Xiaomi Redmi Note 2,но не мисля че кота имаш добре и бързо работещ ром това е проблем.Аз се чудех между 1 и 1s кой да взема за жената.Но скенера за отпечатъци не ни хареса и се спряхме на one 1.Ако го бяха направили като бутон от пред щеше да е супер.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#12

Аз така или иначе не разбирам от ромове и смяната им Smile В началото един приятел ще му сложи хубав ром и това ще е. А скенерът за отпечатъци предполагам, че има възможност да не се използва, а само ПИН или греша?
Цитирай
#13

Разбира се че може да не го ползваш,като екстра ми допада но когато е от пред на бутон като на мейзу мх5 или оне плюс 2.Но когато е от зад не ми харесва чисто визуално.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#14

@Green_Eyed........Имаш две възможности.... Или инсталираш всичко от Google и имаш Android,който работи като Android или оставяш всичко както си е и имаш Android,който обаче работи като iPhone.... Smile
Цитирай
#15

Здравейте,
Понеже мисля и аз да си поръчам letv 1s искам да попитам дали има някой собственик от София, който би благоволил да се видим да разгледам телефона за 1-2 мин и да го черпя едно кафе или в краен случай ако може да прати снимки :). Освен това ако е и възможно да каже от кой сайт го е поръчал :D
Благодаря предварително
Цитирай
#16

Хайде де,къде са собствениците на Letv 1S ?
https://www.youtube.com/watch?v=ix49952brCM


Прикачени файлове
.jpg LeTV_1S_Smartphone1446720207.JPG Размер: 153.47 KB  Сваляния: 152
.jpg LeTV_1S_Smartphone1446720062.JPG Размер: 153.75 KB  Сваляния: 162

Nexus 4  16gb - > Mi4 & Note 3
Цитирай
#17

Аз доколкото знам в този форум сме само двама с телефони Letv..... :Smile Единия телефон е X600, а другия е Pro-версията.... Не мисля, че има някой с 1S тук.
Цитирай
#18

Здравейте,
от 23.12.15 имам LETVX500/1S
Тел е купен от Алиекспрес. Първите ми впечетления са объркващи.
Като бързина е много бърз. Сравнявам го с досегашния ми ЛГ Г3 32 гб, който както знаете също е сериозен телефон.
Сензора за пръстови отпечатъци е много яка екстра. Работи безупречно. Тел се зарежда страшно бързо. Не загрява, колкото ЛГ Г3.
Минуси:
Много зор видях да подкарам 3г на Виваком. Не ме питайте защо. Уж всичко правя както трябва, пък стана от 50-я път.
С две карт и телефона-микро и нано.  Можеш да си избираш от коя да е нета.  Има много проблеми този мулти ром с който съм в момента. Когато се опитвам да вляза в някой подменюта крашва софтуера. Не се рестартира телефона(досега не е забивал и не се е рестартирал нити веднъж)
, просто изхвърля от менюто и дава съобщение...
Тук: http://www.needrom.com/download/letv-x5001s/
има инфо за смяна на рома с оригинален, но не знам дали ще се справя. Ако някой знае да спордели ако го префла;на с оригинален дали ще имам google play?



51610 точки на AN TU TU v.6.0
54500 на второ пускане.
Цитирай
#19

Здравейте, и аз като колегата имам Letv 1s от 23.12.2015г. Работи 2 дни и на второто включване за зареждане умря. И така се боря все още да го пусна. Пробвах клавишни комбинации и т.н. Ако някой има идея какво друго може да се направи, моля нека сподели.

П.С. Телефона не може да се включи. Когато се включи за зареждане светла червената лампа, но и след продължително зареждане тя не става зелена. (Телефона се зареди изключително бързо първият път - за около час).

Колега dwd, и аз имах проблеми докато подкарам мобилния интернет, но от 60тия път се получи Wink
Цитирай
#20

И аз си получих телефона от Алиекспрес на 29.12, но още не съм ходила за микро сим и го ползвам само с wi-fi. 

Имам следните проблеми: Google Play работи известно време без проблеми, след което изведнъж започва да ми иска "Background data disabled. Google Play Store needs background data to be enabled". Никъде не намирам такова нещо, че да го активирам. Без да променям нищо по настройките се оправя сам и така многократно.

Другият проблем е с фейсбук - не ми зарежда никакви профили или страници, нито нови неща от newsfeed-a, мога да преглеждам само новите нотификации. Изписва ми съобщение най-долу "Cannot connect right now. More". На More изписва само Check your internet settings, а нет си имам.

И последно (засега, дано няма друго) - не мога да изтрия скапания Clean Master!

Ще следя за ромове, които са по-добри от сегашния (5.5.007S)
Цитирай
#21

За първите 2 проблема........изключваш и  пак включваш WIFI.Телефона ти е наред!
При версия на Андроид 5.0.1 и нагоре,с цел запазане живота на батерията има заводски зададени настройки с режими за заспиване на интернет връзката.Не знам как се променят тези настройки.

Clean Master,ако е като системно приложение,само след ROOT можеш да премахнеш!

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#22

Благодаря ти, но не се оправят проблемите с изключване и включване на wifi. Дори докато използвам Google Play, изведнъж ми иска background data, без да е "заспивала" връзката,
Цитирай
#23

Така.....Аз имам телефона(X600) от 3 месеца и нямам нито един от вашите проблеми..... Smile

1.Махнете тези измислени къстъм ромове и изтрийте всички гугълски простотии,ако искате да имате един перфектно функциониращ телефон...... Smile
2.Свалете си от http://bbs.letv.com/zt/eui/le_1s.html последната версия на рома(9S,последната в списъка) и я флашнете през recovery.

@Green_Eyed.....Провери дали не е включена опцията Restrict app background data !

1.Settings
2.Dual Sim and Mobile networks
3.Data menagement
4.В горния десен ъгъл ще видиш една иконка(нещо като настройки).Натискаш я и ще видиш две опции:

Display real-time speed
Restrict app background data

По някаква причина вероятно тази функция е включена.Изключи я !!
Clean Master не е системно и ще изчезне след флашването на стоковия ром.

@dwd.......След флаш на стоковия ром няма да имаш нищо от Google,но можеш да си инсталираш всичко сам.....Отнема 5 минути.
Цитирай
#24

Здравейте, моля за малко помощ. От по-малко от месец имам LeTv One, скоро го влючих към компютъра за да сваля снимки, но телефона само зарежда и компютъра не го вижда.
Цитирай
#25

(2016-01-04, 11:41:44)tonkata07 написа:  Така.....Аз имам телефона(X600) от 3 месеца и нямам нито един от вашите проблеми..... Smile

1.Махнете тези измислени къстъм ромове и изтрийте всички гугълски простотии,ако искате да имате един перфектно функциониращ телефон...... Smile


....Извинявам се,но неразбирам,как така хем нямаш гугълските простотий,хем знаеш че нямаш нито един от нашите проблеми?
Фейсбук не е гугълско,с него как стоят нещата?

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)