Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LeTv-всичко,което трябва да знаем !
#26

@gelermo,не се извинявай... :Smile
Аз минах по този път преди вас.... Когато включих  телефона за първи път, той беше с къстъм ром на базата на версия 2S, а актуалната версия беше 6S..... И се започна...... В първите 10-на минути не остана приложение, което да  не  крашна.... :Smile
Под "простотии"  имах предвид всички онези услуги на Google без, които едва ли не не можем... Ако все пак искате да ги имате, спокойно можете да си ги инсталирате и сами. 
Освен всичко друго, Letv си пренаписаха софта и в последната версия няма нито едно приложение, което да е на китайски !!! Всичко е преведено  на разбираем  английски  език. 
Моят съвет към  вас е (ако изобщо мога да ви съветвам) е да махнете къстъм рома с който сте в момента и да си инсталирате последната версия на на стоковия ром.
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте. Защо спряхте да пишете в темата, какво се случва с телефоните, оправихте ли ги?
И аз съм на кръстопът LeTv 1s или Xiaomi Redmi Note 3????

XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO 6/128
Цитирай
#28

(2016-01-08, 08:16:37)roskata115 написа:  Здравейте. Защо спряхте да пишете в темата, какво се случва с телефоните, оправихте ли ги?
И аз съм на кръстопът LeTv 1s или Xiaomi Redmi Note 3????
Letv.... Споед мен... :Smile
Цитирай
#29

(2016-01-08, 08:16:37)roskata115 написа:  ...И аз съм на кръстопът LeTv 1s или Xiaomi Redmi Note 3????
Определено препоръчвам Xiaomi Redmi Note 3. Stolt

 
Цитирай
#30

Да ви открехна малко Smile . Слагате си тази прошивка - AROMA_S1_x600-BY_BB72_ML-Based_5.5.009S_r1.zip - mega:#!48V13YwY!1KSEzgeonxSyFOR5_HgDdug-TJqtBN4e5DrYMBo6DbY . След това флашвате фикса за контактите - mega:///#!8s03Ua4L!Gm9t0R2_1a7ffxUm2RxbBDr83NhI7JNuxvz96Oxw2PM и най-накрая фикса за Wi-fi - mega:///#!Nw0yWBjY!uiba4PoLu0lqISW1cqUosnoGXL-RdfR7CbQZlu7aBXU . Накрая правите един формат + wipe или там както му беше реда и се наслаждавате на прекрасния телефон.Изпитано и просто не поглеждам други телефони. Smile
Цитирай
#31

И? След 20 дни като пуснат 10S какво правим? Стоим си на бъгавия къстъм ром или го прежалваме и флашваме последната версия? Smile
Цитирай
#32

@tonkata07 и @NoMaD, вие ме убихте.
Единия е с по мощен процесор, другия с по мощна батерия. Това е единственото което виждам аз.
Никога не съм рутвал флашвал и т.н.
Какви са предимствата и недостатъците на двата телефона?

XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO 6/128
Цитирай
#33

(2016-01-08, 16:58:55)tonkata07 написа:  И? След 20 дни като пуснат 10S какво правим? Стоим си на бъгавия къстъм ром или го прежалваме и флашваме  последната версия? Smile

Всеки решава за себе си според мненията на потребителите ,които са изпробвали дадения софтуер.Аз споделих моето и дано е било полезно,а от там нататък торбата на главата и каквото такова Smile
Цитирай
#34

Нищо лично, но идеята ми е, че при тази честота на ъпдейтите е безсмислено да се слага къстъм ром.
Все пак всеки си решава за себе си.
Цитирай
#35

Лично аз слагам къстъм ,защото премахва всички китайски джунджурийки Smile
Цитирай
#36

Продадох телефончето. Не е лошо, но имам LGG3 и по ми харесва дисплея му. Чакам LG G5. С мен се свърза друг притежател на същия тел и каза, че след като сложил последния ром всичко е на 6. Може да се каже, че е хубаво телефонче, но аз не го препоръчвам.
За хора които не разбират от рутване и не им се занимава има мнооого по добри и с п
одръжка телефони.
Цитирай
#37

(2016-01-09, 21:23:12)dwd написа:  Продадох телефончето. Не е лошо, но имам LGG3 и по ми харесва дисплея му. Чакам LG G5. С мен се свърза друг притежател на същия тел и каза, че след като сложил последния ром всичко е на 6. Може да се каже, че е хубаво телефонче, но аз не го препоръчвам.
За хора които не разбират от рутване и не им се занимава има мнооого по добри и с п
одръжка телефони.

Ти си знаеш,но жена ми има Lg G3 и смело твърдя че G3 изостава на светлинни години и никога няма да го сменя за него или за който и да е друг Smile

П.П. - Както и да е.Всеки да си се радва на телефоните и да не разпъваме локуми тука.Приятно и безсервизно ползване на телефоните Ви Smile
Цитирай
#38

(2016-01-04, 15:29:02)percusia написа:  Здравейте, моля за малко помощ. От по-малко от месец имам LeTv One, скоро го влючих към компютъра за да сваля снимки, но телефона само зарежда и компютъра не го вижда.

След като го свържеш към компа гледай телефона/Прдлага да избереш Мултимедийно устр.,Камера,Само зареждане и Отстраняване на грешки през USB последното работи заедно с едно от горните.Ако искаш да прехвърляш включи първото( MTP).Моят е с БГ меню.
Нямам никакви проблеми до сега с него.Много аксесоари има в  http://www.aliexpress.com/premium/letv%2...eedQuery=n

LeTv One X600 3Gb ram CPU Helio X10 8 Core 2.0GHz Android 6.0 4G WiFi AC
ZTE Axon 7mini Android 6.0.1
Цитирай
#39

(2016-01-04, 11:41:44)tonkata07 написа:  Така.....Аз имам телефона(X600) от 3 месеца и нямам нито един от вашите проблеми..... Smile
.........
@Green_Eyed.....Провери дали не е включена опцията Restrict app background data !

1.Settings
2.Dual Sim and Mobile networks
3.Data menagement
4.В горния десен ъгъл ще видиш една иконка(нещо като настройки).Натискаш я и ще видиш две опции:

Display real-time speed
Restrict app background data

По някаква причина вероятно тази функция е включена.Изключи я !!
Clean Master не е системно и ще изчезне след флашването на стоковия ром.

@dwd.......След флаш на стоковия ром няма да имаш нищо от Google,но можеш да си инсталираш всичко сам.....Отнема 5 минути.

Изобщо нямам достъп до Data Settings, откакто го имам всеки път при опит да вляза там ми изписва "Unfortunately, the process com.android.phone has stopped" и ме връща в System Settings.

След още седмица използване на телефона забелязах и следните бъгове:

- батерията не се зарежда до 100%. Един път стигна до 96%, следващият до 94% и последните 3 пъти стига до 93%. Това също ли се дължи на рома и ще се оправи ли със смяната ми със стоков?

- в момента, в който дисплеят изгасне, спирам да получавам каквито и да било нотификации - от фейсбук, вайбър, месинджър. По нищо не разбирам, че някой ми е писал. Трябва да отворя съответното приложение и едва тогава получавам съобщенията. Даже вайбърът изписва, че е disconnected. Явно нямам нет, когато не използвам телефона.

- индикацията за батерията трябва ли да мига и при пропуснати повиквания и нови съобщения от приложенията? Моята мига само при батерия под 20% и свети докато се зарежда.

- имам и доста подменюта, които са на китайски, няма пълен превод на английски. Версията е 5.5.007S.

tonkata07, писал си, че си с X600. Ромът, който си дал в линка, става ли и за X500?

И един въпрос, който ще ви се стори смешен, но не разбирам Smile      Каква е разликата между стоков и custom rom? Стоковият е оригинален, а custom ромовете се пишат от потребители ли?
Цитирай
#40

Всички тези проблеми, които описваш идват от рома с, който е телефона.... МАХНИ ГО!!!!!! Smile
Линкът който съм дал е точно за твоя модел(X500).... Свали го на телефона и го флашни през recovery.
Цитирай
#41

Добре Smile Ще пиша пак, като го сменя. Благодаря!
Цитирай
#42

Здравейте,
От 30.12.2015 и аз съм собственик на LeTV x500.
До сега съм изпробвал всички ромове които можах да открия в интернет.
Сега използвам ром BB72 на Grossoshop.net но днес планирам след работа да се върна към оригиналния 009S. С него се държи най-добре.
Доста екпериментирах с него и имам страхотни впечатления.
Цитирай
#43

(2015-12-15, 18:30:10)montrouz написа:  Хайде де,къде са собствениците на Letv 1S ?
https://www.youtube.com/watch?v=ix49952brCM

Здравейте ето ме Smile дори съм доста доволен от покупката сега съм с версия 9S от BB72 и телефона върви прекрасно Smile при вас как са нещата.
Цитирай
#44

Май стана време да се броим.....И да си отворим разни теми както е при колегите с "флагманите".....и не само....Smile
Цитирай
#45

Здравейте и аз от скоро съм горд собственик на 1S X500 и също като колегата горе съм с 009S от ВВ72. Другото с което се заиграх вчера беше ClearMotion технологията на Mediatek общо взето в долното видео може да видите за какво става въпрос:

[video="https://www.youtube.com/watch?v=r032t-wSOvQ"]https://www.youtube.com/watch?v=r032t-wSOvQ[/video]

Може проверим дали е активирана опцията като напишем  *#*#3646633#*#* и влезем в engineer mode след това преминаваме на "Hardware Testing" и превъртаме най-долу до "Video". Виждаме следния екран:

[Изображение: Screenshot_2015-12-25-16-13-51.png]

Задаваме "ClearMotion Demo" на "1"
Сега отваряме видео, (с 4К не се получава) използвайки MX Player виждаме екрана, разделен на две половини, както на картината. Лявата страна е с включен Clear Motion, а дясната страна е с изключен Clear Motion. Това предполага, че функцията работи. В случай че не работи (по някаква причина), на екрана няма да видим разделящата линия.

[Изображение: Screenshot_2015-12-25-16-02-41.png]

Иначе настройките за активацията на ClearMotion в build.prop са следните:

Код:
persist.sys.display.clearMotion=1
persist.clearMotion.fblevel.nrm=255
persist.clearMotion.fblevel.bdr=255
ro.mtk_clearmotion_support=1
ro.mtk_slow_motion_support=1
ro.mtk_16x_slowmotion_support=1
Цитирай
#46

купих си наскоро letv x500. вече е в софия според тракинг номера който имам. предполагам че идва с някакъв бъгав ром. за това съм решил да го заменя със стоковия ром и с ВВ72 009s и да ползвам този с който по-добре се държи телефона. Проблема е обаче че не мога да намеря линк за последния. ето тук има http://blog.grossoshop.net/come-installa...letv-x500/ , но файлът е премахнат. може ли някой да даде линк.
Цитирай
#47

купих си наскоро letv x500. вече е в софия според тракинг номера който имам. предполагам че идва с някакъв бъгав ром. за това съм решил да го заменя с къстъм рома и с ВВ72 009s и да ползвам този с който по-добре се държи телефона. Проблема е обаче че не мога да намеря линк за последния. ето тук има http://blog.grossoshop.net/come-installa...letv-x500/ , но файлът е премахнат. може ли някой да даде линк.
руснаците са голяма работа. в един техен форум намерих прошивката
https://mega.nz/#!lwtClJ5R!yRo6CgbugAXbh...umDSr-eYUc
Цитирай
#48

Вече съм с 009S и повечето проблеми от началото ги няма. Няколко пъти Google Play пак ми искаше background data, но от 2 дни е ОК. 

Много ме дразнят, обаче, безбройните китайски вградени приложения и това, че я няма онази иконка с точките, която е за приложенията. При вас така ли е и това може ли да се промени?
Също така има една кръгла бяла иконка Live на началния екран, която не мога дори да я преместя, да не говорим за изтриване.
Цитирай
#49

(2016-01-11, 22:34:08)tonkata07 написа:  Май стана време да се броим.....И да си отворим разни теми както е при колегите с "флагманите".....и не само....Smile

Още от месец май,след като Letv пуснаха в продажба телефоните,ги следя.
Дълго избирах кой модел да си купя,но чаках да ги сравня на живо.
За мое щастие в OLX ги има вече всички модели и повечето продавачи нямаха нищо против да ги тествам,преди да ги купя.

Вече съм собственик на LeTV L1 (x600) . Предпочетох го пред другите модели основно заради камерата, дисплеят,размерът,дизаина и процесорът.

Камерата най-много ме впечатли. Сравнена с x500 е с много по-малко шум на тъмни сцени. По детайлна е и с по-реални цветове.
И дисплеят е по-контрастен със по-наситени цветове.
Другото,което ми хареса е звукът DTS. Много мощен вграден аудио чип. В менюто има иконка на Dolby Atmos. С две думи,перфектният музикален плеър.

Осемядрения процесор на Helio X-10 е много по-малко греещ и с по-дълъг живот на батерията.
LeTV One,както и LeTv S1 Pro е с USB Type C MHL и може да се върже към телевизор или монитор.
Нито едно приложение не е китайско,с версия BB72 009S(Stable) е телефонът.

Съвет към тези които ще си купят LeTV L1. Искайте от продавачите да проверят кога е произведен и да ви изпратят снимка. Пише го на стикера с баркода на кутията.
Гледайте да е произведен преди октомври 2015. След този месец дисплеят вече не е на SHARP, а слагат дисплей на LG. Не ,че и LG е лош, но този на SHARP ми харесва повече.
Имам LG G2 и Jiayu S3,но LeTV One ги превъзхожда във всички отношения.
Цитирай
#50

Нов проблем - не мога да пращам и получавам mms. Ходих в три магазина на Теленор, пращаха ми 2 пъти настройки с sms и не става. Всичко е въведено както трябва. Преди да ми сменят рома можех и да пращам, и да получавам.

Има ли някой с Letv 1s на Теленор? Моля да снима настройките и да ми ги прати.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)