Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LeTv-всичко,което трябва да знаем !
#76

(2016-01-25, 11:15:46)Stavkata написа:  Обяснявам,за да стане малко ясно на всички Smile . Това е най-лесния начин по който аз се справих с руутване и софтуер.
1.Инсталираме си usb drivers за телефона - https://yadi.sk/d/jKNRjOOQfPeXq
2. Включваме USB debugging на телефона - https://www.youtube.com/watch?v=Ucs34BkfPB0 и изключваме телефона след това.
3. Теглим Flash tools - https://yadi.sk/d/I2mqDUouhxWQz и стартираме.
4. Теглим рековърито за телефона + темата на английски -  http://forum.xda-developers.com/showpost...tcount=143
5. Флашваме рековърито както е описано в този клип - https://www.youtube.com/watch?v=8kOulnJY7Ok
6. Теглите избрания от вас ром,за мен рома е този - http://www.letv.re/topic/215-eui-55-009s...installer/
7. Влизате в рековърито и инсталирате рома според инструкциите му.
Този метод работи при мен и ми е най-лесен и затова го споделям с вас.Ако някой има други методи или по лесни начини нека ги сподели.

Здравей, би ли качил няколко срийншота на FlashTools, какво точно трябва да се направи, да се чекне. Благодаря Smile
Цитирай
Аксесоари
#77

Вече съм с 009s - без китайски приложения и с повече свободна рам. деинсталирах приложението Wallpapers и сега не мога да си сменя тапета, но това не е болка за умиране. ще чакам да излезе 010s и тогава ще оправим проблема Smile
Цитирай
#78

Ето едно видео как става да се флашне TWRP рековърито и инсталиране на Ром през рековърито - https://www.youtube.com/watch?v=oNyBOvB6bQM
Втория клип е как се флашва стоков софтуер и опциите ,които трябва да се отметнат на Flashtool - https://www.youtube.com/watch?v=c-LklMJtG2w
Мисля че е по добре с видео обучение,защото е по лесно да се види някой път,от колкото да разпъвам локуми тук и да ви обърквам Smile
Цитирай
#79

Здравейте , искам да попитам дали някой има подобни аудио проблеми с LeTV -  https://www.youtube.com/watch?v=r875bIb4n-M
Като цяло телефона радва , но ме притеснява да не е като един от сегашните ми ( Takee1 ) има същият проблем като във видеото и това го прави само на видео.
Та много ще съм благодарен , ако споделите как се държи аудиото при запис на видео!

 Xiaomi Pocophone F1
Цитирай
#80

Ако някой качи едно  видео с обяснения ( флаш на ром и рекавъри)  ще е доста полезно за всички неуки като мен Smile
Цитирай
#81

Днес ми пристигна ъпдейт 010S, някох да знае какво поправя и добавя?

HTC HD2  > HTC ONE M7 BLACK + HTC DESIRE 820   >  Letv x800 One Pro 
Цитирай
#82

Пипнали са камерата,lock screen-a,контактите,иконите,календара,нов интерфейс на плеъра.....Другите неща не ни засягат....Просто не са за нас....Smile



Колеги, задава се наследникът на модела "1".

   
Цитирай
#83

Малко по различен начин от моя , но всичко е обяснено във видеото и работи пак на 100%
https://www.youtube.com/watch?v=ih8FlsRToe8
Цитирай
#84

Телефона има ли вибрация , софтуера с който дойде нямаше сега съм сложил AROMA_S1_x600-BY_BB72_ML-Based_5.5.009S_r1 и пак не усещам . Където намериш сложих да е включена. Благодаря предварително
Цитирай
#85

Има вибрация на който и софтуер да бях го пробвал.Дано да не е дефект при вас.
Цитирай
#86

Ами най вероятно ще е това , едва ли ще има някаква особеност при активирането му.
Цитирай
#87

(2016-01-31, 17:26:58)zamene написа:  Ами най вероятно ще е това , едва ли ще има някаква особеност при активирането му.
В звуковите настройки има отметки за вибрацията и в настройките на клавиатурата ,когато пишеш,но настройките са стандартни като при всички телефони.
Цитирай
#88

(2016-01-21, 23:25:33)41ka написа:  Още не е за хвалба ... ама и аз да се обадя , чакам  X 600 .
п.п. От 'алито' за колко доло-горе ще цъфне при мен.

За около месец,месец и половина.
Иначе не си сбъркал в избора на телефон.
Вече му навъртях един месец и съм изключително доволен от смартфона.
Antutu тест е 54 000. В стария пост съм описал плюсовете на L1 пред другите:

(2016-01-18, 15:09:33)IVasilev написа:  Още от месец май,след като Letv пуснаха в продажба телефоните,ги следя.
Дълго избирах кой модел да си купя,но чаках да ги сравня на живо.
За мое щастие в OLX ги има вече всички модели и повечето продавачи нямаха нищо против да ги тествам,преди да ги купя.

Вече съм собственик на LeTV L1 (x600) . Предпочетох го пред другите модели основно заради камерата, дисплеят,размерът,дизаина и процесорът.

Камерата най-много ме впечатли. Сравнена с x500 е с много по-малко шум на тъмни сцени. По детайлна е и с по-реални цветове.
И дисплеят е по-контрастен със по-наситени цветове.
Другото,което ми хареса е звукът DTS. Много мощен вграден аудио чип. В менюто има иконка на Dolby Atmos. С две думи,перфектният музикален плеър.

Осемядрения процесор на Helio X-10  е много по-малко греещ и с по-дълъг живот на батерията.
LeTV One,както и LeTv S1 Pro е с USB Type C MHL и може да се върже към телевизор или монитор.
Нито едно приложение не е китайско,с версия BB72 009S(Stable) е телефонът.

Съвет към тези които ще си купят LeTV L1. Искайте от продавачите да проверят кога е произведен и да ви изпратят снимка. Пише го на стикера с баркода на кутията.
Гледайте да е произведен преди октомври 2015. След този месец дисплеят вече не е на SHARP, а слагат дисплей на LG. Не ,че и LG е лош, но този на SHARP ми харесва повече.
Имам LG G2 и Jiayu S3,но LeTV One ги превъзхожда във всички отношения.
Цитирай
#89

@IVasilev и аз мисля че не съм сбъркал , за цена / качество и хардуеър мисля че е най-доброто!
(Избора беше , между него и Xiaomi Redmi Note 3) . Нооо бюджета е решаващ!
Та такаа... ,имам само опасения за  някой приложения за коректната им работа.
Сега съм със Inew l4 , който е със A53 - 64 битов и някой apk. ми създават проблеми (отдавам го на това че не са оптимизирани ...) .
Вие срещали ли сте , приложения който работят на друго ваще у-во. на x600 да имат проблем?

My favorite gadgets:

LeTV x600 <MiUi 8 bobN>  And  XiaoMi RedMi Note 8 pro<MiUi 11>  .:: <Redmi note 5 pro >::.
Цитирай
#90

И при мен си има вибрация.

Аз също получих съобщение за ъпдейт до 010S, който се е свалил сам. Явно като съм хванала wi-fi е станало това. Още не съм рестартирала телефона, за да приключи актуализацията. Първо исках да ви питам дали да го правя или 009S е по-добра версия.

Относно "китайските" приложения, за които писах по-рано - така казвам не само на тези, които са си на китайски, а на вградените, които не могат да се трият и дори не знам някои от тях за какво служат. Малко по-късно ще кача скрийншот.
Цитирай
#91

От наколко дни имам съобщение, че е налична новата версия 010S, давам му ъпдейт, рестартирам и ми дава, че е възникнала грешка. Същото беше и с 009, не можах да я кача.
Цитирай
#92

Направи фактори ресет и трябва да се оправи,но има възможност да загубиш гугъл маркета (аз така се прецаках първия път) но не е фатално,оправя се...
Между другото някой с модела  Letv 1S x500 със 16гб да каже колко свободна памет му остава за приложенията.

HTC HD2  > HTC ONE M7 BLACK + HTC DESIRE 820   >  Letv x800 One Pro 
Цитирай
#93

Разполагаш с около 10-11 гигабайта. Aз в момента съм с 9, но с инсталирани приложения и IGO.
От снощи съм с 10s, като сложих гапсовете допълнително и ръчно изтрих китайските приложение. Не мога да махна само клиповете, които се появяват при скролване на ляво, докато си в основния прозорец. По форумите пише за пачове, които премахват излишните приложения, ако някой има линк да помогне
Цитирай
#94

Пробвай да задържиш пръста си ,все едно сменяш тапета или добавяш widgets и плъзни към самата страница с клиповете ,над нея има око ,което ако натиснеш ти го зачертава и рекламните клипове изчезват.Практически премахваш страницата с китайските видеа.

HTC HD2  > HTC ONE M7 BLACK + HTC DESIRE 820   >  Letv x800 One Pro 
Цитирай
#95

получи се, благодарности
Цитирай
#96

Телефона го слжих да сензарежда вечерта и беше изключен,показваше че зарежда ,но сега на сутринта ми показва че няма индикация,слагам го към зарядното и мига само червема светлина от диода за известията,как да го събудя ?

колеги,успях да го събудя...
махнах го от зарядното за 30-40мин ,после го сложих на зарядно и сам се активира.Интересното е че го сложих вечерта да се зарежда и беше с паднала батерия.Прочетох в нет-а ,че ако седи много време изключен на зарядно може да даде дефект ,който обхваща волтажа на батерията и (пада под минималния волтаж).
Препоръчвам да го зареждате включен,защото този проблем съм го срещал и на много други устройства на други марки като sony,samsung,coolpad вече и letv.
При повечето хай-енд истройства има допълнителна защита,но пак не е гаранция.

HTC HD2  > HTC ONE M7 BLACK + HTC DESIRE 820   >  Letv x800 One Pro 
Цитирай
#97

Здравейте ! Имам телефон х 600 s1. Получих го с мулти езикова версия на софта, но поприбързах да ги върна на фабрична настройка и без да си дам сметка изтрих и данните от вградената СД карта с интернационалният софт. Остана на английски и китайски, но седнах и поразгледах в нета. В руските сайтове намерих интернационал. версия, но повече русифицирана отколкото международна. Инсталирах я и имам сега българско меню, но не е пълно, а и не всички приложения работят добре. Инсталирах последната оригинална версия на софта 10s и след това руската версия на мултиезиково меню. Винаги когато стартирам телефона ми излиза символа на TWRP заедно със логото на тел. LETV и не мога да го върна на оригинална версия на Recovery. Няко знае ли как да премахна TWRP от телефона без да му изтрия всичкия софт и също дали има качествено мутиезично меню, което да позволява актуализирането на оригиналният софт от производителя по въздух.
(2016-02-05, 16:22:34)percusia написа:  От наколко дни имам съобщение, че е налична новата версия 010S, давам му ъпдейт, рестартирам и ми дава, че е възникнала грешка. Същото беше и с 009, не можах да я кача.

Влез в оригиналният сайт на Letvи си свали 10S. Копирай го в паметта на телефона и смени името на папката с update. след това изключи телефона. Задръж бутона за усилване на звука заедно с бутона за захранването докато се появи recovery/update приложението. стартирай ъпдейта и ще ти се получи. Няма българско меню в ъпдейта и ако си имал преди това, може да изчезне. Този телефон според мен, а и не само е в повечето случай за юзери с известен опит, отколкото за масовият потребител, но иначе е супер добър. Тук                http://bbs.letv.com/zt/eui/le_1.html           можеш да намериш ъпдейта.
(2016-01-26, 19:51:58)kotoo написа:  Вече съм с 009s - без китайски приложения и с повече свободна рам. деинсталирах приложението Wallpapers и сега не мога да си сменя тапета, но това не е болка за умиране. ще чакам да излезе 010s и тогава ще оправим проблема.
Аз имам тази версия, но е от руски сайт. Имам и 7S, която работи по-добре според мен. Няма китайски приложения и мога да си сменявам и тапета и лаучера. Та искам да те питам как се държи тази версия на твоя тел. и преведена ли е до край или е като руската, само донякъде и за някой операции трябва да сменяваш езика. С TWRP ли я инсталира и ако си, как го махна след това. Позволява ли ти да актуализираш софта след като си я инсталирал. Питам , защото не ми се иска да пробвам и ако се окаже същата като моята да се налага пак да преинсталирам, защото съм го наредил вече както ми харесва и не ми се разправя повече....
(2016-01-26, 12:03:49)cReativeYZZY написа:  Предполагам, че отново се използва флаштулс, както го е описал Stavkata?

След използване на флаштулс за инсталиране на софта, остава ли нещо, имам в предвид някакви надписи или символи след рестарта и при стартиране на тел. както след работа с TWRP? Аз си смених софта с TWRP 7 и сега всеки път когато рестартирам тел. ми излиза LETV заедно със логото на TWRP 7, а иначе логото на телефона  LeEco с оригиналният софт. На новият ъпдейт 10s логото на тела също е LeEco.
Цитирай
#98

инсталирaх с TWRP, но не съм го махал след това. сега съм с 10s и ми се появява само логото LeEco. телефона е произведен за китайския пазар и преводите са ужасни и непълни. Ако дадена програма не е преведена на български менюто му по дефолт се показва на китайски и всеки път трябва да сменяш езика на английски за да разбереш какво трябва да правиш. както казах в момента съм със стоковия ром 10s и не си правя труда да инсталирам мултиезични пакети, ползвам го с английски език. относно това да имаш стоков ром с действащ OTA ъпдейт, възможно е, но на практика ще си доста ограничен, защото няма да имаш Play store. аз руутнах телефона, сложих му гапсовете, демек Play store и други гугъл сървиси, и деинсталирах китайските приложения. деинсталирах и System update, защото при следващата автоматична актуализация ще се наложи да инсталирам отново гапсовете и както казваш ти, тъкмо ще съм си настроил телефона и пак ще трябва да се разправям с инсталации и настойки. така че трябва да избереш - да имаш Play store или OTA ъпдейт. Двете за сега не може, т.е. може, но само един месец, докато версията на EUI не се качи.

дали накой е ползвал Х500 с флашка. питам, защото съм си харесал една - eaget cu10, но ще я взема само ако мога да я ползвам с телефона. имам адаптер type-c to micro USB, но когато включих флашка към телефона чрез него, не я разпозна. силно ме съмнява обаче че адптера не поддържа OTG, макар, че търговеца беше писал обратното.
Цитирай
#99

Е аз съм със стоковия и имам инсталиран Google Play,който си е ок.Ползвам около  10 пришожения и не мисля че ще в голяма болка за умиране ако апликациите изчезнат след ъпдейт,но това е мое виждане.

HTC HD2  > HTC ONE M7 BLACK + HTC DESIRE 820   >  Letv x800 One Pro 
Цитирай

Добри продажби, явно ще се радват на популярност Smile
https://www.kaldata.com/%D0%A2%D0%B5%D0%...08089.html

POCO F5 12/256 GB





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)