Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S6 - коментари/препоръки/съвети!
#1

Поради повишения интерес към батерията на Samsung Galaxy S VI в тази тема може да коментирате и давате насоки за по-добър живот на батерията.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
Аксесоари
#2

То е ясно вече, че като го купя ще го разгледам първо това, но ще съм благодарен, ако някой каже как точно се избира fast или нормално зареждане. Трябва друго зарядно или има в настройките на телефона различни опции?

Edit:
Из нета има статии, но най-важното, което прочетох е, че зарядното е "адаптивно" и няма нужда да се взема друго. Това означава, че започва да зарежда бързо и като се качват процентите то забавя бързината на зареждане.
В 21 век сме Smile
Ето резултат от тестове на един от големите андроид сайтове:

Here is the timing breakdown during our charge:

Started at 5%
5 minutes in – 14%
15 minutes in – 32%
40 minutes in – 76%
50 minutes in – 88%
72 minutes in – 100%
Цитирай
#3

Зареждането наистина е много бързо. Уж е 2А като това за S4, но на S4 ми отнема около 3ч. от 5% до 100%. При S6 наистина времето е 72-75мин.
Цитирай
#4

@Gatev01 - още първият ден като взех телефона смъкнах и изчетох упътването на Самсунг и там си е описано Wink

Fast Charge-а става автоматично като се спира и връща на нормално зареждане (отново автоматично) ако телефона/батерията загреят много или при други рискови фактори за увреждане на устройството (вече не помня какви и не ми се търси). Също така fast charge става само ПРИ ИЗКЛЮЧЕН дисплей - тоест ако си играем с телефона, ще се зарежда по обикновеният начин. Предполагам това са го направили отново поради съображения за температурата - при ползване загрява, а fast charge-а ще го стопли допълнително Smile

Upgrade to S6 Edge stock ,Proud owner of SGS IV Stock, HTC Sensation, Stock ROM, Debranded, Semi-bricked, Fixed...
Цитирай
#5

(2015-04-23, 23:51:14)shikera написа:  Зареждането наистина е много бързо. Уж е 2А като това за S4, но на S4 ми отнема около 3ч. от 5% до 100%. При S6 наистина времето е 72-75мин.

Тук играе роля не само ампеража на зарядното ами и технологията използвана в телефона - а именно Qualcomm's fast charge 2.0, която липсва при S4.

Щеше да е хубаво да бяха сложили опция в настройките за fast charge on и off, както при Note 4, ама явно тази настройка е била част от "блоата" който самсунг са премахнали (което би потвърдило думите ми, че корейците не са напълно наясно какво трябва да махат и какво не).

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#6

S4 - от 0 до 100 за 95 минути. С6 - от 0 до сто за 72 минути. Не е кой знае каква разлика, за да си заслужава, според мен. Не трябваше по-малка батерия с фаст чардж, а по-голяма без, според мен. Това с 3-те часа със сигурност не е с оригинално зарядно...
Не може да ми прави 3:40 минути екран с6-цата. Това е супер отвратително малко.

Choosing...
Цитирай
#7

Спря ли WiFi да не търси мрежи когато е изключено? Поне 20% там отиват.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#8

Разбира се. Всичко е изчетено и пробвано. Силно се надявам гугъл да пуснат нов ъпдейт на сървисите, които в момента имат някакъв як дрейн. След последния им ъпдейт омазаха нещата.
Не мога да достигна до 4 часа дисплей, което е скандално.

Choosing...
Цитирай
#9

Това е от сървисите им или поне се надявам. Пишеше го някъде. А това за wifi не схванах кое да се изключи?
Цитирай
#10

Gatev01 нещо такова трябва да е:

1. Настройки > Wi-Fi > натискаш трите точки > Допълнителни > махни отметката на Винаги разреш. сканиране


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#11

Дснке! Аз имам някакъв спомен за това нЯщо. Ама дали дава отражение наистина..?
Цитирай
#12

Дава и още как. В противен случаи, телефона постоянно сканира за отворени мрежи и си точи тихичко батерията.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#13

(2015-04-24, 12:52:53)Sloona написа:  S4 - от 0 до 100 за 95 минути. С6 - от 0 до сто за 72 минути. Не е кой знае каква разлика, за да си заслужава, според мен. Не трябваше по-малка батерия с фаст чардж, а по-голяма без, според мен. Това с 3-те часа със сигурност не е с оригинално зарядно...
Не може да ми прави 3:40 минути екран с6-цата. Това е супер отвратително малко.

Така е, живота на батерията не е добър за момента. Изкарава ми деня, но аха-аха. Гугъл сървисите и при мен имат яко потребление. Чакам Самсунг скоро да пуснат и нов фърм с който да оправят някои проблеми, та се надявам до няколко седмици да се оправи положението.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#14

(2015-04-24, 13:47:06)Sloona написа:  Разбира се. Всичко е изчетено и пробвано. Силно се надявам гугъл да пуснат нов ъпдейт на сървисите, които в момента имат някакъв як дрейн. След последния им ъпдейт омазаха нещата.
Не мога да достигна до 4 часа дисплей, което е скандално.

Ще опишеш ли обстоятелствата около използването на телефона? На wifi или на мобилни данни цъкаш, някакви енергоспестяващи глезотии дали използваш, за в рамките на колко време след като си смъкнал телефона от зарядното правиш тези 3 ч 40 мин на дисплей и пр...

Аз съм с друг телефон, но има разлика, когато го смъкна от зарядното и започна да го мачкам. Тогава правя около пет часа на дисплей. Ако обаче гоизползвам по-умерено и изкарам ден и 17-8 ч с един заряд на батерията, то живота на screen on time пада до около 3 ч 30 мин.

Ще помоля и останалите, вече сте доста хора в раздела, освен чисто научния спор за батериите, да постват резултатите на батерията си като скрийншот и най-вече на screen on time. По ревютата му дават добри времена, но тук чрта, че не е точно така.
Цитирай
#15

Аз сам доволен [Изображение: 67fb01b89d6044db7a6fe61eb9e4222b.jpg]

[Изображение: 1f3ef41773b6d9bda3014315a3e9d403.jpg]
Цитирай
#16

Поредното безумие сътворено в името на нещо абсурдно-батерията е оставена на 1% заряд само за да се премине границата от 5 часа SOT,защото графиката ясно показва,че целта е била точно тази !!!!
И след като премина тази "психологическа" или каквато искате я наречете граница,по-добре ли се чувстваш ?
Защо просто не приемеш факта,че влизайки в режим на "deep discharging",е*аваш майката на батерията ?
Ама аз пък кой съм,че да ви съветвам ? Телефоните са си ваши и вие си решавате как да ги съсипвате ! Smile
Цитирай
#17

Ето и от мен.Не съм го ползвал много, но мисля, че е добре Smile
         

Galaxy S23 Ultra
GALAXY S9 Plus
Galaxy Tab S2
Цитирай
#18

Аз лично съм доволен от батерията        

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай
#19

Аз лично съм разочарован от батерията , едвам ми изкарва до вечерта......не повече от 3ч и 30 мин дисплей ,обикновена S6-ца .
Цитирай
#20

(2015-04-25, 09:02:42)tonkata07 написа:  Поредното безумие сътворено в името на нещо абсурдно-батерията е оставена на 1% заряд само за да се премине границата от 5 часа SOT,защото графиката ясно показва,че целта е била точно тази !!!!
И след като премина тази "психологическа" или каквато искате я наречете граница,по-добре ли се чувстваш ?
Защо просто не приемеш факта,че влизайки в режим на "deep discharging",ебаваш майката на батерията ?
Ама аз пък кой съм,че да ви съветвам ? Телефоните са си ваши и вие си решавате как да ги съсипвате ! Smile
А нали било хубаво да се разрежда до нула от време на време, за да се оптимизира, калибрира и тн
Цитирай
#21

Много грешно...гледай да не пада под 5% никога. Ако искаш да си калибрираш батерията без рут един вид без ръчно да изтриеш статуса от data/system >> batterystats.bin можеш да направиш две неща. Набираш в клавиатурата *#0228# когато телефона е на 100% и включен в зарядното и натискаш quick start и следиш дали ще ти падне заряда с няколко процента. След като изчакаш да се дозареди и изпише , че батерията е заредена махни я за 10мин и включи телефона пак в зарядното за да дозареди разликата от старта. Така ще си калибрираш батерията. Това се прави само веднъж докато не смениш софтуера или получиш актуализация.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#22

Питам не, за да предизвиквам спорове, а за да разбера кое е най-правилно. Аз уж все гледам да ги пазя тия батерии, че е нещото, на което държа в устройствата си.
Та, тук из форума има сума теми как трябвало веднъж в месеца да се изцежда до изключване за калибриране на батерията или нещо такова. И във форума на другата ОС съм чел, че трябвало да се прави понякога така.
Така че, питам кое е най-правилното?
И на кои статии точно да вярвам?
Цитирай
#23

Това , което си прочел не е вярно , не трябва да позволяваш никога падане под 5% даже е препоръчително да не пада и под 15%

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#24

(2015-04-25, 11:13:05)Gatev01 написа:  
(2015-04-25, 09:02:42)tonkata07 написа:  Поредното безумие сътворено в името на нещо абсурдно-батерията е оставена на 1% заряд само за да се премине границата от 5 часа SOT,защото графиката ясно показва,че целта е била точно тази !!!!
И след като премина тази "психологическа" или каквато искате я наречете граница,по-добре ли се чувстваш ?
Защо просто не приемеш факта,че влизайки в режим на "deep discharging",ебаваш майката на батерията ?
Ама аз пък кой съм,че да ви съветвам ? Телефоните са си ваши и вие си решавате как да ги съсипвате ! Smile
А нали било хубаво да се разрежда до нула от време на време, за да се оптимизира, калибрира и тн
Цитирай
#25

ОК има логика щом телефонът и той те кара да го включиш...
А за лаптоп каква е истината? Аз съм с макбук еър и за него отново съм чел веднъж в месеца да се изхабява до самоизключване.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)