Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S6 - коментари/препоръки/съвети!
#26

От тия дни и аз съм собственик на телефона.
Зареждането наистина е доста бързо - факт. Но само едно нещо не разбрах, което се случи снощи, играх си и го оставих на 68% в 20 вечерта, Wi-Fi, GPS всички екстри изключени + пуснат енергоспестяващия режим. На другия ден по обяд рекох да го погледна - няма ток, не иска да се включи, викам си батерията е. Включих го в контакта - изписа си 0% и почна нагоре.

Много ме притеснява, че му има нещо сериозно на телефона. Само да добавя, че, когато ми го показваха в магазина (Telenor), човека като реши да го включва беше изключен и вика "а то няма ток, момент сега ще го пуснем да се зарежда".
Съгласен съм, че хардуера на телефона е мощен и е нормално да ползва много от батерията, но чак толкова ли? Все пак standby... Някой да даде някакъв съвет? То така или иначе, май ще го нося обратно до магазина..

Edit: Няма значение. Оказа се, че не съм изключил и други неща, като например постоянно търсене на Wi-Fi (дори, когато е спрян), както и NFC (въпреки, че не мисля, че NFC оказва такова влияние). Вчера, няколко часа след като написах мнението го погледнах (а преди това го бях заредил на 100%) и беше горещ на 50%, изключих тези неща и го оставих на 49%. Тази сутрин като го погледнах беше на 48% така, че изглежда всичко си е ОК.

| Samsung Galaxy S8 Plus |
Цитирай
Аксесоари
#27

Принципно не е нормално,но изчакай известно време и виж дали ще продължи да го прави.И на мен ми се е случвало няколко пъти при старите телефони,но не повече от 1-2. Ако продължава така го занеси да го погледнат.

iPhone X Space Gray
Цитирай
#28

Стана същата работа този път телефона беше изключен напълно и то на 46% ден по-късно тръгвам да го включвам - 0%. Това е още по-зле, не хващам логиката да се разрежда, когато е изключен. Преди малко си направих същия експеримент и за 3-4 часа пък изобщо не падна. Не знам какво му става. Ако го занеса дали ще могат да го подменят? Нали има нещо до 14 дни можеш да върнеш ала-бала..?

| Samsung Galaxy S8 Plus |
Цитирай
#29

Здравейте, от 1 месец съм собственик на с6, но последните няколко дни забелязах следното. Свалям си телефона от зарядното на 100%, почти нищо не правя на него, най-много вайбър и батерията се изпарява. За 15 минути от 100% на 90%. Дайте някакъв съвет, какво да правя?

Nokia E7 --> HTC Desire X --> Samsung S6 32gb --> Xiaomi MI 8
Цитирай
#30

Пусни скриншот какви приложения имаш, да се види от какво може да е. Smile

 
Цитирай
#31

(2015-05-09, 02:22:50)BaRdOmEtOoX написа:  Стана същата работа този път телефона беше изключен напълно и то на 46% ден по-късно тръгвам да го включвам - 0%. Това е още по-зле, не хващам логиката да се разрежда, когато е изключен. Преди малко си направих същия експеримент и за 3-4 часа пък изобщо не падна. Не знам какво му става. Ако го занеса дали ще могат да го подменят? Нали има нещо до 14 дни можеш да върнеш ала-бала..?

Човек, няма какво да се чудиш и да правиш експерименти, върви да ти го сменят...  Това си е дефект от всякъде, не може да го изключиш и после да няма батерия.. Не губи време. Отдели време, отвори ЗЗП и прочети какви права имаш, и тъй като там се надяват да не си ги знаеш - отивай и ги мачкай. Вземи това, за което си платил тези не малко пари. 
Цитирай
#32

Дълго време се правих на луд за слабата батерия..., но вчера влязох в xda в темата на S6 и подтемата за батерията на телефона и с голямо учудване установих, че явно аз имам проблем! Хората там изкарват по 5-6 часа дисплей, аз не мога да изкарам 3... Всяка вечер го зареждам, а не го ползвам толкова интензивно. Някакъв нов софт ли да му слагам, не знам и аз. Идеи?
Цитирай
#33

 Колега, опитай се да го оставиш за ремонт 
Цитирай
#34

Не мисля, че е основателно да го оставям за ремонт.. Просто няма какво да му направят.
Цитирай
#35

Ако го ползваш само за браузване и фейсбук сигурно и ти ще изкараш толко, аз също немога да направя повече от 3 часа скрийн защото играя и игри и също като теб съм на зарядно всяка вечер
Цитирай
#36

Главно за това го ползвам(браузване и фб), но пак ми се струва адски малко. Както и да е, камерата компенсира всичко останало!
Цитирай
#37

Не се заяждам, ама щото мн ме е яд на самсунг с недодяланите им неща - що не си купи един фотоапарат и една нокиа щом разсъждаваш така!?
Цитирай
#38

Приемам недостаците на телефона за сметка на друг плюс, който притежава. Преди s6-цата ползвах z3, там батерията беше перфектна, но пък камерата куцаше. Приел съм, че няма перфектен телефона, винаги има някакъв кусур. Просто, както казах гледах скрииншотове с 5-6 часа дисплей, незнам как се ползват, но е е факт, че издържа батерията. Мен ме притеснява, че голям процент от Usege е от Google услугите и смятам, че от там идва проблема...
Цитирай
#39

С новите ъпдейти нещата по батерията чета че се оправяли.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#40

Ха дано! Къде ги пише тия приятни новини?
Цитирай
#41

Днес си инсталирах CPU Spy, по данни на приложението телефона никога не влиза в режим "deep sleep" и постоянно процесора работи... Да ми кажете приложение, което показва изчерпателна информация, т.е. кой процес работи постоянно и не позволява телефона да заспи поне за малко Smile
Цитирай
#42

(2015-05-19, 18:57:27)Gatev01 написа:  Ха дано! Къде ги пише тия приятни новини?

XDA, Sammobile etc.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#43

Здравейте, някой обръщал ли е внимание, че на последния ред в "информация за телефона" пише "RATED 9V, 1670 mA" и на зарядното пише също 9,0 V 1,67 A or 5V 2A, дали корейците не са сложили 9 волтова батерия 1670 мА ?
Цитирай
#44

GSam battery за батерията

@nedland, това са зарядните напрежения и ток.
Телефонът може да се зарежда на 9 волта, тогава харчи 1,67А, когато се зарежда на 5V, тогава харчи 2А.
Предвид близките стойности на ампеража и голямата разлика във волтажа, смея да предположа, че на 9 волта зарядно напрежение, телефонът ще се зарежда с около 50 % по - бързо

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#45

Как ще се зарежда по-бързо при 9V и 1.67А, при положение че при 5V е ?
Цитирай
#46

(2015-04-24, 13:31:03)rado__8 написа:  Спря ли WiFi да не търси мрежи когато е изключено? Поне 20% там отиват.

Тая функция при s6 къде е ? Давам на wifi и имам само още но там няма настройки.

SAMSUNG GALAXY S6
Цитирай
#47

Jorrddan
Може така да докарват бързата зарядка, 9волтова батерия 1670 мА ще се зареди наистина по бързо от 5волтова 2600 мА.
Стана ми странно защото това ми е първият Samsung с такава информация.
Bozhidarg
WiFi /// More ///Always allow scanning
Цитирай
#48

Нещо и мен почва да ме изнервя тази тъпотия с батерията. Няколко пъти вече го зареждам вечерно време свалям го от зарядното на 100% лягам си и сутрин е на 79%. Gsam battery показва че най много ток ми е дръпнал система андроид и тъпото е че за момента май няма какво да се направи по въпроса

(2015-05-24, 04:23:05)bozhidarg написа:  
(2015-04-24, 13:31:03)rado__8 написа:  Спря ли WiFi да не търси мрежи когато е изключено? Поне 20% там отиват.

Тая функция при s6 къде е ? Давам на wifi и имам само още но там няма настройки.


То май я няма тая настройка при нас или поне аз не я откривам 
Цитирай
#49

Снощи го извадих от зарядното на 100%, отидох на ресторант и после си легнах. Не съм го ползавал въобще, освен за 2 телефонни разговора. Не е нормално на standby да ми изхаби 40%  Huh


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S6Xiaomi Redmi 3Xiaomi MI MAX 2Xiaomi MI MAX 3Poco X3 NFC | Huawei P60 Pro | Honor Magic5 Pro
Mi Band 2 | Mi Band 3Amazfit BIP | Amazfit GTR | Amazfit GTS2e | Garmin Venu 2
Цитирай
#50

Даа, този телефон е на 9волта. На galaxy s4 си пише на лепенката отзад "RATED : 3.8V 1300mA"
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)