Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S6 - коментари/препоръки/съвети!

Колеги, поръчах си телефона втора ръка и го очаквам да пристигне, но оставам малко разочарован като чета коментарите за батеритята тук. В момента съм с S4 и Mbuynow 9000mAh батерия, която прави по около 11 часа SoT на WiFi и около 7 часа и половина SoT на LTE. Очаквах батерията на S6 да държи поне 5 часа на мобилни данни, явно ще остана разочарован в това отношение. Май варианта ми остава да си нося зарядното в джоба и да правя няколко бързи заряда на ден при възможност, колкото да спася деня. Жалко, че този модел няма опция да поставяне на допълнителни Extended батерии. И все пак, когато телефона пристигне, ще стане ясно положението с батерията.
Цитирай
Аксесоари

Два часа и половина преко сили екран. При мен са пуснати мобилни,GPS,всякакви синхронизации. Толкова си може. Нося си зарядното и при нужда фаст чардж и съм готов. Като се замисля,не изкарва цял ден,ако ми е все в ръката. А уж трябва да работя. Надявам се,ако пуснат нуга за нас,да са пипнали консумацията на батерията.

---------------------------------------------------
Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
Пай сее ...
Цитирай

Батерията всъщност не е толкова зле. Това е от вчера като през половината време е бил на мобилни данни (4Г - мтел ако има значение)
[Изображение: fdc684fee8e244177b99f6688809f400.jpg][Изображение: f7334d425ef164bb05e50ff4a915ffaf.jpg][Изображение: 1eb2c3c31fa2683ac1ba5ee4147cb060.jpg]

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Батерията си държи горе доло добре, ето при мене на  S6 edge plus при ползване на ментелско 4G и wi-fi.

[img][Изображение: 3Sqm2pn.jpg][/img]
Цитирай

Това не е възможно дори екрана да е бил на минимална яркост..
Цитирай

Кое му е невъзможното? Телефона е на два месеца, батерията на S6 Edge plus е 3000 mAh, съотношението което го ползвам всеки ден е 60-70% wi fi 30-40% 4G ментел. Яркост да речем че я оставям на 1 см. и нещо по скалата, автоматичната не я ползвам. Но хайде да не са всеки път 7 часа докато останат 10-12%, но 6 часа SOT ги държи преди да падне под 20 % и после го слагам да се зарежда, щото не мога да го чакам да падне до край всеки път.
Цитирай

Колега моя грашка, не прочетох че е плюса...  не се сърди , реално с намалената яркост си е възможно да направиш 7 часа...
Цитирай

Имам същият телефон при нормална яркост не е възможно да се изкарат 7 часа екран , максимум 4 часа.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

При нормална яркост или по точно на автоматична ги държи около 5 часа и половина SOT. Иначе днеска нарочно направих експеримент почти изцяло на wi-fi и само 10 мин. 4G, като яркост по скалата я оставих на 1 см, което ми е напълно достатъчно за стайна светлина ( за навънка не е достатъчно) и резултата беше 8 часа SOT Big Grin Иначе 4G то го изключвам когато не ми трябва.

[img][Изображение: uW3WWX0.jpg][/img]
Цитирай

Здравейте, колеги, пиша отново за странно държание на батерията. Когато се зарежда от кабел, със или без фаст чардж и стигне до 100% го вадя и моментално пада на 92-93%, а когато е от безжичното зарядно си зарежда до 100% и не пада така рязко, но като взема телефона ми изписва че зареждането е паузирано, въпреки че датчика свети че е зареден телефона. Пробвах хард ресет и калибриране на батерията, но продължава да е така. Дали батерията си заминава или е софтуерен бъг?

Nokia E7 --> HTC Desire X --> Samsung S6 32gb --> Xiaomi MI 8
Цитирай

(2017-01-03, 19:29:06)DemonsDreaming написа:  Здравейте, колеги, пиша отново за странно държание на батерията. Когато се зарежда от кабел, със или без фаст чардж и стигне до 100% го вадя и моментално пада на 92-93%, а когато е от безжичното зарядно си зарежда до 100% и не пада така рязко, но като взема телефона ми изписва че зареждането е паузирано, въпреки че датчика свети че е зареден телефона. Пробвах хард ресет и калибриране на батерията, но продължава да е така. Дали батерията си заминава или е софтуерен бъг?


Прилича на дефект , няма да е софтуерно.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

(2017-01-03, 19:29:06)DemonsDreaming написа:  Здравейте, колеги, пиша отново за странно държание на батерията. Когато се зарежда от кабел, със или без фаст чардж и стигне до 100% го вадя и моментално пада на 92-93%, а когато е от безжичното зарядно си зарежда до 100% и не пада така рязко, но като взема телефона ми изписва че зареждането е паузирано, въпреки че датчика свети че е зареден телефона. Пробвах хард ресет и калибриране на батерията, но продължава да е така. Дали батерията си заминава или е софтуерен бъг?

И при мен започна да го прави тоя номер.

huawei p30 pro
Цитирай

Наскоро телефона започна от 20% батерия да пада за 1 секунда на 3%.Имам още гаранция дали ще ми го заменят? + предната камера има лилави ленти. Не ми се иска да го ремонтират..

Samsung Galaxy S10
Цитирай

Телефона ми е С6. Дадоха ми го безплатно от немски оператор, понеже поднових договора си! На 10 дена е телефона. Първите три дни батерията беше добре а сега пада за норматив! Изчетох всичко до сега, което сте написали тук колеги. Направих всичко и пак няма ефект. Реших, че е от батерията и отидох за рекламация, а от там ми казаха, че батерията е супер. Пробваха я по техен си начин! Остава само да инсталирам въпросният ром, за който е писано тук. Да но, понеже съм в чужбина или незнам поради каква причина, немога да изтегля нищо. Като натисна линка, за да изтегля примерно один или рома, ми изписва грешка. Моля да ми дадете актуален линк, за да му инсталирам въпросният ром. Иначе ще има блъскане в земята и приключвам. Благодаря ви българи, че ви има!

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай

И моята батерия се скапва .От няколко дни като до изключа от зарядното пада веднага на 97% и продължава да пада по бързо .Това след последния ъпдейт стана .Днес върнах фабрични настройки и да видим как ще е .Другите колеги с този проблем- ще го носите ли на сервиз ?
Цитирай

Аз си поръчах от али експреса външна батерия-кейс за 15-16 долара!!!Чакам да пристигне да видя как ще е!!!
Цитирай

Тези външни батерий и кейсове прецакват много бързо батерията

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Някой дали случайно знае, в кои случаи "Android OS" точи батерията? От 2 дена имам този проблем. (Back up на гугъл е спрян и никога не е бил включен.)
Цитирай
Video 

Здравейте колеги! Преди 3 дена намерих това клипче и направих същото което е посочено в него и трябва да ви кажа резултата е поразителен поне при мен.Телефона стана впъти по бърз а батерията кара окло 2 часа повече дислпей 
https://www.youtube.com/watch?v=ct9K7iRifUg
Цитирай

И кое изключи...?

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk

Samsung I9100 Galaxy S II 4.1.2 Android => Samsung I9505 Galaxy S IV White Frost 16GB [Jelly Bean 4.4.2 - NB9] + 16 GB Samsung microSDHC™ Class 10 => Samsung Galaxy S6 Black Sapphire 32GB SM-G920F
Цитирай

Да покажи скрийн шот,че ми е интересно с колко подобри батерията?

---------------------------------------------------
Ръждата никога не спи,явно е работохолик.
Пай сее ...
Цитирай

и ми е много интересно как свли приложението? на мен не ми го показва дори.

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай

Това е приложението което аз ползвам то е една версия по ниска от приложението показано в клипа
https://drive.google.com/file/d/0B8OYbwG...sp=sharing
Когато го отворите отивате на трите точки горе в дясно и натискате / Забрани всички Bloatware/ след това може да се върнете и да ограничите ръчно други приложения които не ползвате.
Скрийншот ще пусна довечера
Цитирай

Има ли разлика с това приложение?

Инсталирах приложението което alexs_ качи и преди да спра каквото и да е на телефона си направих бекъп, ще пиша след няколко дни дали има разлика.

HTC One V Black > Nokia Lumia 1020 White 32GB  > Samsung Galaxy S6 White Pearl.
Цитирай

От сутринта до сега телефона е на 50 % батерия и 2ч. и 50 мин. Дисплей с пуснати мобилни данни и WiFi

Изпратено от моят SM-G925F с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)