Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S6 - коментари/препоръки/съвети!
#51

(2015-04-24, 12:23:52)smiley написа:  
(2015-04-23, 23:51:14)shikera написа:  Зареждането наистина е много бързо. Уж е 2А като това за S4, но на S4 ми отнема около 3ч. от 5% до 100%. При S6 наистина времето е 72-75мин.

Тук играе роля не само ампеража на зарядното ами и технологията използвана в телефона - а именно Qualcomm's fast charge 2.0, която липсва при S4.

Щеше да е хубаво да бяха сложили опция в настройките за fast charge on и off, както при Note 4, ама явно тази настройка е била част от "блоата" който самсунг са премахнали (което би потвърдило думите ми, че корейците не са напълно наясно какво трябва да махат и какво не).
Къв куалком бе пичч. S6 се предлага само с ексинос процесорите на самсунг за първи път от доста време дори в САЩ

SGS2, SGS3, SGS5, Note 4, SG S7edge  & Samsung Tab S 10.5 LTE, Galaxy S9+
Цитирай
Аксесоари
#52

@b33rk0 Fast Charge технологията е на Qualcom, но Самсунг я ползват и в Exynos-a Wink

Upgrade to S6 Edge stock ,Proud owner of SGS IV Stock, HTC Sensation, Stock ROM, Debranded, Semi-bricked, Fixed...
Цитирай
#53

@b33rk0 - прави си, че може да се не се казва така (като съм си писал поста тотално изключих, че S6 не е със Snapdragon), но идеята е същата - само името ще се различава.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#54

Никога не съм имал телефон с по жалка батерия!По три пъти на ден го зареждам.Трагедия.
Цитирай
#55

Ако постоянно играеш или не си изключил някои настройки които гълтат батерия е нормално да го зареждаш често. Попринцип с нормално потребление, лично мен ме изкарва ден, ден и половина, като играя, постоянно ми е включен wi fi или мобилен и говоря доста.

Nokia E7 --> HTC Desire X --> Samsung S6 32gb --> Xiaomi MI 8
Цитирай
#56

Ще се подобри с 5.1.

Choosing...
Цитирай
#57

Имам един въпрос като направя някое приложение невидимо, не намирам после начин как да го направя видимо. Някой има ли идея къде се намира опцията или просто samsung са забравили да я сложат.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#58

Влизаш в апликейшън мениджъра и слайдваш до най-дясно и там се намират изключените приложения.

Choosing...
Цитирай
#59

Можете ли да ни кажете някоя програма с която мога да следя износването на батерията?

Nokia E7 --> HTC Desire X --> Samsung S6 32gb --> Xiaomi MI 8
Цитирай
#60

(2015-06-05, 11:38:00)Sloona написа:  Влизаш в апликейшън мениджъра и слайдваш до най-дясно и там се намират изключените приложения.

Не мога да го намеря къде се намира това нещо обясни по подробно ако не ти е проблем

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#61

Здравейте, от няколко седмици имам samsung s6. И се появи следният проблем. Зареждам го за около 80 мин и наблюдавах колко часа дава за използване. Отначало започнаха да се качват ,като стигнаха до 26 ,до онзи ден когато започнаха да падат и станаха 24. Днес го сложих и ми даде време за зареждане 2 часа и 40 мин ?!?! Някакви идеи какво може да е станало ?
Цитирай
#62

(2015-06-05, 13:39:36)kali_74 написа:  
(2015-06-05, 11:38:00)Sloona написа:  Влизаш в апликейшън мениджъра и слайдваш до най-дясно и там се намират изключените приложения.

Не мога да го намеря къде се намира това нещо обясни по подробно ако не ти е проблем

Намира се в Настройки-Диспечер на приложения и слайдваш най-вдясно,но там са Забранените приложения,а ти ми се струва,че просто си скрила иконите им от менюто.Ако е така,опцията за показване би трябвало да е,където е тази и за скриване.Мисля,че отваряш менюто и горе в дясно трите точки Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#63

Взех си нормалната С6 и ще съжалявам 2 години сега . От към телефон и екстри е страхотен но батерията .... нямал съм друг с толкова драматична батерия - С3 ката в момента издържа повече . Реално няма и 3 часа дисплей . Към 2-3-4 следобяд трябва да зареждам а нямам такава възможност . Като сравнение давам С5 която изкарваше близо 5 часа на дисплей.
Цитирай
#64

(2015-06-07, 12:04:07)nepokiss написа:  Взех си нормалната С6 и ще съжалявам 2 години сега . От към телефон и екстри е страхотен но батерията .... нямал съм друг с толкова драматична батерия - С3 ката в момента издържа повече . Реално няма и 3 часа дисплей . Към 2-3-4 следобяд трябва да зареждам а нямам такава възможност . Като сравнение давам С5 която изкарваше близо 5 часа на дисплей.

Спокойно в началото е така... и аз си казах същото преди месец... Big Grin С времето и циклите на зареждане ще държи доста повече Wink Като го оставя да зарежда цяла вечер (около 7 часа) и ми държи по 2 дена... и екран 5 часа и 30 мин. Разбира се съм деактивирал всичко ненужно( google приложенията освен новото приложение на гугъл "фото" ъпдейтва снимките само през ви-фи при зареждане) и използвам "Greenify".....[Изображение: 11393015_1107766302573504_1391593374562054843_o.jpg][/url] subir gif[/img]

Samsung Galaxy S2 >>> Nokia Lumia 530 Black >>>Nokia Lumia 635 White >>> Samsung Galaxy S6 Black Saphire >>> Samsung Galaxy S6 Edge Black Saphire >>> Samsung Galaxy S7 Platinum Titanium

Цитирай
#65

@mashko - айде сега направи 5 часа екран без руут и те признавам.

Choosing...
Цитирай
#66

Ехеее че и над 5 часа. Имам чувството че е седял само на дисплей Tongue Пробвах се да го огранича с приложения та но почти никаква разлика . Да ви питам има ли значение за батериятя ако го зареждам с друго зарядно ?
Цитирай
#67

колеги как мога да променя това бързо зареждане за 1 час ,че след толкова търсене нищо не открих .... искам да си зарежда нормално 2-3 часа с надежда да издържа повече батерията или това не е от значение
Цитирай
#68

(2015-06-09, 14:18:36)mashko написа:  
(2015-06-07, 12:04:07)nepokiss написа:  Взех си нормалната С6 и ще съжалявам 2 години сега . От към телефон и екстри е страхотен но батерията .... нямал съм друг с толкова драматична батерия - С3 ката в момента издържа повече . Реално няма и 3 часа дисплей . Към 2-3-4 следобяд трябва да зареждам а нямам такава възможност . Като сравнение давам С5 която изкарваше близо 5 часа на дисплей.

Спокойно в началото е така... и аз си казах същото преди месец... Big Grin С времето и циклите на зареждане ще държи доста повече Wink Като го оставя да зарежда цяла вечер (около 7 часа) и ми държи по 2 дена... и екран 5 часа и 30 мин. Разбира се съм деактивирал всичко ненужно( google приложенията освен новото приложение на гугъл "фото" ъпдейтва снимките само през ви-фи при зареждане) и използвам "Greenify".....

Чудно ми е как използваш пълноценно Greenify, при условие че без инсталиран Xposed, приложението е меко казано осакатено...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#69

(2015-06-10, 08:22:31)batproho написа:  
(2015-06-09, 14:18:36)mashko написа:  
(2015-06-07, 12:04:07)nepokiss написа:  Взех си нормалната С6 и ще съжалявам 2 години сега . От към телефон и екстри е страхотен но батерията .... нямал съм друг с толкова драматична батерия - С3 ката в момента издържа повече . Реално няма и 3 часа дисплей . Към 2-3-4 следобяд трябва да зареждам а нямам такава възможност . Като сравнение давам С5 която изкарваше близо 5 часа на дисплей.

Спокойно в началото е така... и аз си казах същото преди месец... Big Grin С времето и циклите на зареждане ще държи доста повече Wink Като го оставя да зарежда цяла вечер (около 7 часа) и ми държи по 2 дена... и екран 5 часа и 30 мин. Разбира се съм деактивирал всичко ненужно( google приложенията освен новото приложение на гугъл "фото" ъпдейтва снимките само през ви-фи при зареждане) и използвам "Greenify".....

Чудно ми е как използваш пълноценно Greenify, при условие че без инсталиран Xposed, приложението е меко казано осакатено...

Ми свалих си програмата пусната е на 130% без да променя яркостта..... аз си я пускам на авто.... без  руут и тем подобни.... Smile 

(2015-06-09, 14:26:05)Sloona написа:  @mashko - айде сега направи 5 часа екран без руут и те признавам.

Без руут съм.... Big Grin Гаранцията ми е важна Wink

Samsung Galaxy S2 >>> Nokia Lumia 530 Black >>>Nokia Lumia 635 White >>> Samsung Galaxy S6 Black Saphire >>> Samsung Galaxy S6 Edge Black Saphire >>> Samsung Galaxy S7 Platinum Titanium

Цитирай
#70

Тогава за какво ти е гриинифай изобщо? @batproho е напълно прав. Без руут е почти безполезна.

Choosing...
Цитирай
#71

Не знаех това..... мислил съм много над руута и не ми се рискува за една програма да остана без гаранция....значи и без нея мога да си изкарам 5 часа екран...

Samsung Galaxy S2 >>> Nokia Lumia 530 Black >>>Nokia Lumia 635 White >>> Samsung Galaxy S6 Black Saphire >>> Samsung Galaxy S6 Edge Black Saphire >>> Samsung Galaxy S7 Platinum Titanium

Цитирай
#72

И как точно го използваш, покажи usege на приложенията, защото ако си си намалил екрана до край и си го оставил на начален екран, разбирам как си постигнал тези стойности.
Цитирай
#73

(2015-06-10, 16:43:16)A_Iliev написа:  И как точно го използваш, покажи  usege на приложенията, защото ако си си намалил екрана до край и си го оставил на начален екран, разбирам как си постигнал тези стойности.

Ползвам го с яркост 50%, махнати всички простотии на гуугъл, S Хелта си го ползвам, Фейса през браузъра( заради калпавото приложение което само се рестартира и точи батерията... вчера го инсталирах пак и за сега не прави проблеми явно този път са оправили приложението) Ютуба си го ползвам около 2 часа, браузвам доста в нета...около час и половина разговори на ден и 2-3 снимки Скайпа си вписан (не го ползвам особено често) wi-fi цял ден без да го спирам и когато не съм вкъщи 3G-то...синхронизира се само гуугъл профила и whatsaap....гугъл фото съм го настроил да качва снимки само през wi-fi докато се разежда и greenify-то това ползвам... Wink
Трябва да вмъкна само, че при всеки ъпдейт който получаваме за андроида се прави форматиране.... така в началото се отчаях от батерията... направих формат и всичко приключи.... вечерта го оставям на шкафа без да се зарежда и за 8-9 часа батерията пада с 2%-3% като 3G-то си работи( в стаята ми не стига wi-fi сигнала) Сега след новия ъпдейт който получихме наскоро всички..батерията отново започна да пада бързо... вечерта за 8-9 часа падаше с 9%-10%... направих форматиране и всичко се оправи... ето и снимки
[img][Изображение: mb4xll.png][/img] [img][Изображение: 2d6eqw.png][/img]

Samsung Galaxy S2 >>> Nokia Lumia 530 Black >>>Nokia Lumia 635 White >>> Samsung Galaxy S6 Black Saphire >>> Samsung Galaxy S6 Edge Black Saphire >>> Samsung Galaxy S7 Platinum Titanium

Цитирай
#74

Кажи кои приложения си спрял че ми стана интересно мога ли и аз да вдигна живота на батерията
Цитирай
#75

Може ли снимка като цъкнеш на графиката?

Choosing...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)