Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy S6 - коментари/препоръки/съвети!
#76

(2015-06-11, 13:55:38)stepwolf написа:  Кажи кои приложения си спрял че ми стана интересно мога ли и аз да вдигна живота на батерията

Гласово събуждане, Гуугъл диск, магазин за теми, briefing, galaxy apps, galaxy apps widget, google play игри, google play книги, google play музика, google play павилион, google play филми, hangouts, S voice, google +, Ok google, Google now всичко изключено, и местоположението..оставих си само...Gmail, skype, whatsapp, facebook, instagram, one drive, google foto, here drive, smart switch, s health, chrome... и някои приложения незначителни.... wi-fi  му забрани да сканира постоянно сложи си greenify задай му 130% и увеличи контраста на макс поне примен е това....... сега видях в xda вече стигат 7-8 часа екран..... руутнати с къстъм кернел и дисплей 1080P

(2015-06-11, 14:07:31)Sloona написа:  Може ли снимка като цъкнеш на графиката?

Като цъкна на графиката не ми показва нищо..... като при S2 където показва дали е зареждано, телефонакога е бил буден и кога не, обхвата на сигнала....(този ми беше последния самсунг) по късно ще зареда и ще пусна Gsam  и ще правя скрийншотове

Samsung Galaxy S2 >>> Nokia Lumia 530 Black >>>Nokia Lumia 635 White >>> Samsung Galaxy S6 Black Saphire >>> Samsung Galaxy S6 Edge Black Saphire >>> Samsung Galaxy S7 Platinum Titanium

Цитирай
Аксесоари
#77
Photo 

Това е от моя телефон


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#78

Здравейте

Малко инфо и от мен от S6 EDGE.

         

Това е благодарение на S View cover -а
.jpg Samsung-Galaxy-S6-Clear-View-cover.jpg Размер: 40.03 KB  Сваляния: 112
 с чиято помощ екрана почти не се включва.
Разговорите са около 1:30 до 2:00 на ден; Aqua mail е включен постоянно и на 15 мин. прави синхронизация + всички Google apps + "клюкарника"
power save mode : on
Wi-Fi : on  - always
BT : включва се само в колата към кар-кита за около 1 час.
Sync : off - always

В сравнение с S4 Active които не изкарваше и 15 часа , със същото времетраене на разговорите S6 EDGE е мега от към батерия. 
Цитирай
#79

Аз не знам как ги постигате тия стойности, ако наистина ги ползвате, така както казвате. Повече от три часа екран не успявам да направя. Вярно, че го ползвам главно за online музика, фейс и браузване, но това не е нормално. Дано с ъпдейта се нормализират нещата иначе септември минавам пак на другия бряг
Цитирай
#80

Колеги, след като зареждам телефона цяла нощ и при 100% заряд ми изписва очаквано оставащо време около 35 часа. Това нормално ли е. След около 10 минути на диспляй вече са 95%. И аз като други повече от 3 часа дисплей не мога да направя. Изключил съм всички синхронизации, gps, екрана е на най ниското ниво автоматична яркост, игри не ползвам и т.н.
До сега бях с LG G2 и при същото използване и оптимизации издържаше на дисплей около 6-7 часа.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Huawei P40 Pro

Цитирай
#81

Е ти идваш от G2 който си е с много добра батерия като цяло. Не знам какво си очаквал от по - малка батерия и по - мощен хардуер? Махни ги тия глупости от презентациите, действителността я виждаш сам Wink
Цитирай
#82

Това, което е радващо при С6 е, че при разговори не черпи много батерия. Така поне съм забелязал аз. Вайбър обаче я изсмуква яко, ама то май той си е така.
Цитирай
#83

Имам следнния проблем - почти не използвам facebook и messenger, но доста сериозно смъква батерията ми.
Основной говоря по телефона - средно по 2 часа и половина на ден. Повече от 2 часа screen трудно достигам.
Някаква идея от какво се получава това източване на батерията ?


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#84

Провери за отметката във вифи,която сканира постоянно,ако е пусната само тя ти точи около 10-15% на зареждане.
Цитирай
#85

Премахната е отдавна, тук проблема ми е с facebook & messenger.
Цитирай
#86

Фейса трябва да се спира от работещите приложения. При някои телефони има доста голям ефект.
Цитирай
#87

По скоро трябва да се махне и той и месинджъра ако нямате руут. С руут може да се хибернират.
Цитирай
#88

ROOT+Greenify. Хибернираш всичко нужно и си Visslar .

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#89
Wink 

Преди бях писал в темата като си мислех, че батерията пада изключително много. През това време навсякъде гледах, че хората се оплакват как изкарват по малко от ден даже и имат по 2-3 часа SOT. Излезе ъпдейт преди месец, а някъде бях прочел, че хората си възстановявали телефона до фабрични настройки и батерията така се оправяла. Аз лично го направих и изкарвам почти 6 часа на SOT. Така, че и аз вече не знам, защо всички се оплакват от батерията, не е толкова критична. Що се отнася до паметта е друг въпрос, но да се надяваме, че скоро ще има ъпдейт за това. Някой който го е правил или ще го прави и му се е получило да пише.  Smile

| Samsung Galaxy S8 Plus |
Цитирай
#90

Здравейте, от няколко дни батерията не може да изкара половин ден при положение че всички ненужни приложения са спрени, не ползвам viber нито феисбук месинджара и повече от 12 часа не може да издържи с час на дисплей, много е зле положението какво да правя незна
незнам.

HTC touch cruise, HTC HD2, HTC Sensation, HTC ONE X. HTC ONE M7. SAMSUNG galaxy s6, SAMSUNG galaxy s6 edge. HTC One M9 PLUS, Samsung Galaxy s7 edge, Samsung Galaxy s 9.
Цитирай
#91

не си купувай S6
Цитирай
#92

Не знам кое не му е за оплакването ? Не може зареден на 100%  да ми показва оставащо време 11ч. Не се лишавам от игри и интернет - затова си плащам колкото искат , но .... около 2,5 SOT правя както вече съм писал преди това


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#93

Носиш си battery pack, смисъл външна батерия, сещаш се, и като не го ползваш си я включваш да се зарежда.....

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#94

Да имам такава батерия от както имам този телефон  и си я нося, но това ми е вторият и последен Samsung ще го потърпя още няколко дни и се връщам при много по добрата марка HTC тези няма да се научат да правят телефони от висок клас.......... Освен и един по голям акумулатор в раница да си нося за да мога да си свърша ежедневната работа и да имам телефон

???

HTC touch cruise, HTC HD2, HTC Sensation, HTC ONE X. HTC ONE M7. SAMSUNG galaxy s6, SAMSUNG galaxy s6 edge. HTC One M9 PLUS, Samsung Galaxy s7 edge, Samsung Galaxy s 9.
Цитирай
#95

Когато представиха телефона със смешната си батерия, като писах по случая много хора се опитаха да ми обяснят колко съм тъп едва ли не и как съм бил хейтър на Samsung. То не бяха обяснения за производствения процес на SoC, инувативното фаст чарджинг, как било супер да е тънък и с малка батерия и т.н. Действителността излезе друга с батерията и всички други недостатъци на телефоните S6 и S6 Edge. Като искате батерия не знам защо се жалвате след като сами сте си избрали телефоните? По принцип има начин да увеличите достатъчно времето на батерия, но ви трябва:
1. Руут
2. Къстъм ром
3. Евентуално добър къстъм кернел
4. Експозед
5. Няколко експозед модула
Но в крайна сметка всичко това е неосъществимо за всеки който иска да има гаранция на бужуто.... ъъъ телефона си. Заради кнокс, с който Самсунг загубиха поне мен и още хиляди потребители които обичат да се занимават сами с телефоните си.
Цитирай
#96

Принципно 6цата може да се руутне бе трипване на кнокс, аз още се надявам да направят същото за ноут 4, ама... А иначе една външна батерия принципно може да ти направи 3-4 пълни зареждания, вече ако ти трябва повече-кофти... Но то се знаеше още преди да излезне, че ще е с кофти батерия.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#97

За лолипоп експозед се флашва през рековери, така че само руут не е достатъчен. Евентуално ако мобилния Один може да го флашне ама ако се стигне до софтбрик не знам какво ще се случи с кнокс. Доста голяма прецаквация излезе това нещо. Иначе за батерията един друг съвет без руут  - разгледайте приложението Настройките за Google - там има неща които може да спрете, също така от акаунти и синхронизиране влезте в Google и вижте синхронизациите които не ви трябват да им махнете отметките.
Цитирай
#98

Аз си мисля че целия проблем идва от процесорите . Цял ден само на разговори интернет и  фейсбук 5.5ч на дисплей . А на разговори и игра (clash of clans) + много малко фейса имам 2.5ч. За сравнение С5 на играта имам 5ч. А на мойта С5цата само интернет и фейса има по 6ч като и остават 20-40% батерия.

Цитирай
#99

Цялата работа е в ядрото , а не процесора Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Опс. Прав си .Моя грешка  Visslar
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)