Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4.63
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LOLLIPOP - ще го има ли и за нас
#76

Ето какво пишат братушките от 4пда:
Цитат:Сейчас обкатывают OTA обновление с 4.4 до 5.1. возникают ошибки, оперативно в MTK правят. Должны до 1 октября точно управиться, т.к. в Китае будут недельные праздники до 7го октября.

Adnroid будет x32, т.к. тестируют именно ее. x64 не было. сборка будет датирована серединой этого месяца.

Лошото е че се говори все повече само за 32 битова версия.  Sad
Ще почакаме и ще видим. Не остана много, но лично аз не съм въодушевен и изпълнен с надежди за кой знае каква промяна

Huawei P Smart 2019 (POT-LX1) - Android 9.1.0.262(C432E8R1P12)
Huawei P Smart (FIG-LX1) - Android 9.1.0.130(C432E8R1P5)
Цитирай
Аксесоари
#77

Отсега мога да кажа, че аз лично няма да го сложа Лолипопа.
Годините опит казват следното - "Ако едно нещо работи и ти харесва как работи, НЕ ГО ПИПАЙ за нищо на света!" Big Grin

★Mi 9Т, 6/64★
Цитирай
#78

В момента тестват OTA ъпдейта от 4.4.4 до 5.1, възникнали са някой проблеми/грешки които се отстраняват. Трябва да ги оправят до 01.10., защото в Китай ще бъдат почнивни дните от 01.10. до 07.10. Версията ще бъде 32 битова и ще е с дата от средата на този месец .
Цитирай
#79

Всички знаем,че ще има проблеми с лолипопа но го чакаме с нетърпениеSmile))
Забравихме през колко бъгъви версии на китката миняхме докато всичко си дойде на мястото.

Pocophone f1
Цитирай
#80

Имам чувството, че 5.0 ще е последния ъпдейт за нашите телефони, освен ако не се окаже твърде проблемен и при опити да го оправят не минат към 5.1
Цитирай
#81

Не те лъже чувството ти, с малката разлика, че ще е 5.1 и то 32 бит версия и това е, официално (за M-ката, някой "къстъм" РОМ, евентуално).
Цитирай
#82

А какво повече ще ви даде Лолипопа?
Чисто като функционалност имам предвид...

★Mi 9Т, 6/64★
Цитирай
#83

Освен главоболия за друго не се досещам

Pocophone f1
Цитирай
#84

(2015-09-28, 09:53:43)artmika написа:  А какво повече ще ви даде Лолипопа?
Чисто като функционалност имам предвид...

Ако беше 64 битов - пълноценно използване на процесора, съответно по-голямо бързодействие. Ако е 5.1 - по-добро управление разхода на батерията, съответно по-дълго използване преди зареждане.
Това са нещата които ще "види" нормалният потребител, за по-напредналите има и други "благинки". За съжаление, мениджмънта на Леново е решил да "убие" този телефон (ще получите 5.1, но 32 битов) за да си продава K3 Note/ A7000, ами могат само да го "издухат", ако/когато ми се се наложи да си купя работен телефон с голяма батерия определено няма да е Леново!
Цитирай
#85

Хм...на мен ми върши работа съвсем пълноценно...
А и още малко живот на батерията никой няма да откаже! Smile

★Mi 9Т, 6/64★
Цитирай
#86

не...... не е ли 64 битова 5.1 цата никакъв ъпдейт ... оставам си с кит кат и това е ..

NOKIA 6610,NOKIA 6233,Samsung i5500,ZTE V970,Prestigio 5044 > Lenovo P70> Xiaomi Redmi 5 Plus 64/4 gb
Цитирай
#87

(2015-09-28, 12:13:08)artmika написа:  Хм...на мен ми върши работа съвсем пълноценно...

На мен също. НО когато го купувах, го взех заради голямата батерия и добрият процесор и официално написаното в тяхната страница за ъпдейт до "близалката" (Лолипоп 5.x)  - Q2/2015, което означава най-късно: юни/2015, после го промениха на: September 2015. В момента сме 28.09 и все още не могат да оправят OTA ъпдейта (вътрешна информация), отделно че ще е 32 бит... за какво си говорим... Bu
Цитирай
#88

Амииии... Ъпдейта не е задължителен, нали? Wink
Лично аз мисля да НЕ се възползвам от него.
Достатъчно ми е, че нямам нито един проблем и ми върши всички задачки, с които съм го натоварил! Smile

★Mi 9Т, 6/64★
Цитирай
#89

Да, ъпдейта не е задължителен  за клиента, но за производителя Е, когато го е обявил на официалната си страница. Като цяло съм доволен от телефона, но още малко производителност и автономност на работа не бих отказал, предполагам и ти. Wink
Ако ъпдейта към "близалката" беше версия 5.1 и 64 битов със сигурност щях да се възползвам, колкото и да не ми харесва "Material design" на Гугъл. Също така няма да го има Vibe UI, което за мен си е +
За проблемите, има си ги, но са дребни и се траят (явно не използваш bluetooth слушалки и/или car audio).
Цитирай
#90

Много добър хардуеар и ужасен софт - това ме накара да се откажа от СОНИ ,но като гледам нещата се повтаря и с Леново. Пуснат ли 32 - битова версия ме губят като бъдещ клиент !!!

Много добър хардуеар  и ужасен софт - това ме накара да се откажа от СОНИ ,но като гледам нещата се повтаря и с Леново. Пуснат ли 32 - битова версия ме губят като бъдещ клиент !!!
Цитирай
#91

(2015-09-28, 18:13:15)poceh6630 написа:  За проблемите, има си ги, но са дребни и се траят (явно не използваш bluetooth слушалки и/или car audio).

Ползвам блутут само за връзка със смарт часовник... Там няма проблеми.

★Mi 9Т, 6/64★
Цитирай
#92

(2015-09-29, 06:18:49)zanyo написа:  Много добър хардуеар  и ужасен софт

Не е чак толкова ужасен софтуера, но си има "трески за дялане". След като се руут-не телефона и се разкара излишният bloatware и се сложи Holo Launcher HD, телефона става много добре използваем. Ето и малко скрееншоти:

   
   
   

Вижте свободната памет на Apps скрееншота... Big Grin
Цитирай
#93

Ето малко информация от 4пда относно прословутия и дългоочакван ъпдейт:
Код:
на данный момент есть несколько проблема при OTA обновлении с 4.4 до 5.1: проблема с камерой, телефонной книгой и с чем-то в NVRAM. вроде как все исправили, но я их до конца не понял, т.к. результатов пока не вижу. так же есть запрос на исходники, может быть что-то выложат.
сами исходники Android 5.1 уже претерпели 70 патчей от MTK и Google.

Huawei P Smart 2019 (POT-LX1) - Android 9.1.0.262(C432E8R1P12)
Huawei P Smart (FIG-LX1) - Android 9.1.0.130(C432E8R1P5)
Цитирай
#94

(2015-09-29, 09:51:47)poceh6630 написа:  
(2015-09-29, 06:18:49)zanyo написа:  Много добър хардуеар  и ужасен софт

Не е чак толкова ужасен софтуера, но си има "трески за дялане". След като се руут-не телефона и се разкара излишният bloatware и се сложи Holo Launcher HD, телефона става много добре използваем. Ето и малко скрееншоти:





Вижте свободната памет на Apps скрееншота... Big Grin
 Малко съм назад с материята при руутване. Тоест така ще стане  с този ром, чак след ъпдейт с 5.1 дай Боже или може от сега да го тестваме?

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#95

Скрееншотовете които съм дал са от 4.4.4 (КитКат), но след моя "доработка"... Big Grin
Цитирай
#96

dead line reached. 30/09/2015
резултат няма. Обратното броене до 2016 започва след 8 часа 36 минути.
Може до година да ни огрее. Както се казва Нова Година нов късмет.
Цитирай
#97

Хубаво е да имаш добра преценка на ситуацията и да даваш реални и точни прогнози за развитието на нещата, но в случая не съм особено щастлив...

Android4e
Цитирай
#98

Не мисля че поредното забавяне от страна на производителя е толкова голям проблем. Ъпдейт ще има, дали утре или след месец не е толкова от значение, все пак обявените дати за ъпдейт са ориентировъчни и нямат задължителен характер. За мен по-големият проблем е това че няма да се разгърне потенциала на самия телефон (все пак процесора е 64 битов) , но явно така са преценили нещата от Lenovo. Остава надеждата за читав custom 64 битов ром.

Huawei P Smart 2019 (POT-LX1) - Android 9.1.0.262(C432E8R1P12)
Huawei P Smart (FIG-LX1) - Android 9.1.0.130(C432E8R1P5)
Цитирай
#99

32 битова операционна система за 64 битов процесор...ми по-добре наистина да си стоя на 4.4.4.
В момента съм си супер доволен и не виждам нито една причина да минавам на Лолипоп от такъв вид.

★Mi 9Т, 6/64★
Цитирай

По-жалкото е, че се потвърждава негативната перспектива за този телефон, която "прозираше" още в началото. Но това е положението, китайците вече сигурно изпълниха таргетите и може да подхвърлят някакъв утешителен ъпдейт по-нататък.

Android4e
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)