Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на карта за набиране
#1

  Колеги, имам двусимовия вариант на телефона и съм много доволен, но имам един въпрос.  Ако погрешно съм сложил даден абонат да се набира с картата на мтел, а искам да набирам с тази на виваком, как мога да го променя? Явно по грешка съм задал мтел и сега всеки път с нея набира, а не искам. Какво ли не правих и не знам как да го оправя.  Дайте акъл как да го оправя, че така ме драцни вече. Ако става де.
Сега обърнах внимание, че не правя аз грешка. Набрах друг вивакомски абонат и пак не ме пита, а направо избра с мтел, която е активна. Не може ли да се зададе някак си да пита, или да помни с коя карта е избиран съответния телефон?
   
 

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей колега! Smile
Когато имаш две активни SIM карти, когато плъзнеш надолу Notification panel-а, ще видиш SIM1 и SIM2. Цъкни върху тази, която искаш да ти бъде главна и вече по подразбиране ще набираш от нея. Всички останали настройки се намират в:
Apps → Settings → SIM card manager

А това са инструкциите по експлоатация на телефона ако ги нямаш:
http://downloadcenter.samsung.com/conten...150115.pdf

SGS5 (SM-G900F) ROOT при 5.0 със запазване на KNOX 0x0
След какъвто и да е ъпдейт, ресетът до заводски настройки е задължителен.
Цитирай
#3

Аз това го гледах. Но защо след като съм избрал с едната при следващото набиране не помни да избира отново с нея? Иначе благодаря за описанието!

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#4

Здравей колега! Smile
Това може да ти бъде полезно: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1130430

SGS5 (SM-G900F) ROOT при 5.0 със запазване на KNOX 0x0
След какъвто и да е ъпдейт, ресетът до заводски настройки е задължителен.
Цитирай
#5

И какво общо има този линк с моя въпрос?  Примерно избирам даден телефон с вивакомската карта. При следващо набиране на същия телефон пак ме пита с коя карта. Не може ли да си помни и да има опция да променя с другата, когато обаче аз преценя?

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#6

Иди в настройките и по точно в default applications виж дали имаш нещо за сим картите ,ако имаш,изчисти го.

Samsung Galaxy S+ i9001 -> Samsung Galaxy S IV i9505 -> Samsung -> Galaxy S III I9305 -> Samsung Galaxy SIII i9300 Danis Rom by Niko Root-ed -> Samsung Galaxy S5F Rooted Knox 0x0 -> Samsung Galaxy S7 EDGE Black Onix
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)