Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo K3 Note-Първи поглед

(2016-03-09, 00:16:33)LaVendetta написа:  @neron81
Проблемът не е нито в телефона, нито в рома.
Ще те помоля да скрийншотнеш дисплея и да си провериш WLAN настройките...

Колега ето снимка на настройките

(2016-03-08, 20:56:39)batetola написа:  Ами карай си със Самсунга тогава и да си жив и здрав.
Престани да се оплакваш като вдовица за .........

самсунга вече го подарих на жената и няма накъде вече ще си карам 2 години с този


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари

За тези които мислят да си купуват...

 LENOVO K3 NOTE K50-t5  който купих от този магазин пристигна за 5 работни дни (като не броя празниците за 3 мрат), идва директно от Германия с DHL и го донесоха направо у нас, не се плаща нищо допълнително, нито ддс.

Благодаря на boiski който ме предупреди, че има ментета на тази марка и ми показа по какво може да се разбере.

Телефона който получих е оригинален (кутията му беше разпечатана) и идва с този РОМ: 

VIBEUI_V2.8_1535_5.128.1_ST_K50-T5 

рома има инсталиран Google Play Store но не видях да има авто ъпгрейд.

Някой може ли да каже къв е този ром, фабричен или къстъм, става ли или да го заменям с някой друг?
Цитирай

Това е къстам РОМ на основата на ST Киатайски ром ъпдейти няма да имаш ОТА ъпдейта е махнат предполагам че и някой менюта ги нямаш например Пауар менажера или пък АПП менажера последните бройки който получих преди 4-5 дена им липсваше Пауар менажер настройките а пък на предните бройки липсваше АПП менажер настройките всичките бяха с този РОМ 1535ST.

Mi Mix 2 6/128gb.,Smartisan Nut Pro 2 6/64gb.
Цитирай

(2016-03-09, 08:03:45)neron81 написа:  Колега ето снимка на настройките


самсунга вече го подарих на жената и няма накъде вече ще си карам 2 години с този

Някой ще даде ли ?
Цитирай

(2016-03-09, 20:43:54)godji_1 написа:  Това е къстам РОМ на основата на ST Киатайски ром ъпдейти няма да имаш ОТА ъпдейта е махнат предполагам че и някой менюта ги нямаш например Пауар менажера или пък АПП менажера последните бройки който получих преди 4-5 дена им липсваше Пауар менажер настройките а пък на предните бройки липсваше АПП менажер настройките всичките бяха с този РОМ 1535ST.

Така и предположих и тук го няма Апп менажера...

Предложи ми някой стабилен ром който си пробвал, ще е + ако има и БГ.

Видях че си писал че си сложил шестицата, от нея доволен ли си?
Цитирай

@neron81
Пълна загадка, защо с тези настройки не те закача автоматично. Не мога да си го обясня. Не мисля, че е от телефона. При мен не дава такъв проблем, независимо с кой ром съм.
Цитирай

(2016-03-10, 20:58:51)LaVendetta написа:  @neron81
Пълна загадка, защо с тези настройки не те закача автоматично. Не мога да си го обясня. Не мисля, че е от телефона. При мен не дава такъв проблем, независимо с кой ром съм
Леново са си китайски недомислици ,никога повече леново
Цитирай

@neron81 

Това, че ти се е появил някакъв дребен проблем не ти дава право да критикуваш иначе качествения телефон. Причините може да са много. В плей стора е пълно с приложения, които поемат контрола над настройките на телефона. Помисли си какво си инсталирал напоследък. Не изключвам и варианта да си попаднал на някои недодялан ром в нета, на които Wi-Fi не работи както трябва. Хубаво е да се четат отзиви преди да се флашне телефона. Не можеш да ме убедиш, че проблема е хардуерен. Освен това не забравяйте, че при примиерата си телефона струваше около 300 лв. В момента в китайските сайтове върви около 200 лв. Вие какво искате от телефон за 200 лв - флагман??? А сравнението със самсунга е неуместно. Леновото превъзхожда във всяко отношение, но не само на хартия, но и на практика е така. Единствено можем да споменем, че са в един и същ ценови клас...
Цитирай

LaVendetta

Съгласен съм с теб.Но проблема според мен не е в телефона,а в устройството зад него.

 P.s. Ти се опитваш да му помогнеш,но човека отсреща е толкава негативно настроен към този телефон,че имам чувството,че не вниква в това което си написал.
        Така че коментара е излишен.
Цитирай

Някой може ли да каже какви опции за адрес на доставка имам при поръчка на телефона от склад Германия през tinydeal? През работните дни няма никой вкъщи и ми трудно да дам адрес, на който няма кой да получи пратката. Известяват ли предварително деня и часа на доставка? Някакви опции за офис?

Lenovo K3 Note
Цитирай

Доколкото видях няколко поста по-нагоре,магазина работи с DHL.Аз съм поръчвал през тях и опциите ми бяха две:доставка до месторабота или си взимах нещата от депото им на аерогарата,защото ми е близо.Чрез тракинг номера разбирам до къде е стигнала поръчката и в зависимост от часа на пристигане в България си преценявам как по-бързо ще си я взема.
Цитирай

Поръчан е. Оставих домашен адрес. Някой знае ли е какво се случва ако пратката е недоставена поради липса на получател? Пратката в местен офис на DHL ли се кара и може ли да се получи след това?

Lenovo K3 Note
Цитирай

Здравейте , как става най0безболезнено преминаването от ROW към CN. Вчера получих телефона и голям проблем с рутването. С 1535 беше , сложих 1520 FT , но не се флашва през рековери примерно до 1552. Дига някакви ерори минава всичко , бутва с 1552 , но не е пълен. В крайна сметка минах на ROW , но нещо не ми допада. С TWRP 2.8.7.0 съм мога ли направо да пусна флаш през рековери към 1552DEV. Само factory reset и инстал ?
Цитирай

Защо ти е 1552dev? Има 1604st и 1611dev, а ти искаш да сложиш 1552? 
Пробвай чисто флашване. 
- Install custom recovery TWRP 
- Boot into recovery mode.
- Now select wipe ( factory resеt ).
- Advance wipe & select partitions , dalvik cache, system , cache , user data ( just first user data )
- Select install & select downloaded zip file.


-Не съм имал подобни проблеми, но не мисля, че има проблем от ROW в dev или st. Все пак, ако има проблем върни до стоковия ром и след това флашвай.
Цитирай

Какво ще кажете за този ROM, някой намирал ли е някакви бъгове или да е имал проблеми с него?

Cuoco92 1611 3.5 VIBEUI (Android 6) --> K3_NOTE_MM_6.0_1611_3.54.1_v17_ROW_D-CUOCO92

От няколко дена съм с него и за сега не виждам някакви бъгове... освен, че календара с който идва не иска да се стартира изписва ми "За съжаление Календара спря" Някой знае ли как да го оправя?

Иначе като цяло този ROM е супер, много по добър от този с който ми дойде телефона, за сега всичко работи перфектно без проблеми, например камерата е 100 пъти по добра от предната. 


Някой може ли да каже, как да си пренасоча 2 сим карта към 1 сим, защото сега като сим 1 е заета и ме търсят и на сим 2 им казва, че такъв номер не съществува. Искам примерно на сим 2 да дава заето и да показва на сим 1 че ме търсят и на сим 2... Има ли някакви настройки в самия телефон или трябва да се ползва някое приложение и кое е то?

Др. което ме интересува, има ли начин да се забранят/спрат всички реклами в браузъра на Chrome?  РОМа идва с инсталирано това приложение AdAway но рекламите не се махат... Някакви идеи?

Между другото антивируса ми засича този ап AdAway за вирус, това трябва ли да ме притеснява?
Цитирай

(2016-03-03, 13:25:48)godji_1 написа:  Първо погледни какво са ти пратили моделите са два при К3 Note:
K50-T5 и K50-T3s няма абсолютно никаква разлика на външен вид.
Това са основните разлики в 4G честотите.
K50-T3s - 2570-2620/1880-1920/2300-2400MHz/2560-2650MHz(TD-LTE) 2010-2025/1880-1920MHz(TD-SCDMA)
K50-T5 - FDD-LTE 1800/2100/2600 MHz (B1/B3/B7), TDD-LTE 2570-2620/1880-1920/2300-2400MHz
K50-T3s обикновенно върви към 120$
На кутията датата на производство на K50-T5 обикновенно е 3 или 4 месец 2015г. а на K50-T3s е 6 месец 2015г.
После гледай за евентуални дефекти...

А какви са разликите между двата вида?
Всъщност днес прочетох какви са. 4g-то.


1.Because of china's policy,all phone from china which support 4G must mark TD LTE phone,so Lenovo K3 Note 2 versions only can mark TD-LTE Phone.
2.You can judge the phone belongs to which version from the Model Number:
Lenovo K3 Note(K50-t3s) is TD-LTE version (16GB ROM,after we install Custom ROM,you can also use FDD LTE on this model),
Lenovo K3 Note(K50-t5) is FDD Version (16GB ROM,also support TD LTE)

Означава ли това, че ако си поръчам т3s и сложа друг ROM 4-то ще работи коректно?
Цитирай

Здравейте,
явно от Леново пуснаха предсрочно OTA-ъпдейт към  Android M за К3 Note (за тези които са с ROW-версията). 
Прикачвам снимка за потвърждение. Направи ми впечатление че има разлика в актуализациите - при мен е така ъпдейта K50a40_S121_150813_ROW_TO_K50a40_S322_160314_ROW, понеже бях с 121ROW, а за тези които са с 205ROW е така: K50a40_S205_151118_ROW_TO_K50a40_S422_160315_ROW. Каква е разликата мога само да гадят. 
Поздрави


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P Smart 2019 (POT-LX1) - Android 9.1.0.262(C432E8R1P12)
Huawei P Smart (FIG-LX1) - Android 9.1.0.130(C432E8R1P5)
Цитирай

и как е след ъпдейта до 6.0
Цитирай

Засега е екстра. видимо е по-плавно всичко. Ще постоя така седмица поне и ще преценявам тогава.


П.П. Открих един минус засега - не работи заключването с двойно почукване. На 5.0 се активираше допълнително от скрито меню на лънчера ама с 6.0 не става, не е болка за умиране, но бях свикнал да го заключвам така и сега ми е малко криво.

Huawei P Smart 2019 (POT-LX1) - Android 9.1.0.262(C432E8R1P12)
Huawei P Smart (FIG-LX1) - Android 9.1.0.130(C432E8R1P5)
Цитирай

(2016-03-10, 12:23:14)=A= написа:  Така и предположих и тук го няма Апп менажера...

Предложи ми някой стабилен ром който си пробвал, ще е + ако има и БГ.

Видях че си писал че си сложил шестицата, от нея доволен ли си?

Здравей Колега,

  Добре дошъл в клуба на собствениците на K3 Note.
  Аз лично смених 2-3 ММ 6.0 ром-а и в крайна сметка се върнах на 5-цата.
  K50a40_S205_151118_ROW - от 4PDA.ru - рома е на greeshan и има кирилица (БГ меню) и OTA update. (1,46Гб е файла)
   https://cloud.mail.ru/public/6EPx/CWdtbFWvC
   Свободен RAM остава около 7-800 мб.
   Дори в момента има официално обновяване до 6.0, но все още не съм го правил.

Поздрави
Цитирай

(2016-03-22, 11:11:03)azsymtisi написа:  Здравей Колега,

  Добре дошъл в клуба на собствениците на K3 Note.
  Аз лично смених 2-3 ММ 6.0 ром-а и в крайна сметка се върнах на 5-цата.
  K50a40_S205_151118_ROW - от 4PDA.ru - рома е на greeshan и има кирилица (БГ меню) и OTA update. (1,46Гб е файла)
   https://cloud.mail.ru/public/6EPx/CWdtbFWvC
   Свободен RAM остава около 7-800 мб.
   Дори в момента има официално обновяване до 6.0, но все още не съм го правил.

Поздрави

Индийския по ли е добър от този? Кво не ти хареса на ММ 6.0 ром-а,  този тук ли си слагал?

Cuoco92 1611 3.5 VIBEUI (Android 6) --> K3_NOTE_MM_6.0_1611_3.54.1_v17_ROW_D-CUOCO92

 аз сега съм с този ром и тел. върви стабилно, за сега не виждам някакви бъгове, ... освен, че календара с който идва не иска да се стартира изписва ми "За съжаление Календара спря" Някой знае ли как да го оправя?

И на този му остава свободен рам около 7-800 мб.

Не мога да направя сравнение между двата но като цяло този ROM е супер, много по добър от този с който ми дойде телефона, за сега всичко работи перфектно без проблеми, например камерата е 100 пъти по добра от предната, на индийския как е? Има ли нещо, което го няма този от Индийския? 


Някой може ли да каже, как да си пренасоча 2 сим карта към 1 сим, защото сега като сим 1 е заета и ме търсят и на сим 2 им казва, че такъв номер не съществува. Искам примерно на сим 2 да дава заето и да показва на сим 1 че ме търсят и на сим 2... Има ли някакви настройки в самия телефон или трябва да се ползва някое приложение и кое е то?

Др. което ме интересува, има ли начин да се забранят/спрат всички реклами в браузъра на Chrome?  РОМа идва с инсталирано това приложение AdAway но рекламите не се махат... Някакви идеи?

Между другото антивируса ми засича този ап AdAway за вирус, това трябва ли да ме притеснява?
Цитирай

И моя пристигна вчера от tinydeal. 5-6 раб. дни. Нещо от първия ден се почна с мъките. Тоя ром дето за сложили ми се види много сакат:
https://drive.google.com/file/d/0B-kBF1A...sp=sharing

Само на тетъринг от 3Г към лаптоп ми изяде батерията до към 4-5 следобед. Отделно през тва време седи топъл.

Бях се разглезил с предния телефон да не се занимавам с никакви къстъм сбирщайни, но изглежда ще се върна към това си занимание. Очаквам идеи какво да сложа? Искам стабилност и не държа да е последна версия Андроид. На БГ език не държа, даже предпочитам да си е на Англ. Трябва ми стабилна мрежа за разговори и трафик, wi-fi tethering от 3G, GPS и колко се може по-голяма икономия на батерия. Това са ми базовите потребности. Игри не играя, снимки и видео заснемям много рядко. Предимно браузване, онлайн видео и някое друго приложение.

Lenovo K3 Note
Цитирай

Към колегите,които търсят съвет за ром,бих препоръчал последния stable 1604.В момента сложих този:
[Изображение: 7ec10af20332b358f63c22fc657aaae2.jpg]
ама нещо не ми е много по вкуса:яде батерията по-бързо,пауър мениджъра не работи и са ми странни хард бутоните-със средния викаш Гугъл,а с левия отворените приложения.
Цитирай

Ползвам моя К3 вече половин година с този nexus rom  Smile

Предимства:
- изключително лек и бърз;
- телефона се затопля доста по-бавно при натоварване, при другите ромове които съм качвал, затоплянето започва почти веднага, с този след 5-10 минути ползване и то доста по-слабо;
- батерията ме изкарва 4-5 часа на включен дисплей, при моето ползване с 30 минути разговори на ден, зареждам на два дни веднъж;
- почти не е забивал;

Недостатъци:
- менюто е като на нексусите - орязано, без излишни удобства;
- липса на допълнителното меню на оператора, в моя случай mtel+ менюто, но и без това не го ползвам, приложението им от маркета е доста по-удобно;
- лед известяването не работи, необходимо е да се качи Light Flow и да се настрои по този начин.
Цитирай

Ще го пробвам и него ако се стигне до там. Принципно си падам по простите и оптимизирани неща, без излишни екстри.

Вчера сложих Cuoco92 1611 3.5 VIBEUI (Android 6) --> K3_NOTE_MM_6.0_1611_3.54.1_v17_ROW_D-CUOCO92, който колегата в пост #496 е цитирал. На първо четене върви мазно и все още не съм открил бъгове. Ще видим как е батерията. Преди това пробвах VIBEUI_V3.0_1552_LEMONADE.zip, обаче имах сериозни проблеми с товар на процесора, загряване и респективно с батерията.

Lenovo K3 Note
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)