Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с firmware на ОТ 6030х
#1

 
   Казусът е следния ... след разговор телефона беше работещ. След известно време се наложи да се ползва но на екрана имаше надпис "Шифроването не бе успешно. Шифроването е прекъснато и не може да се завърши. В резултат на това вече нямате достъп до данните на телефона. За да продължите използването му, трябва да възстановите фабричните настройки.......", от долу един бутон за рестарт и така едно и също. След посещение в Мтел (телефона е гаранционен) душиците невинни отказаха гаранция защото според тях телефона бил удрян и мокрен и поискаха 180лв за ремонт. Тези пари няма да ги получат....опитах factory reset от recovery-то но резултат няма. Свалих и "ONE TOUCH Upgrade" но телефона се появява за малко свързан с РС-то и изчезва (може и да има проблем с драйверите....).

Моля помогнете ми да се опитам да възстановя РОМ-а по някакъв начин...

 
Цитирай
Аксесоари
#2

(2015-04-26, 22:39:17)bombe написа:   
   Казусът е следния ... след разговор телефона беше работещ. След известно време се наложи да се ползва но на екрана имаше надпис "Шифроването не бе успешно. Шифроването е прекъснато и не може да се завърши. В резултат на това вече нямате достъп до данните на телефона. За да продължите използването му, трябва да възстановите фабричните настройки.......", от долу един бутон за рестарт и така едно и също. След посещение в Мтел (телефона е гаранционен) душиците невинни отказаха гаранция защото според тях телефона бил удрян и мокрен и поискаха 180лв за ремонт. Тези пари няма да ги получат....опитах factory reset от recovery-то но резултат няма. Свалих и "ONE TOUCH Upgrade" но телефона се появява за малко свързан с РС-то и изчезва (може и да има проблем с драйверите....).

Моля помогнете ми да се опитам да възстановя РОМ-а по някакъв начин...

 

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=44557 Пробвайте да флашнете ROM и след това опитайте с Upgrade Tool-a за да се възстанови гаранцията...

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай
#3

И така .... с ONE TOUCH Upgrade ми даде грешка на стъпка 3, а със SP Flash Tool когато му дам download след малко ми дава грешка BROM ERROR: S_DA_SDMMC_WRITE_FAILED (3149).

Някакви идеи ? Sad
Цитирай
#4

(2015-04-27, 13:34:25)bombe написа:  И така .... с ONE TOUCH Upgrade ми даде грешка на стъпка 3, а със SP Flash Tool когато му дам download след малко ми дава грешка BROM ERROR: S_DA_SDMMC_WRITE_FAILED (3149).

Някакви идеи ? Sad
Нормално да даде гршка при положение, че сте го оставили на Download.. Променете го на Format &  Download.. 

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай
#5

Предполагам че става въпрос за Firmware->Update ! Там обаче иска да избера файлове за всички отметки а някой ги нямам ...
Цитирай
#6

(2015-04-27, 16:26:32)bombe написа:  Предполагам че става въпрос за Firmware->Update ! Там обаче иска да избера файлове за всички отметки а някой ги нямам ...

Вие ли не четете,  аз ли не обяснявам... 

Казах Format all & Download..

И сега ако не ме разберете, не знам как да Ви го обясня по-просто..

[Изображение: 8077929T.png]

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай
#7

Няма нужда от остър език в дискусията ..... версията на моята програма е друга и изглежда мааалко по-друго яче !
Цитирай
#8

(2015-04-27, 18:13:53)bombe написа:  Няма нужда от остър език в дискусията ..... версията на моята програма е друга и изглежда мааалко по-друго яче !

https://drive.google.com/file/d/0B6DvfXI...sp=sharing Заповядайте!

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай
#9

Благодаря ти ! Ще пробвам и ще споделя резултата Smile

Нещо пак не се получава Sad



[Изображение: error.jpg]

п.п. MemoryTest: NAND Flash:ERROR: NAND Flash was not detected! Дали проблема не му е решен ?
Цитирай
#10

Колега оправили се? Аз се мъча със същото от дни но май MMC му е умряло. Пробвах и с Write back но не стана пан. Ако си успял кажи как.
Цитирай
#11

При мен проблема е същия. Оставих телефона в сервиз и от там ми казаха, че дъното е заминало.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)