Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Home Button
#51

Колеги, дефекти има при всички производители, не само Самсунг. За справка разгледайте темите в XDA, а дори и тук, за топ моделите на останалите производители. Дори и Епъл имат подобни проблеми с всяко пускане на нов телефон. Всичко това обаче се оправя в рамките на 2-3 месеца след излизането на модела. За пръв път купувам телефон на премиерата и наистина има проблеми (одраскано стъкло). Предишните ми телефони обаче съм ги купувал около 3 месеца след излизането им и никога не съм имал проблеми, въпреки многобройните теми по форумите за дефекти.

@tonkata07 Това е една от примерно 10 милиона доставени бройки (наскоро излезе статистика). Батерията в телефона има заряд и очевидно нещо е дала дефект. Но едно на 10,000,000 не ми се вижда нещо особено, още повече за да почнат разни като тебе да си правят изводи...

Upgrade to S6 Edge stock ,Proud owner of SGS IV Stock, HTC Sensation, Stock ROM, Debranded, Semi-bricked, Fixed...
Цитирай
Аксесоари
#52

10 млн продадени телефона след пускането на двата модела в продажба е достатъчно красноречива цифра за да спрете да говорите за "първи партиди",не мислиш ли ?
Да не говорим,че този обем от 10 млн продадени телефона от двата модела са ПО-МАЛКО от продажбите на най-слабо продавания им модел-Galaxy S5 при равни други условия ! Това да ти говори нещо ?
Ако ужасно високата цена,липсата на слот за карта,прекалено малката и несменяема батерия могат по-лесно да бъдат "преглътнати" от потребителите в името на това да си с последен модел телефон на дадена компания,то как да пренебрегнеш хардуерните проблеми,които не са един и два ? Smile
"Разните" като мен си правят изводите на базата на тези цифри,а "разните" като теб се успокояват,че нещата ще се оправят в обозримо бъдеще.... Smile 
На кой изобщо му пука,че Samsung ще си оправят бакиите ако собственото ти устройство е с дефект ? Smile 
Цитирай
#53

@Тонка както казах разгледай форумите на другите производители и дефектите на техните флагмани. Не е само Самсунг, всички са така включително и ябълките. Ако телефона ти има сериозен дефект, то той ще бъде покрит от гаранцията.

Да, 10 милиона телефона и ти извади едни с подута батерия и то не твой, а някаква снимка, която циркулира от известно време в интернет. Колкото за първи бройки, да 10 милиона са си първите бройки доставени в рамките на месец. Количеството НЯМА никакво отношение за това кога Самсунг ще могат да си коригират производствените процеси. Единствено ВРЕМЕТО има значение, а времето в случая е само един месец и не е достатъчно. Очаквам в края на лятото и есента вече всичко да е оправено както и става обикновено и то не само при Самсунг.

Това за цената пък е пълна простотия. Първо телефонът изобщо не е толкова скъп в сравнение с всички останали флагмани на премиера. Второ ако толкова те боли, че си дал 1000+ лв. за телефон, то най-вероятно е трябвало да ги дадеш за нещо по-полезно - примерно храна и покрив над главата си - вместо да се гъзариш с разни джаджи, които очевидно не може да си позволиш...

Спирам, че много оффтопик стана.

Upgrade to S6 Edge stock ,Proud owner of SGS IV Stock, HTC Sensation, Stock ROM, Debranded, Semi-bricked, Fixed...
Цитирай
#54

Цената отдавна не е гаранция за качество. И S класи ги изтеглят обратно за оправяне на дефекти.
Цитирай
#55

На кой ли му дреме.... Smile
Цитирай
#56

(2015-05-20, 09:38:41)tonkata07 написа:  Бях постнал една снимка в темата за батерията на телефона,но тя беше изтрита от модераторите...Сега ще я сложа тук,а ако решат нека пак да я изтрият.....Става въпрос за уникален "дефект".....Как изобщо е възможно да се пусне в продажба телефон в това състояние ?????


[Изображение: 8108251O.jpg]

Оставяме настрана най-често срещаните проблеми,които бяха набъбнали до внушителната цифра 30 !?!?!
Не ме разбирайте погрешно-нямам нищо против марката и модела,но подобни неща са недопустими за която и да е компания ! И по-лошото е,че като че ли с времето нещата се влошават вместо да се оправят щом 30
дни след пускането на телефона в продажба,хората започнаха да получават и такива телефони...... Smile




Изключително опасно! Постепенно ли се изду, или на момента?
Цитирай
#57

Аз забелязах днес, че на всички изложени единици в МедиаМаркт хоум бутоните им бяха криви. Нито един от тях не плющеше и не се клатеше но бяха криви (също като моя). Някой бяха толкова криви че бяха почти неизползваеми - толкова вдлъбнат че почти не можеше да се натиска. Други бяха ок и беше просто естетически проблем.
Въпроса е че май кривите хоум бутони ще са характерен проблем за тоя телефон. Или поне за сега....

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#58

Май ще се получи нещо като... "На тоя модел е така. Карай си така без да ти пука."


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#59

Да.. върнаха ми телефона от теленор след 2 седмици и ми казаха, че му няма нищо, а копчето все така си хлопа... Сигурен съм, че дори не са ди направили труда да го отворят. Моля ако някой знае къде в Пловдив има сервиз на самсунг да каже, за да го занеса директно там.

Nokia E7 --> HTC Desire X --> Samsung S6 32gb --> Xiaomi MI 8
Цитирай
#60

Отиваш пак там където си го дал и казваш, че проблема не е оправен. Ако не се лъжа ако не го оправят 3 пъти проблема имаш право да искаш нов телефон.... или нещо такова. За това трябва да провериш сам или да изчакаш някой който знае със сигурност да ти каже как стоят нещата.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#61

Бях го дал в офиса на теленор, от който го взех и те го пратиха в техен сервиз.

Nokia E7 --> HTC Desire X --> Samsung S6 32gb --> Xiaomi MI 8
Цитирай
#62

Не е трябвало да го получаваш изобщо. Сега все едно си се съгласил, че е бил оправен. Нищо де - носи го пак.
Цитирай
#63

Да! Тази врътка от "сервизите" на теленор на мен лично ми е много позната! Носиш им телефона с видим проблем, те го вземат, държат го 5-10 дни (а понякога и доста повече - все едно голям ремонт му правят) и накрая ти го връщат, разбира се НЕ ремонтиран, но с някакво измислено заключение от сорта: "Ъпдейтнат софтуер, направен тест, бутона работи (или камерата снима, дисплея свети и т.н. глупотевини)". И това при всяко носене - дори и след третото ще ти кажат, че всичко си работи и поради това няма да ти сменят апарата, защото няма основание за това!!!
Цитирай
#64

Както каза колегата отгоре-не го приемаш, ако не е оправен проблемът.
Все пак имат срок от 30 дена да го оправят, след което трябва да ти върнат парите...
Ако не-КЗП.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#65

Няма как да се оправи това нещо. Това е хлабина между пластмасовия "калпак" на електрическия бутон и корпуса на телефона. И S4 и S6 ми хлопат само, че от ляво, не както е на клипа. Ако не хлопа - т.е. няма хлабина - тогава ще "скърца", което е по лошо. Не намирам това за дефект. Важното е самия бутон да функционира безупречно. S4 вече над две години си работи без проблем.
Цитирай
#66

Ако си мислите, че само телефоните в БГ са така... поръчах си от Англия и хоп... въпросния проблем. Само че така или иначе ще връщам телефона.
Цитирай
#67

Абе, хора, ще ви предложа да си купувате новите смартфони 2-3 месеца по-късно от пускането, като са отстранени повечето от проблемите в новите партидий. Надявам се да включат хлабавият бутон като дефект както при S3-ката пукнатата лайсна. Късмет на всички с S6. (наистина хубав телефон, но нямам средствата да си го закупя)
Цитирай
#68

Здравейте, хоум бутона ми се разхлопа и ако може някой да ми даде съвет къде мога да го оставя на сервиз в пловдив?

Nokia E7 --> HTC Desire X --> Samsung S6 32gb --> Xiaomi MI 8
Цитирай
#69

карай си така, не могат да ти го оправят това
Цитирай
#70

Малко по-горе @DemonsDreaming написа - "Давай го в сервиз. Приемат ги.. Все пак е дефект.", отивайте и си пробвайте късмета.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#71

Да, с удоволствие, но не знам къде да търся сервиз в пловдив и за това питам за информация.

Nokia E7 --> HTC Desire X --> Samsung S6 32gb --> Xiaomi MI 8
Цитирай
#72

Колеги искам да попитам чувствителен ли е при вас HOME бутона защото при мен се налага да го натискам малко по силно за да действа (в сравнение с S5)

Samsung Galaxy S22 ultra

Цитирай
#73

Нормално си натискам аз, не натискам силно.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#74

Не е дефект това, а хлабина. В сервиза ще ти подложат нещо за да не ти "хлопа". Ако само за това искаш да ти отворят телефона - ок. Но няма да ти го сменят със сигурност.
Цитирай
#75

Аз от с2 насам съм ги имал всичките и на всички има на бял фон разни нюанси розови или жълти, а на с2 и с3 като му свикнеш в тъмното на почти черен фон се виждат и черни петна уж от лепилото. Поне от с4 насам го няма тоя проблем. Така че амолед дисплеите си имат тоя минус и самсунг хич не са тръгнали да го оправят. И на мен ми трака хоума и е леко по-ниско от ляво като е с екрана към мен. А не съм с първите бройки. Случаи на издута дефектна батерия имаше и при с4, естествено това е вече сериозен дефект при момоблок. Но другото си е фабрична екстра.

SGS4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)