Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с сензора за близост
#1

 
   
 Здравайте , сензора за близост спира да работи на моменти и съответно , немога да разговарям по телефона , става само на високоговорител , преди два дена ъпдейтнах до 4.2.2.2 ,след ъпдейта и нещо вибрацията прави проблеми , някой да има такъв проблем?!, не направих хард ресет след ъпдейта

Samsung S2>Samsung S2>Meizu MX4>Samsung C6>Samsung Note8
Цитирай
Аксесоари
#2

И аз съм с 4.2.2.2 и нямам подобни проблеми.
Цитирай
#3

f3lleR Общо взето сензора за близост се влияе не от софтуера, а от хардуерни намеси... некачествен/ отлепен протектор или някой кофти кейс.
Виж ако имаш нещо от това го махни и пак пробвай след като набереш номер, бавно приближавай ръката към него и виж тогава дали се стъмнява дисплея
Цитирай
#4

Отключваш си, ако нямаш "developer options" и там има функция за калибрация на сензора за близост (proximity). Това би трябвало да оправи проблема ти.
Цитирай
#5

Колеги от с коро съм с mx4 ,но това със сензора за близост ме влудява .на дневна светлина работи супер обаче в затворено помещение става ад.набираш номер слагаш до ухото дори и без да слагаш веднага заключва и нямя отключване може само с бутон за включване ,но той прекъсва разговора.някои тук беше писал ,че е от кейс или протектор гледах сензорите са отдясно на слушалката там нямам протектор.споделете кои има такъв проблем
Цитирай
#6

Отваряш настройки,достъпност,опции за разработчика,калибриране на сензора и настройваш.

Xiaomi Hongmi WCDMA
Meizu M1 Note
motorola moto x play
Цитирай
#7

или от настройките на разговорите си изключи опцията за прекъсване на повикване с бутона за включване.
Цитирай
#8

благодаря опитах сега чакам да видя дали ще се подобри и ще пиша пак
Цитирай
#9

мисля че вече има голямо подобрение а някои може ли да каже как се прави екранна снимка комбинация от клавиши или го има като меню
Цитирай
#10

Екранна снимка се прави след натискане едновременно на бутона за включване и бутона да увеличаване или намаляване на звука.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)