Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на HTC One M9 - коментари/препоръки
#1

Както става ясно от заглавието на темата, тук може да слагате скрийншове за издръжливоста на батерията, също така насоки и трикове за по-добър живот.
 


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз съм спрял доста апликации и батерията държи страшно дълго - ще постна нататък снимки. Безумно ме радва фаст чарджа - докато се изкъпя(за около 15 мин. с бръснене), батерията се зареди от 15 на 62%... Wink

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#3

За бързото зареждане предполагам си взел това зарядно или друго подобно? Защото това в кутията не поддържа фаст чардж.
Като цяло от батерията съм много доволен. М7 не веднъж ми се е налагало да го зареждам по някое време през деня, за да изкара до късно вечер, а сега дори и зарядното не нося с мен. А начинът ми на употреба не се е променил.
Цитирай
#4

Всъщност в кутията ми беше точно това зарядно...

Едит: излъгах - tcp900 ми е зарядното и въпреки това се зареди с близо 50% за 15 мин.  Да не е бъг? 

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#5

Само да споделя, че разликата между m7 и m8 е доста голяма в батерията, същото се отнася и за m9.Основно това се дължи на енергоспестяващите функции на процесорите Snapdragon 801 и Snapdragon 810 в М8 и М9.Боби вече го е забелязал, че в stend by, батерията почти не пада, просто се държи страхотно, аз лично съм впечатлен от батерията на m8, а съм сигурен, че и при м9 ще е същото.С една дума, искам да кажа, че не всичко е колко милиамперчаса е батерията, ами и всичко останало, и най-вече процесора.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#6

Впечатленията ми от батерията след първите 24 часа: взех си телефона в четвъртък следобяд, вечерта го пуснах и изтощих батерията до 8-10%, оставих го да се зарежда до сутринта към 10:30. За 24 часа батерията му падна от 100% до 40% като през това време съм свалил и инсталирал през Wi-Fi около 500МБ приложения и ъпдейти, направил съм 3-4 бенчмарк теста, говорил съм 5-10 минути и през 2/3 от времето беше пуснат интернет (най-вече Wi-fi и малко мобилен интернет). Не съм пускал "power saver" режими.

Xiaomi Poco F3 (MIUI 14.0.11; Android 13)
Huawei MediaPad M3 8.4" (EMUI 5.0.4; Android 7.0)
Huawei Watch GT2 (FW 11.0.17.6)
Redmi Buds 4 Pro
Цитирай
#7

Здравейте , от известно време имам проблем с продължителността на зареждане на батерията , т.е зарежда повече от 6-8 до 10 часа . Някой беше казал , че е от софтуера след ъпдейта на телефона. Някой има ли същия проблем ? . Само да спомена , че съм сменял кабела ,зарядното . Оправя се след като го рестартирам.
Цитирай
#8

Да, така е. С очаквания всеки момент ъпдейт това ще бъде оправено.
Цитирай
#9

Здравейте.Моля за вашето мнение по следния въпрос.Вчера си взех м9,играх си цял ден по него и вечерта преди да си легна,батерията му беше паднала на 6%.Сложих го да се зарежда със зарядното,с което го получих и след час и половина ми даде сигнал че е заредено на 100%.Зарадвах се на фастчарджа,но не задълго.Днес пак доста си играх(цял ден)да му инсталирам мои си неща,да преместя информацията от миналия ми телефон и вечерта паднана 15%.Сложих го в зарядното и установих че за час и половина са се заредили само 10 %(от 15% до 25%).Телефон днес го ъпдейтнах преди да го сложа да се зареди.Моля кажете мнение,защото много се притеснявам.Благодаря.
Цитирай
#10

Просто го рестартирай
Цитирай
#11

ok,веднага ще го направя,но нормално ли е това ?
Цитирай
#12

Да го кажем за пореден път, дано да стане ясно на всички...
В софтуерната версия 1.40.401.8 има бъг, който води до бавно зареждане. Оправя се с рестартиране на телефона. Това е известен проблем и ще бъде поправен със следващия ъпдейт, който би трябвало да се случи съвсем скоро.

Много моля, бъдете така добри и четете какво е писано до момента, а не да се оплаквате от неща, които вече са коментирани и изяснени. Благодаря.
Цитирай
#13

Благодаря и сори Smile
Цитирай
#14

Батерията е направо Heavy Duty !!! Отдавна не бях ползвал смартфон който вечерта да има около и над 40% батерия. "Налага" се да джиткам 1 час игрички та да я сваля на 20 % и да вкл, зарядното ;-)

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#15

Пичове, помагайте Big Grin Преди да го взема гледах ревюта и тук чета коментарите, но моята батерия няма нищо общо. Disable-нах всичките апп-ове, които не ползвам и пробвах с power saving и без power saving, но като го ползвам батерията сваля като таймер. Например, днес в 7 ч. сутринта го изключих от зарядното и в момента имам 78%, като съм слушал малко музика и съм ползвал малко мобилен интернет. Прикачам и скрийншотове на Power use, в момента съм оставил Power Saving-a да се включва на под 15% и съм с L5.1 & Sense 7.0. Дайте някакви съвети, защото умишлено избягах от Самсунг именно заради батерията, а засега не виждам някаква разлика.

All Time
Screen Off
Screen On

Samsung Galaxy SII I9100 Stock + Samsung Galaxy SIV I9505 Stock + HTC M9
Цитирай
#16

А ако забраниш и Google Play Music и вместо с него слушаш музика с приложението на HTC?
Не е зле да си сложиш програма като GSam Battery Monitor - дава доста по детайлна информация какво изразходва енергия.
Цитирай
#17

Ще пробвам без Google Play, надявам се че не е от него, защото всичката ми музика е там. Сега инсталнах GSam Battery Monitor и след 1-2 цикъла ще ъпдейтна със скрийншоти.

Samsung Galaxy SII I9100 Stock + Samsung Galaxy SIV I9505 Stock + HTC M9
Цитирай
#18

Колеги, това нормално ли е    

   

   

   

   
Цитирай
#19

Относно живота на батерията съм убеден в едно. Колкото повече ограничавате телефона с програми , изключване на функции и Стамина режими - по зле става.Ще обясня накратко. Много от приложенията обменят инфо периодично със сървъри.Замалко и после мирясват - и така ритмично.Когато им е забранено това (няма нет , стамина мод или чрез друга програма) те не мирясват, а почват да опитват по често и по често да си търсят тяхното си - осверипяват като гладен културист. Аз на моя телефон съм му пуснал да си синхронизира всичко( което може на по дълги периоди) и не съм имал проблеми със свръх консумация.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#20

От 90% нагоре се зарежда много бавно , имам машинка която показва спад от1.5А. До 500мА. Това нормално ли е ... Дори сутрин алармата звъпи3 пъти и батерията пада на 99, иначе се държи нормална и изкарва прилично време

Друго нещо което забелязах е ,че няма H+ ? Стои ми само на H
Цитирай
#21

Дано не греша... ама HTC нямам спомен да са имали H+. Винаги е показвало H.
Батерията обикновено я зареждам през нощта и не знам как зарежда, но след това, при има-няма 1-2 минути употреба пада на 99%. Общо взето до 90% пада бързичко, но за щастие по-надолу вече е нормално.
Цитирай
#22

Да няма H+ сега се поразрових в нета.Днес ще тествам втори телефон на машинката и дано се окаже ,че така е направено нарочно да зарежда на 500мА
Цитирай
#23

Съвсем нормално е достигайки близо до максимален заряд тока да почне да пада, при всички телефони е така. Токът не е еднакъв във всички фази на заряда на батерията, все пак мениджмънта на заряда се прави от телефона, адаптера е просто доставчик на енергия.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#24

Да,колкото повече се доближава напрежението до максимума толкова силата на тока намалява.Аз също си зареждам телефоните през амперметър и при всички е така.
Цитирай
#25

Батерията издържа максимум ден. ПОМОЩ. Спрял съм всички програми, нямам почети нищо като допълнителен софт. Зарежда се 2 часа и 30 мин :X

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)