Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на HTC One M9 - коментари/препоръки
#26

@Goshofigo, пусни един скриншот, да видим откъде е този дрейн на батерията.

 
Цитирай
Аксесоари
#27

https://drive.google.com/file/d/0B8FAC9C...sp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B8FAC9C...sp=sharing

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай
#28

@NoMaD мнение по въпроса? Трагично се държи. Дизайн дръвче, батерия колче. Изпратих си М8 за ремонт на дефектен дисплей дисплей, те ми смениха панела. След това малко комуникация със съпорта и ми предложиха да изпратя М8 и да ми върнат М9. Е направих грешка!

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай
#29

Не ти се виждат скрийншотите, затова мнение едва ли ще получиш. Отсега обаче мога да ти кажа, че батерията на М9 не му е слабо място. Някое приложение ти прави номера - ще разбереш кое с GSam Battery Monitor.
Цитирай
#30

(2015-10-07, 17:23:44)Goshofigo написа:  @NoMaD мнение по въпроса?
Не мога да дам такова - иска ми разрешение за достъп.

 
Цитирай
#31

Ами явно нещо, не мога да шарвам правишно. Добър софт за следене на апп уейк ъп?

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай
#32

Е нали ти казах малко по-горе...
Цитирай
#33

Да имаш инсталиран clean master? Тая апликация не позволяваше на телефона да "заспи", съответно батерията се изтощаваше по-бързо...

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#34

Не, нямам Clean Master. Като програма за почистване използвам SD Maid. Имам Instagram, 9gag, Youtube, Google drive. Всички други апликаций са стокови, като имам около 30 спрени от app manager-a.

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай
#35

Здравейте, от известно време забелязвам, че телелфона ми прави проблем при зареждане. Не винаги, но когато се зарежда в един момент ми дава пълна батерия, а след няколко минути батерията е паднала с няколко процента като не се покачава повече - все едно съм го махнала от зарядното. Искам да питам някой имал ли такъв проблем и има ли решение за него? Благодаря предварително Smile
Цитирай
#36

Ето и един скриин шот от мен,батери сейвъра беше включен почти през цялото време ,освен когато играех игри( малко над един час). Яркоста на ауто Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   

HTC One m7 (silver).....; ; ...... HTC One m9 (gray)....
Цитирай
#37

Добре изглежда батерията ти.А тази иконка, горе в ъгъла (щита), ако е антивирусна, по-добре я махни.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#38

@abjabj Наистина много добре.
Искам сега да ти предложа нещо - пробвай да спреш икономичния режим (да си работи с пълна сила) и сподели отново как е батерията при същия начин на употреба. Интересно ми е, защото икономичния режим изключва А57 клъстера и процесорът работи само със слабия А53, който съответно се натоварва повече, когато А57 и спрян, съответно загрява допълнително, а това, както знаем, има отрицателен ефект за батерията. Казано накратко - този режим вместо да помага, вреди. Та пробвай и кажи дали има разлика и в каква посока.
Цитирай
#39

Искам просто да вметна: батерията не е това което трябва. Много по доволен бях от М8 относно издръжливостта (2 дни), докато при М9 е едва (1 ден). Нямам обяснение, нямам и елемент който да извършва някаква огромна консумация.....просто си издържа толкова!

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай
#40

При мен и двата телефона - м8 и м9 - издържат еднакво. В зависимост от ползването, м9-ката ми е издържала и 2 дни, и 2 часа (всъщност минимум 5 часа ми е издържала, но така звучи по-добре)... Smile

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#41

При мен за сега кара максимум 4 часа дисплеѝ,дали защото още е нов и не се е разработил.До сега е на 3 зареждания само,може би след време ще кара повече.Забранил съм повечето приложения които не ползвам,на авто контраст съм,не ползвам батери сеѝвър или нещо подобно,ако се наложи довечера ще кача шот.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай
#42

Ето при нормолна употреба,авто режим на яркост,но за разлика от предния имо повече стенд бай Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   

HTC One m7 (silver).....; ; ...... HTC One m9 (gray)....
Цитирай
#43

Забелязах,че има зарядно 2,0 което е за Самсунг за бързо зареждане,но е по евтино от оригиналното за Htc.Дали ще стане да си взема едно такова,все пак е на половин цена.
http://www.ebay.com/itm/131612118156?_tr...EBIDX%3AIT
http://www.ebay.com/itm/231720338615?_tr...EBIDX%3AIT
И това е друго но за него не съм сигурен.
http://www.ebay.com/itm/171975427925?_tr...EBIDX%3AIT

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай
#44

Зарядните за по бързо зареждане не увредат ли батерията или само аз съм на това мнение?

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай
#45

Аз до колкото знам,тези не я увреждат.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай
#46

Аз имам чувството, че изтеглих късата клечка с моя М9, който е на няколко дни. Mного бързо ми пада батерията и днеска направих един тест. Това не може да е нормално... 


   

 През това време е използван за Фейсбук, изтеглени са 50-60мб приложения, играно е общо към 30 минути... Мортал Комбат Х за 10 мин ми свали към 15%....

И не виждам как причината може да е в някой ап

   

И брайтнес-а е намален
   

И другия проблем, който имам е загряването... За 5 мин когато се играе игра изискваща повече ресурси се загрява и телефона става супер некомфортен за държане....

Не е рутван, софтуера е до последния ъпдейт. Какво да предприема в случая? Хард ресет? Направо рекламация в оператора?
Цитирай
#47

Направи ресет и пробвай до ползваш само стоковите приложения на телефона.

 
Цитирай
#48

@approx
Та ти имаш 5:21 часа екран! Това е отличен резултат като имаш предвид, че почти не си оставял телефона за осемте часа, в които е бил на батерия. Не късата, а дългата си изтеглил Smile
Цитирай
#49

случвало ли ви се е да станете сутрин и телефонът да е на 97% включен в зарядно?
Цитирай
#50

Случвало се е понякога, не мисля, че е повод за притеснение, рестартирай го.Ако стане тенденция обаче, опитай да смениш зарядното, калибрирай батерията.....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)