Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на HTC One M9 - коментари/препоръки
#51

Батерията започна да ми пада по-бързо последните 2-3 дни.Когато го взех преди 2 седмици телефона като го оставя вечер на 100% сутрин ми беше на 99-98%.Винаги вечер като го извадя от зарядното чиста и всички приложения от паметта на телефона.Вчера и днеска батерията беше на 93-4% сутринта.Прегледах си снощи вечерта какво ми е ползвало батерията и 60% бяха на Sygic.Навигацията да съм я пускал само веднъж и то е било още в началото никога досега не е консумирала батерия.Изключени са ми локациите.Днеска сутринта забелязах че най-много батерия са ми взели Facebook и Messenger - И двете съм ги изчистил снощи и не са пускани изобщо след това.3тото е Google play магазин.Него също не съм го пускал.В предишните дни в които съм гледал никога не е имало приложения които не съм пускал аз, а сега се появяват тези автостартирания.Не съм инсталирал нови приложения близките 10 дни нито съм бъзикал нещо по настройките.Някакви идеи ?
Цитирай
Аксесоари
#52

Facebook и Messenger по принцип са си лакоми, дори и в бекграунд. Не му се вживявай толкова, може би е временно. Също няма нужда да чистиш никакви приложения, защото тези, които искат да стартират, ще го направят, въпреки че си ги затворил, с тази разлика, че така ще изразходят още повече ресурс.
Цитирай
#53

Еми до оня ден си карах 2 дена с батерията спокойно.Сега вече съм на 60% а още не е дошъл края на деня и ще трябва да го зареждам всяка вечер.До оня ден нищо не се отваряше само което даже ме очудваше.Аз преди търсех програми да спират автостартиращи приложения но се отказах защото видях че нищо което неискам не се стартира.
Цитирай
#54

Отварям темата защото мога да съм полезен за в бъдеще на някой. 

Преди ден, два имах изключителен батери дрейн. За 6 часа ми отиваше 90% батерия, което е нереално. Качих си GSam Battery Monitor и то ми показа след няколко часа работа, че "Print Spooler" ми работи нон стоп без да спира. Изключих опцията за принтиране от телефона, но така и не се оправи, наложи се да го disable-на от приложенията. За момента всичко така се оправи и нямам проблеми, за жалост не мога да ползвам cloud printing. 

Ако някой евентуално има решение на проблема със Spooler-а да дава идеи, ако не оставям го изключен. 

Поздрави

hTC One М9
Цитирай
#55

Изчисти кеша на приложението и би трябвало да се оправи.
Цитирай
#56

Аууу предупреден съм от системата ...

По темата, няма опция да изчистиш кеша на това системно приложение. В момента обмислям варианти за factory reset, но някак си не ми се иска.

hTC One М9
Цитирай
#57

Имах ЛГ Г4. Вечер след работа ми оставаха м-ду 30 и 40 % при положение, че телефона почти не го пипам ама си седи в 3G. М9 вечер ме "прибира" с ок.60%. Разликата е огромна и съм много доволен.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#58

След последния ъпдейт батерийката ми се държи супер на 3 дена го зареждам , а понякога и на 5, когато не го ползвам много. Зареждам го винаги като стигне 20% .

HTC U12+
Цитирай
#59

При такива феноменални резултати Big Grin е добре да дадеш повече детайли за начин на употре6а, настройки, яркост на дисплея, 2G или 3G... и други от този сорт.
Та дори и някой и друг скрийншот като доказателство Tongue
Цитирай
#60

Око да види, ръка да пипне.... бате Боби не вярва Big Grin

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай
#61

Имах ЛГ Г4. Вечер след работа ми оставаха м-ду 30 и 40 % при положение, че телефона почти не го пипам ама си седи в 3G. М9 вечер ме "прибира" с ок.60%. Разликата е огромна и съм много доволен.

@Bavarche Аз ако не пипам Г4- ката пада за деня с 15-20% на 4G. Ако се занимавам с него е с със същите резултати на 50% батерия вечер, екранът е по голям  с по висока резолюция от М9, така, а дори  и да пада по бързо това е заради екрана, който на слънце може да е с максимална  яркост, по големият диагонал съответно си казва думата.
Цитирай
#62

(2016-03-02, 20:28:01)Sevar написа:  След последния ъпдейт батерийката ми се държи супер на 3 дена го зареждам , а понякога и на 5,  когато не го ползвам много. Зареждам го винаги като стигне 20% .

Visslar Visslar Visslar  Не вярвам!!!! Ама грам.... Това сигурно на супер икономичен режим си го постигнал?

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Grey, Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Cosmic Grey, Samsung Galaxy S9+ Midnight Black,
Samsung Galaxy Watch 5 44mm, Samsung Galaxy Watch 5 Pro 45mm Black Titanium
Цитирай
#63

Може ако изобщо не пуска мобилни данни и никой не му звъни, на стендбай може да изкара някак си 5 дни без да отключва телефона Big Grin

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай
#64

Защо не вярвате, ако не го ползва почти, защо да не изкара 5 дена в deep sleep?!?
Цитирай
#65

Брат ти ако дадеш 1000 лева за телефон, 20-30 лева месечно за сметка на картата, би ли го държал телефона само за да не му хабиш батерията? И не те ли влече да си чоплиш телефона дори безцелно понякога или от скука..... Аз лично не се стърпявам ако не хвана телефона поне веднъж на половин-един час... звучи стиснато да не бараш телефона, само за да не му пада или да не прецакаш батерията Big Grin

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай
#66

Ми тук пишат и хора над тинейджърска възраст. Имаме натоварена работа и после в къщи семейства и понякога с дни не ни остава време да си ги бараме...телефоните де. И на мен ми се случвало да изкара 2 дена, е до 3 не съм стигал ,просто щото не ми се рискува.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#67

(2016-03-03, 17:05:18)Bavarche написа:  И на мен ми се случвало да изкара 2 дена, е до 3 не съм стигал ,просто щото не ми се рискува.

А какво ще кажеш не за три, а за пет... Rolleyes Big Grin

Много е важен начинът на употре6а, не дните. Вярно, че може и да може да изкара пет дни, но наистина не трябва да го пипаш този телефон, за да се случи това.

И... продължавам да си чакам скрийншот-доказателствата за петдневната батерия Big Grin
Цитирай
#68

Ще почакаш доста явно... Smile Такъв скрийншот няма да има и мисля, че му отделихме прекалено много време. Човекът просто си измисля малко повече. Smile Smile Smile Smile Smile

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Grey, Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Cosmic Grey, Samsung Galaxy S9+ Midnight Black,
Samsung Galaxy Watch 5 44mm, Samsung Galaxy Watch 5 Pro 45mm Black Titanium
Цитирай
#69

Напълно безсмислено е да имаш смартфон, но да ограничаваш неговата функционалност, за да имаш по-добър живот с едно зареждане... Тогава няма смисъл да имаш смартфон... Свикнал съм и всяка вечер го поставям да се зарежда, независимо, че има още 20-30% ... Всичко опира до използването му, но ако е само за телефония и то рядко няма нужда от смартфон....
Цитирай
#70

Тук става дума за какво може, ако се наложи, примерно. Говоря за петте дни. То е ясно - в повечето случай всеки смартфон е всяка вечер на зарядното и на това няма какво да му обсъждаме. И не говорим за ограничаване на или от нещо, ами за начин на ползване.
Ти ако имаш спортна кола с 300 коня, значи ли (а и можеш ли) да я настъпваш постоянно?

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#71

Слагаш и газова уредба, та да харчи по-малко и всичко отива по дяволите! Същото като да изключиш половината функции на смартфона и да си имаш батерия 2-3 дена.
Аз зареждам всяка нощ без значение на колко процента е. МОже би по-бързо ще се скапе батерията, но пък нямам намерение да ползвам телефона цял живот.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Цитирай
#72

Ако го изключва вечер и го пуска сутрин като през целият ден е с изключен интернет ще изкара пет дни.Най много батерията се хаби от интернета.Лг-то ми е с изключен интернет и изкарва по два дни при доста разговори и снимки.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
#73

То това е ясно. А ако изключиш и самия телефон, тогава ще изкара още повече.
Самият факт, че притежаваш смартфон, при това от висок клас и доста скъп, предполага намерението ти да използваш нещо повече от функцията разговор.
При изключено това, при изключено онова... малцина се интересуват от такива статистики.
Интересен е животът на батерията при включени всички основни функции, стандартни да този тип устройства. А не някакви напъни, само и само да постигнем рекорд. Big Grin
Цитирай
#74

Боби сложете функция на коментарите - "Like" Big Grin

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай
#75

Колеги, как е при вас Standby time, снощи го заредих напълно и го оставих на самолетен и днес сутринта е на 96 % - андроид система 1 %, Phone Idle 95 %
Нормално ли е?

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)