Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на HTC One M9 - коментари/препоръки
#76

На мен от 100% до 95% батерията ми пада много бързо. Случвало ми се е да го махна от зарядното и за има-няма една-две минути да падне с 2-3%. Но след това се нормализира и се разрежда доста по-бавно. Възможно е и при теб да е подобна ситуацията. А изводът - не съди за батерията по първите няколко процента разряд Wink

Иначе сравнително нормална скорост на разряд е около 0,3% за час при изключен екран и около 25% за час при включен. Разбира се тези стойности могат много да варират в зависимост от начинът на употре6а, приложенията и услугите, които работят, яркост на екрана и т.н. Например, когато включа История на местоположенията (услугата на Google, която показва в Maps къде си се движил през деня), процентът при изключен екран веднага става около 1% за час (това е средно за деня, не постоянна скорост).
Цитирай
Аксесоари
#77

Здравейте! Купих си м9 преди 2 дни и нещо батерията не ми харесва. Първото зареждане го направих за 12 часа и след това що годе съм доволен изкарах цял ден с яко ръчкане и чак вечерта батерията падна на 15%. Заредих го до 100% изключих wifi и си легнах... ставам сутринта в 7 и батерията е на 85%, като ми пише, че е позвало 8 часа нещо си от рода на - поддържай телефона буден... почнах да го ровичкам и батерията за 1 час падна от 85 на 70. Моля ако някой може да помогне... в технополис едва ли ще искат да ми го подменят или да пробвам? Инсталирал съм последният ъпдейт на софтуера и хард ресет му направих току що пък да видим...
Цитирай
#78

Възможно е някое приложение да е държало телефона буден за тези 8 часа. Възможно е някой процес да е забил или нещо от сорта. След като си направил ресет току-що, не му инсталирай нищо и виж дали пак ще пада така. Ако не можеш да устискаш, сложи GSam Battery Monitor, която дава доста по-детайлна представа кое колко харчи.

Имай предвид също, че е необходимо да мине известно време преди животът на батерията да се нормализира.
Цитирай
#79

Нова батерия, трябват й няколко цикъла заряд-разряд за да влезе в норма. А и това за 12ч. да зареждаш беше излишно.

Sent from my MI4W

 
Цитирай
#80

Ами в магазина ми казаха да го заредя за 12 часа първия път... сега да го изчкама да падне нацяло и да го заредя ли пак така или не е нужно вече това?
Цитирай
#81

Не се занимавай с тези 12 часа. Зареждай си телефона нормално и не го мисли. Това, че ти е паднала батерията, толкова много за една нощ, Боби ти е казал, какво да направиш.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#82

Просто се зарежда нормално батерията, както всеки друг път. Това е.

Sent from my MI4W

 
Цитирай
#83

При мен 4% на нощ , днес цели 11% , дано да е единичен случай.
Цитирай
#84

Да и при мен от 1 до 4 %, но 11 е много...
Колеги, има ли начин на стоков РОМ да виждам SOT? На други телефони които съм имал си го е имало като параметър в батерията, но тук го няма...

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай
#85

Има начин. Нарича се GSam Battery Monitor Wink
Цитирай
#86

Отново 12% , при настройки screen off показва facebook , messenger с най-много.На мен ли ми се струва или телефона е ростоянно буден ?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#87

Не ти се струва. Така е. Сложи програмата от горния ми пост да видиш тя какво ще каже. Но със сигурност нещо ти държи телефона буден и затова пада толкова много.
Цитирай
#88

Наистина Awake ти е огромен направо, да не кажа, че телефона не е спал...

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай
#89

Според мен е от бета версията на фб приложението (щом и в Screen off най-голяма консумация показва Facebook) Сложих програмката от по-горе , премахнах се от бета тестерите и ще видя утре сутрин какво става Smile
Цитирай
#90

За да огранича консумацията на батерия на моята деветка, направих следното:
- спрях Android Device Manager. Така телефона ще си "спи" нормално без да комуникира с Google къде се намира в момента;
- Деактивирал съм Google+, FunFit, ANT+ Radio Service приложенията;
- Спрял съм услугите и известията на Dot View понеже не използвам този калъф;
- Спрял съм автоматичните актуализации на приложения в Play Магазина;
- Спрял съм услугата за отпечатване в облак;
- Известията за налични WiFi мрежи също съм ги изключил;
- Местоположението е на battery saving.
Не съм забелязал драстични разлики в разряда на батерията. Вечер когато се прибера и го оставя, до сутринта може би 1 или максимум 2 процента да са паднали за 7-8 часа.

Дали някой не е пробвал да "озапти" дракона с този MOD

Always looking forward
Цитирай
#91

(2016-05-13, 07:32:36)bobytsekov написа:  Има начин. Нарича се GSam Battery Monitor Wink

Добре де, но тази програма не е ли и тя ядачка на енергия или?

HTC 10 Glacier Silver
Цитирай
#92

Не мисля. Със сигурност харчи ток, но е пренебрежимо малко.
Цитирай
#93

Всичко е нормално вече , проблема е било от фейса Smile
Цитирай
#94

Добре, а нормално ли е докато си разцъквам на телефона - форуми, фейс и т.н. без да правя кой знае какво и батерията да пада страшно бързо - пример отварям си тази сутрин фейсбука ровя си 20 минути без да гледам видеа и т.н. и изведнъж от 45% пада на 40%... оставям телефона намира на 40% и след това го вземам отварям си спортал и след 2, 3 минути е паднала на 38... направо ме подлудява това... надявам се да се оправи след няколко заряда и разряда както ми казахте по-горе, но вече го заредих 3 или 4 пъти от ккато е купен и все така. Ако не го пипам си държи батерията, но почна ли да си ровя из некви форуми или сайтове и процентите падат бързо.
Цитирай
#95

Момчета може ли да напишете характеристиките на зарядното устройство , че при мен телефона то взех с друго . Да знам какво да търся . Някой ползвал ли е quick charge адаптер ?

hTC One M9 > Galaxy S7
Цитирай
#96

Моделът се води TC P900-EU, INPUT 100-240V ~ 200mA, OUTPUT 5V - 1.5A.

Не съм ползвал fast charger, ако те интересува, това е линк, откъде можеш да си купиш.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#97

Колеги добре ли се държи телефона с тежките игри на max settings и батерията колко издържа при масивно играене защото мисля да го купя гледах клипове на моменти съм доста доволен но в други клипове е малко зле Sad извинявам се за спама

Samsung Galaxy S II android 4.1.2. JB official - HTC ONE m9 android 6.0
Цитирай
#98

Някой сменял ли е батерията, че моята започна много бързо да пада?

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Цитирай
#99

Привет,от 3 седмици съм собственик на М9, купих го 2ра ръка дойде ми само с зарядно,първия собственик е купил "чисто ново зарядно" от сити тел,та проблема ми започна преди седмица и половина,слагам телефона да се зарежда за през ноща (6-7 часа) и вместо да се събудя с 100%,тойе на 87-86%.Дръпнах Gsam програмата за 3-4 дена и виждам,че веднага след като се зареди до 100% започва да пада,моля ви кажете как да го оправя защото трябва до си нося зарядното с мен...
Цитирай

Оригинално зарядно може би ще реши проблема.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)