Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на HTC One M9 - коментари/препоръки

С оригинално зарядно от сити тел за 25 лв. е
Цитирай
Аксесоари

Може би, тази "гимнастика" ще помогне.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=77977

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

(2016-11-30, 17:49:01)ronnie72 написа:  Може би, тази "гимнастика" ще помогне.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=77977

Опитах го това , но влиза в download mode може би някак по друг начин се ресва батерията :/

hTC One M9 > Galaxy S7
Цитирай

Не, по този начин се "ресва", правил съм го, става без проблем. Пропускаш някой детайл от инструкциите - или не държиш всички бутони натиснати, или нещо от сорта.
И след като си с оригинално зарядно, пробвай с друго оригинално. Или просто с друг кабел. Често точно те създават проблеми.
Цитирай

(2016-12-01, 06:39:21)bobytsekov написа:  Не, по този начин се "ресва", правил съм го, става без проблем. Пропускаш някой детайл от инструкциите - или не държиш всички бутони натиснати, или нещо от сорта.
И след като си с оригинално зарядно, пробвай с друго оригинално. Или просто с друг кабел. Често точно те създават проблеми.

Здравейте,
и аз опитах да направя reset battery status , но за жалост ме вкарва в bootload menu. Опитите ги направих с три различни кабела- 2 оригинални на HTC и един китайски. 
Bu
Цитирай

Колеги моя проблем май се оправи,ппц. всяка вечер си слагах аларма,четох в един форум,че може да е от алармата,не бях на училище 3-4 дена и си слагах телефона на зарядно и винаги се събуждах с 100% ще си направя още опити като тази вечер сложа аларма и ще видя какво ще стане утре!
Цитирай

Здравейте! Изчетох цялата тема за батериите, и направих всички възможни препоръки, приятели! Въпреки това, батерията ми продължава да от 20℅ рязко да пада на 15, а от там на 5. Телефона не го ползвам много. Някакви предложения? Дразнещо е.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Здравейте колеги,

Преди няколко дни купих използван М9 и много се радвам на всичката му функционалност.
Проблем имам обаче с батерията - при пуснат екран пада с 1% на всeки 1-2 минути, независимо браузър ли е, фейсбук или скролвам из cpu-z.
Когато не е пуснат екрана се държи много добре, не мога да кажа колко точно, но е добре.

Изчетох всички форуми и видях доста хора да се оплакват след ъпдейта до 7.0. Да, това забравих - ъпдейтнат е до 7.0 с последния ъпдейт (май беше 4.27). Човекът, от когото го купих направи factory reset пред мен, после опитвах да му чистя кеш партишъна, да disable-на фейсбук, но все още имам яко "цокане" на батерията. Спрял съм wifi и bluetooth сканирането, светлината е на ауто, няма значение дали е на wifi или на клетъчна връзка.

Някой, който е ъпдейтнал до 7.0 има ли подобен проблем?
Ромът е стоков, не руутнат. Сега сложих gsam battery monitor и му дадох права и ще дам скрийншоти малко по-късно.

Благодаря
Цитирай

Е ти за телефон втора употреба какво очакваш ?
Цитирай

(2017-05-17, 18:57:28)simeonivanov22 написа:  Е ти за телефон втора употре*а какво очакваш ?

Очаквам батерия на година и половина да не се държи като изтормозена батерия на 5 години.

Човекът, който ми го продаде е мой познат. При него с marshmallow е държал ден и половина със средно използване. Ъпдейтнал го е малко преди да ми го продаде. Аз с малко браузване и месинджър едва изкарвам деня. 

Най-много % ми взимат Android System (19%) и Android OS (13%) - това е главната причина да се целя в софтуера, а не в смяна на батерията - фейсбук и месиджър са съответно с 6-7%.
Цитирай

И аз често не успявам да завърша деня без зареждане. Нормално е - стара батерия все пак. Не е кой знае какъв проблем. Имам си калъф-батерия за целта...

Изпратено от моят HTC One M9 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте, моля за вашето мнение : имам два телефона М9 и М8 ,батериите взеха да падат бързо спрямо преди за това съм решил да ги сменя но незнам на кой сервиз да ги дам за смяна. Булграм или някъде другаде ? Искам да са оригинални батерии и сменени без да си личи много , че тефоните са отваряни.
Цитирай

За тази цел най-добре оторизиран сервиз. Булграм ще ти свърши работа.

 
Цитирай

Мерси
Цитирай

Здравейте, 

Моля за помощ, от няколко дни батерията ми се изтощава за часове, дори и да не пипам телефона - вадя го сутрин от зарядното и до обяд вече се е изключил, без буквално да съм го отключвала. До преди няколко дни се държеше съвсем по друг начин, издържаше си около 24ч.
Цитирай

Здравей,

Явно има нещо, което му "изяжда" батерията. Провери приложенията, които са инсталирани в последните дни.

Xiaomi Poco F3 (MIUI 14.0.11; Android 13)
Huawei MediaPad M3 8.4" (EMUI 5.0.4; Android 7.0)
Huawei Watch GT2 (FW 11.0.17.6)
Redmi Buds 4 Pro
Цитирай

(2018-07-02, 10:23:33)sabinda_ написа:  Моля за помощ, от няколко дни батерията ми се изтощава за часове, дори и да не пипам телефона - вадя го сутрин от зарядното и до обяд вече се е изключил, без буквално да съм го отключвала...
Тествай устройството си за дрейн на батерията с BetterBatteryStats  или GSam Battery Monitor.

 
Цитирай

Някой има ли идея как може да се оправи Bluetooth-a да не ичерпва батерията?
Батерията пада за 12 часа, от които 8-9 часа нощем без да е пипан.
В информацията пише, че Bluetooth е изчерпал тока.
Цитирай

Спираш го и му забраняваш сканирането.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)