Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация/ъпдейт на М9

Здравейте и аз в момента инсталирам ОТА ъпдейта на 4.28.401.3. Ще тествам кръпките и ще споделя дали има някакъв резултат, било то положителен или отрицателен Smile

Congratulations!
Your phone has been updated successfully to version 4.28.401.3.

Поздрави с пожелание за хубава вечер Tongue

hTC Sensation | ViperS 5.3.0 |  Android 4.1.2 | Sense 5 | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.4 | S-OFF | ------ | hTC ONE M9 | Android 6.0 | Sense 7 | Kernel: 3.10.84-Perf |
Цитирай
Аксесоари

Зареди до 25% и после остана на червен триъгълник с удивителен знак ? Какво да правя , да го чакам да се оправи или да рестартирам ?

Рестартирах с 3те бутона , всичко е наред.Сега се чудя дали да пробвам пак да инсталирам ъпдейта или да не си играя с огъня...

Не става , пак до 25% и дотам.Някакви идеи ? Ресет е правен след ъпдейта до 7.
Всичко е стоково , беше заменен от htc преди година и малко.
Software version 4.14.401.7

Това е каквото ми отговори модератор в xda
There are several reports of devices whose memory (NAND) died during the last couple of month. And if you didn't manually modify your system partition then the problem you're currently facing might be a precursor of that memory death.

Не ми харесва Big Grin
Цитирай

И аз ъпдейтнах вчера, мина гладко и без проблеми.

Изпратено от моят HTC One M9 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-03-21, 23:02:51)simeonivanov22 написа:  Зареди до 25% и после остана на червен триъгълник с удивителен знак ? Какво да правя , да го чакам да се оправи или да рестартирам ?

Рестартирах с 3те бутона , всичко е наред.Сега се чудя дали да пробвам пак да инсталирам ъпдейта или да не си играя с огъня...

Не става , пак до 25% и дотам.Някакви идеи ? Ресет е правен след ъпдейта до 7.
Всичко е стоково , беше заменен от htc преди година и малко.
Software version 4.14.401.7

Това е каквото ми отговори модератор в xda
There are several reports of devices whose memory (NAND) died during the last couple of month. And if you didn't manually modify your system partition then the problem you're currently facing might be a precursor of that memory death.

Не ми харесва Big Grin

Имам същия проблем. Сподели, ако успееш да го разрешиш.
Цитирай

Тъй, явно има някакъв проблем или с nand паметта при М9 или в частност с андроид 7, нямам идея с кое....
И тук, и на други места изреваха, че телефона от нищото влиза в bootlop и няма оправия.Е оправия има, ама не е там въпроса, явно пак са се издънили от HTC.
Това е решението, писах го на друг човек, с такъв проблем:

"Не отключвай нищо!Изтегли това https://www.androidfilehost.com/?fid=529152257862704182
Преименуваш го на 0PJAIMG.zip (първият символ е нула), слагаш го на картата с памет, не в папка, просто в главната директория.Рестартираш в download mode, ще те попита дали искаш да флашнеш, с vol up даваш yes.Чакаш да свърши.Това ще изтрие всичко от телефона ти!
Има явно някакъв проблем с андроид 7 при М9, защото одеве правих един със същите симптоми, а и на други места реват."

Лично съм го тествал и работи.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Колегата ,ако иска нека пробва.
Аз не мисля да пипам нищо - ъпдейта освен секюрити и някакви бъг фиксове -друго няма.
Страх ме е ,че ще умре ,а в момента чакам евентуално s8 за да сменям телефона.
Работи без проблеми , освен тук-таме забива и е нужен рестарт (това го направи след ресет и ъпдейт до Нугата)
Цитирай

Оказа се, че проблема е идвал от рута (които махнах предватително) та флашнах 4.14.401.7 и ъпдейта си тръгна, но батерията пак пада бързо.

Изпратено от моят HTC One M9 с помощта на Tapatalk
Цитирай

4.28.401.3 - това е ъпдейтчето, което трябва да инсталирам, при пускането на ъпдейта ми казва да си заредя телефона с Wall charger oO?! Ако не включа апарата на зарядно просто не ми дава опция да инсталирам ъпдейта. Поради липса на "Wall charger" включих стандартното зарядно, ъпдейта тръгна, но.... червеното знакче се появи и се наложи рестарт - някакви съвети ?
Цитирай

Offtopic Wall charger е стандартното зарядно. Решението на проблема е посочено няколко поста над твоя, в пост #405 от vlaf
Цитирай

(2017-03-30, 09:41:51)stambo82 написа:  Offtopic Wall charger е стандартното зарядно.

и аз така знам колега, до сега ми го пишеше "Charger" сега решиха да е Wall charger. Както и да е, важното е, че отказва да се инсталира и дава грешка
Цитирай

(2017-03-21, 20:31:12)met0di написа:  Здравейте и аз в момента инсталирам ОТА ъпдейта на 4.28.401.3. Ще тествам кръпките и ще споделя дали има някакъв резултат, било то положителен или отрицателен Smile

Congratulations!
Your phone has been updated successfully to version 4.28.401.3.

Поздрави с пожелание за хубава вечер Tongue

Здравейте,

Нека да споделя мнение след последната актуализация. Не виждам съществена промяна в работата на телефона, като изключим, че един път ми заби телефона. Батерията се държи добре, ако не го ръчкам изкарва 3-4 дни.

Поздрави с пожелания за спокоен уикенд Smile

hTC Sensation | ViperS 5.3.0 |  Android 4.1.2 | Sense 5 | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.4 | S-OFF | ------ | hTC ONE M9 | Android 6.0 | Sense 7 | Kernel: 3.10.84-Perf |
Цитирай

Току-що ми излезе някаква малка кръпка, 5.1 мб, за коригиране на нещо си, инсталнах я.

Изпратено от моят HTC One M9 с помощта на Tapatalk
Цитирай

И при мен дойде - bug fix to let you install the latest system upgrade successfully

Въпреки кръпката , пак стига до 25% и умира Big Grin Пълен смях
Цитирай

Колеги с Нуга съм и току-що ми дойде софтуерен ъпдейт -4.28.401.3-651.16 мб., но всъщност има и една малка 5 мб. та в тази връзка -коя от двете първо да изтегля ?
Цитирай

Тъй като малката дойде след голямата, може да ги направиш в този ред. Аз така ги направих и всичко е ОК. Но, имайки предвид, че при малката става дума за кръпка, благодарение на която ще инсталираш безпроблемно някакъв си бъдещ ъпдейт (цитирам по спомени от чейнджлога на малката), може би е добре да направиш първо нея (имайки предвид зачестилите оплаквания от проблеми по време на инсталацията на 4.28).
Wink
Цитирай

(2017-04-05, 15:54:01)bobytsekov написа:  Тъй като малката дойде след голямата, може да ги направиш в този ред. Аз така ги направих и всичко е ОК. Но, имайки предвид, че при малката става дума за кръпка, благодарение на която ще инсталираш безпроблемно някакъв си бъдещ ъпдейт (цитирам по спомени от чейнджлога на малката), може би е добре да направиш първо нея (имайки предвид зачестилите оплаквания от проблеми по време на инсталацията на 4.28).
Wink

Здравейте, от думите на боби би ли следвало да се разбира, че ще има и нови ъпдейти или тази кръпка е направена специално за проблемите, от който се оплакват колегите ? Smile

hTC Sensation | ViperS 5.3.0 |  Android 4.1.2 | Sense 5 | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.4 | S-OFF | ------ | hTC ONE M9 | Android 6.0 | Sense 7 | Kernel: 3.10.84-Perf |
Цитирай

Aз инсталирах първо малката и после голямата -проблеми засега няма !
Цитирай

А аз първо голямата, малката дойде по-късно. Проблеми никакви.
Цитирай

Здравейте.Имам същия проблем с актуализацията,след като пусна да се тегли стига до 25% и след това спира и се включва.Някой може ли да ми каже от какво е това и има ли възможност да се оправи ,защото ме дразни в десния ъгъл да имам това кръгче за актуализация и да не може да се изпълни на 100%?
Цитирай

Днес и аз инсталирах Андроид 7. Всичко мина нормално и нямам проблеми.

Xiaomi Poco F3 (MIUI 14.0.11; Android 13)
Huawei MediaPad M3 8.4" (EMUI 5.0.4; Android 7.0)
Huawei Watch GT2 (FW 11.0.17.6)
Redmi Buds 4 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)