Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация/ъпдейт на М9
#51

Моля да продължите дискусията за зарядните или на ЛС или в темата за батериите
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=73429
Благодаря!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
Аксесоари
#52

Между другото, очакваният ъпдейт до 5.1 се очаква горе-долу до една седмица - някъде до 17-18 юли. Информацията разбира се не е официална, но е достатъчно достоверна.
https://twitter.com/LlabTooFeR/status/61...1568658433
Цитирай
#53

Изглежда официалният 5.1 OTA малко се отлага... Но пък е съвсем скоро Tongue
https://twitter.com/LlabTooFeR/status/62...2271574016
Цитирай
#54

Дали някой има яснота около 5.1.1 ъпдейта? Да не би под "до края на месеца" да имат предвид точно 31 юли в 23.59? Big Grin
Цитирай
#55

Яснота, както обикновено, няма Big Grin
Каквото имаме като информация до този момент - това е.
Цитирай
#56

Хаха, еми ще чакаме значи. Big Grin
Цитирай
#57

Аз преди малко сложих Lollipop 5.1 (може би защото съм "азиатче"). На първо време видях, че се появи иконка на фенерчето, а преди май само през опциите можеше да се включи. Също така, появи ми се иконка Photos и Power To Give, което засега ми е непознато. Като имам повече впечатление ще пиша Smile

Xiaomi Poco F3 (MIUI 14.0.11; Android 13)
Huawei MediaPad M3 8.4" (EMUI 5.0.4; Android 7.0)
Huawei Watch GT2 (FW 11.0.17.6)
Redmi Buds 4 Pro
Цитирай
#58

Power to give не е ново Smile
Цитирай
#59

Явно още ще се чака...


Прикачени файлове
.png Untitled.png Размер: 8.68 KB  Сваляния: 77
Цитирай
#60

Дали...?!
HTC One M9 in Europe, the Middle East and Africa to receive Android 5.1 starting August 4
Цитирай
#61

Честито при мен дойде !тела е от мтел ако има значение! 831.88мв!
Цитирай
#62

Каква е софтуерната версия?
Цитирай
#63

2.10.401.1Big Grin
Честито на печелившите.
Мислех и аз, че ще е по-нова

http://forum.xda-developers.com/showpost...ostcount=2

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#64

Същата като моята... Демек за мен ъпдейт няма Lol
Цитирай
#65

И аз го свалям . Пише , че съдържа близалка 5.1
Цитирай
#66

И аз точно почвам да го тегля. На Мтел съм. Ще споделя впечатления, като се инсталира. Smile
Колеги, след ъпдейта Power Saver-а вече няма опции. Преди имаше 4 неща, които имаха тикче и можеше да си избираш от какво точно да пази пауър. Като го включа сега, например, и тръгна да пиша, клавиатурата ми не вибрира. (Ползвам SwiftKey). Не е болка за умиране, ама е малко дразнещо. Flashlight има отделна иконка, а не е само в Quick Settings, което е удобно. Има някакъв Fun Fit ап, който не бях забелязал преди, може би е ново. Засега това, ако забележа още нещо, ще докладвам. Big Grin
Цитирай
#67

Какво съдържа този ъпдейт, освен Андроид 5.1:
  • Snapdragon 810 v2.1 драйвери и подобрена производителност
  • Подобрения при зареждането
  • Значително подобрен контрол на температурата
  • Увеличена е максимална скорост на графичния ускорител на 633 MHz (Adreno 430)

Източник
Цитирай
#68

Имам един въпрос. Преди да направя ъпдейта, си държах Power Saver постоянно включен, но понеже понякога не си чувам телефона, бях му казал да не изключва вибрацията. Преди ъпдейта Power Saver имаше 4 опции и можех да си избирам дали да ограничава вибрация, яркост на дисплей, локация и т.н. Сега, след като се ъпдейтна софтуера до 2.10.401.1, цъкам Power Saver от Power менюто и единствено мога да го включвам и изключвам. Хубаво де, ама аз искам да ми ограничи локация, яркост и т.н., но не и вибрацията. Някой друг дали го е забелязал това и дали има начин да се оправи?
Цитирай
#69

Няма начин, освен с някоя програма от маркета ?
Цитирай
#70

Няма ги вече тези опции.
Но нали казваш, че постоянно ти е бил включен. Тогава не би ти представлявало никакъв проблем от настройките да ограничиш локацията, да намалиш яркостта и т.н., но да си оставиш вибрацията, нали?!
Цитирай
#71

Явно от HTC са решили просто да ограничат опцията. То хубаво, че е софтуерно, че първоначално помислих да не ми се е скапало моторчето за вибрацията. Big Grin Brightness съм си го направил автоматичен, Location ми е на Battery Saving, друго не се сещам да точи батерия. Ще карам без Power Saver, не е болка за умиране. Big Grin

(2015-08-05, 13:04:51)bobytsekov написа:  Няма ги вече тези опции.
Но нали казваш, че постоянно ти е бил включен. Тогава не би ти представлявало никакъв проблем от настройките да ограничиш локацията, да намалиш яркостта и т.н., но да си оставиш виброцията, нали?!

Така и направих, просто реших да попитам, тъй като е новост от последния ъпдейт. Smile
Цитирай
#72

Здравейте колеги . След последната актуализация ми се появи един проблем с контактите, като имам пропуснато повикване ми излиза името на контакта , като върна разговора обратно , забелязвам след разговора , че повикването ми излиза като личен номер . Във последните повиквания ми се показва името на контакта като неприет а после като го набера аз, като личен номер . Някой има ли подобен проблем след актуализацията ?
Цитирай
#73

@Krasikam4o, не би трябвало, ако след последната актуализация съответно е направен и ресет на телефона.Smile

 
Цитирай
#74

Ресет не съм правил, защото имам важни неща в телефона. Не знаех че трябва след актуализация да се прави ресет задължително. Обаждах се в поддръжката на HTC за българия и ми казаха че имало още няколко такива оплаквания и били изпратили запитване как да се реши проблема .
Цитирай
#75

Ресета не е задължителен. Ако всичко е наред след ъпдейта, спокойно можеш да го пропуснеш. В противен случай обаче е добре да направиш. Затова си копирай някъде важните неща от телефона, направи ресет и виж дали ще се оправи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)