Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

One Touch Idol 2 Свалена гаранция
#1

 
     Здравейте!
Миналата есен се сдобих с Алкател One Touch Idol 2, но имам проблем, заради който сега ще съдя Теленор. Интересувам се дали някой друг е имал такъв.
Някъде около 3 месеца след закупуването пауър бутонът започна да прекъсва - ту работи (т.е. успявам да си активирам екрана), ту спира да работи и мога да го активирам само ако звънна от друг телефон, за да тръгне екрана. 
Понеже е в гаранция го занесох в Теленор и го приеха в сервиз. Още на следващия ден ми звънна един невероятно невъзпитан служител, който ми се скара, че има неоторизирана намеса в телефона - презапояване на платката и стопен аудио жак, и ми свалят гаранцията. Като го питах как е възможно това, той ми отговори - "Много добре знаеш, не се прави..."... както и да е, да живее културата. 
Писах до КЗП, които препоръчаха на Теленор да го вземат пак и да го дадат за независима експертиза, защото аз нито съм го отварял, нито съм го давал на някого, та дори нямах време и да го изпусна, та поне нещо да ме загложди, че може и аз да съм го повредил. 
"Независимата" експертиза на този толкова популярен с качествената си работа сервиз е, че Теленор са му свалили гаранцията според споменатите по-горе причини и ако искам могат да ми го поправят... срещу заплащане. 
Та - има ли още някой подобен проблем, защото ще ги съдя. Скапаният телефон струва 250 лв, прежалвал съм и много повече, но този път няма да стане да ме правят на маймуна и да плащам заради нещо, което не съм направил. В съда ще ми е полезна информацията ако има още подобни дефекти на този апарат. 

Благодаря предварително!
   
 

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Съди ги ! Вероятността ако наистина се стигне до дело ти да го спечелиш едва ли би била кой знае колко голяма НО надеждата умира последна все пак. Аз все още съм нямал такива проблеми. Стискам ти палци и да се мине без съд !
Цитирай
#3

Какво стана със съдилищата ?
Цитирай
#4

8. Цитирането на последно мнение в темата е абсолютно забранено. Не се препоръчва цитиране на няколко поредни мнения. За да получи цитирания известие в Tapatalk, не е нужно да се цитира цяло мнение. Може да се копира името под аватара и да се постави в "нов отговор" по този начин Copy/Paste name: https://youtu.be/ojj6McL6orc или просто да се сложи @ пред ника на колегата когато го изписвате (пример: @username ).


Още не сме започнали, карахме си по процедура с КЗП. Адвокатът ми (майка ми) има други по-важни дела в момента и се забави, но ще ги съдим. Приеха ми телефона за т.нар. независима експертиза - дадоха го на частен сервиз, чиято експертиза е "след като гаранцията Ви е свалена от теленор, то ние предлагаме да ви поправим телефона срещу заплащане според тарифите ни".  Bu
Цитирай
#5

Много 'независим' сервиз. Всъщност, като се замислих - наистина е независим сервиз, тъй като от тях нищо не зависи...

Човеко, дано да имаш успех. Измекярските номера в нашата пародия на държавица са ежедневие. Смятай - онзи ден си оставих моя Idol 2 за ремонт и пича в магазина ми вика - остави ми само телефон, защото не се знае дали няма да изчезне нещо от комплектацията... Въпреки, че се пише протокол, в който се описва всичко. Сега, му казвам, ако ми го надерете вие или в сервиза, няма да го взема обратно и ще има жалби и прочие. Ще ги видя палавниците каква ще я свършат.
Между другото - това с 'презапояването' е много голяма простотия, защото може и в завода да са запоявали! Нали винаги след слагането на елементите и 'изпичането' на платката, всичко отива на поточната линия и работниците оглеждат и има Quality Check. А и ако не мине някой тест, може да се направи някоя спойка, да се смени елемент и прочие..
Та, газ до дупка, да ти изпратят снимки (от твоето у-во, а не от някое друго) и те така. Ако трябва пиши и на Алкател, да ти изпратят (ако е възможно разбира се), на еди кой си телефон със сериен номер ХХХХ, платка с кой сериен номер е сложена. При лаптопите го има това, за смартфоните не знам..
Ще следя темата.

HTC Desire-> HTC OneX Black 26->HTC One M7-> Alcatel OneTouch Idol-> Alcatel OneTouch Idol 2 -> Alcatel OneTouch Idol 3 5.5 -> Huawei Y6 2018 -> ябълка 6, 6s, 7
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)