Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Забелязани дефекти и хардуерни неизправности при HTC One M9.

Stn, Говориш за андроид 7 ли?
Цитирай
Аксесоари

[attachment=14044 написа:chaneto80 pid='1346434' dateline='1479822791']Stn, Говориш за андроид 7 ли?

 Не, за последния който принтигна...ще кача снимка.А хард ресет не съм правил... (под хард ресет-връщане към заводскити настройки ли се има впредвид). И ака е да, има ли вариант без да си загубя снимките и видеата. Благодаря ви.


Прикачени файлове Миниатюри
   

HTC One M8 ( Android 5.0.1) ----> HTC One M9 (Android 5.0.2) 
Цитирай

Ако ще коментирате ъпдейти, нека е в съответната тема. Тази все пак е за друго... Wink

И да, за възстановяване на заводските настройки става дума. Снимките и видеата няма да ги изгубиш, но за всеки случай им направи бекъп.
Цитирай

stn, натоварвал ли си телефона с по тежки игри или нещо друго, усещал ли си го да загрява при разговори, защото аз ще го ползвам предимна за раговори, вайбър, скайп и т.н.
Цитирай

По принцип телефона доста грее. И да натоварвал съм го предимно с  Heart Stone  и  Fifa.  При тези игри се нагрява доста, но не мисля че чак до толкова бави телефона. Водил съм и продължителни телефонни разговори,но там греенето е по-малко. Като цяло съм доволет от М9 имах и М8 от него съм доста доволен и затова реших да пробвам и с М9. Но гледай да има гаранция, че ако се прояви описания дефект с петното да ти го отстранят. при мен се прояви, почти накрая 3 месеца преди да ми изтиче ( 1год гаранция).

HTC One M8 ( Android 5.0.1) ----> HTC One M9 (Android 5.0.2) 
Цитирай

Беше писано, че при някои потребители кликането в ъгъла на телефона се оправяло след падане. Не вярвах... до вчера... Доста сериозно изпуснах телефона (нищо му няма заради калъфа), отскочи няколко пъти. И сега няма вече кликане... Smile

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

При мен пък отскоро се появи това кликане, но засега ще се въздържа от този фикс... Big Grin
Цитирай

Е, защо пък да чакаш... хвърляй смело. Smile

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

Телефона е изненадващо здрав,изпускал съм го поне 20 пъти на различни повърхности,без калъф и даже без протектор - нищо му няма,дори не спира да работи

Изпратено от моят HTC One M9 с помощта на Tapatalk

От Германос - нищо по-скъпо от 2 лева!!!
Цитирай

Здравейте колеги ,за мое съжаление и аз трябва да се включа в темата за дефекти.Появи се и при мен споменатия по горе дефект;а именно в долния ляв ъгъл има луфт съпроводен от леко скърцане.Телефона е закупен от ситител. Преди около 2 седмици този проблем ми беше направил впечатление ,но тогава беше много по-незабележим, и тогава отидох до ситител и там едва ли не ми се изсмяха в лицето(казаха ,че било нормално,че си въобразявам и тем подобни).Според вас какво да правя ?
Цитирай

(2017-01-21, 18:39:57)Алекс21 написа:  Здравейте колеги ,за мое съжаление и аз трябва да се включа в темата за дефекти.Появи се и при мен споменатия по горе дефект;а именно в долния ляв ъгъл има луфт съпроводен от леко скърцане.Телефона е закупен от ситител. Преди около 2 седмици този проблем ми беше направил впечатление ,но тогава беше много по-незабележим, и тогава отидох до ситител и там едва ли не ми се изсмяха в лицето(казаха ,че било нормално,че си въобразявам и тем подобни).Според вас какво да правя ?


Изпусно го и си свиркай Smile


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

Доколкото съм чел и разбрал, този дефект се дължи на липсата на болтче в този ъгъл... И когато лепилото поотпусне, започва да се движи. Не е нещо, за което да се притесняваш особено...Smile

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

Когато взех моята девятка  и тя "кликаше" при натиск в долния ляв ъгъл на екрана, но за година и половина експлоатация това щракване изчезна. Без да е изтърван, удрян или каквато и да е друга грубост.

Always looking forward
Цитирай

А да попитам грее ли много телефонът? Четох из нета, че греел яко и при съвсем нормална употреба, има ли нещо вярно, или с нугата този проблем е решен?

Изпратено от моят D6633 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Този "проблем" е решен много преди Nougat. И не вярвай на всичко, което четеш из нета Wink
Цитирай

Ми погрейва си верно, може би е най-горещият телефон, който съм имал, а аз съм имал доста. Като изключим това, съм повече от доволен. Адски е бърз...

Изпратено от моят HTC One M9 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Имай предвид, че се усеща по-горещ заради метала, който е много по-добър проводник на топлина от стъклото и пластмасата.
Цитирай

Е, имал съм и друг смартфон с метален гръб, който не грееше така. Но не е болка за умиране. Като му сложих едно силиконово гръбче, през него не се усеща толкова затоплянето.

Изпратено от моят HTC One M9 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Може би си прав, аз нямам база за сравнение с други марки.
Преди М9 бях с М7, а преди него със Sensation. И двата бяха по-топли от М9. Особено Sensation. Затова и не разбрах цялата истерия по SD810. Че вдига градуси - вдига. Но, както казваш, не е болка за умиране и определено не смятам, че е проблем.
Smile
Цитирай

(2015-08-24, 18:33:18)theo_tl написа:  Колеги спука ми се стъклото на камерата, без телефона да е удрян или изспускан.
[Изображение: d45ce52b1d04518d1d34e5c50b1ba247.jpg]
[Изображение: e1853661db4a51c0ab813411a0cd05c5.jpg]
П.С.
По-хубава снимка с M8-та не можах да направя.



И аз от известно време си ходя със спукано стъкло на камерата (без да съм го изпускал, натискал и тн.).  С времето обаче фини прашинки взеха да пречат на снимките. Звънях в официалния сервиз на HTC (Булграм) и ми казаха, че смяната на камерата струва 138лв. (извън гаранция) само предпазното стъкло не сменят. Някой да има предложения?

HTC M9 - 7.0 Nougat
Цитирай

(2017-04-06, 14:46:07)Kpuc написа:  И аз от известно време си ходя със спукано стъкло на камерата (без да съм го изпускал, натискал и тн.).  С времето обаче фини прашинки взеха да пречат на снимките. Звънях в официалния сервиз на HTC (Булграм) и ми казаха, че смяната на камерата струва 138лв. (извън гаранция) само предпазното стъкло не сменят. Някой да има предложения?


Аз си купих стъкла от ибей и си го смених сам, въпреки че телефонът ми е в гаранция


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

Колеги, имам 2 въпроса
Първо.. От някъде седмица телефона започна да ми създава проблем с Wi-fiя , като връзката с интернет се губи,прекъсва или просто спира и се налага да рестартирам телефона или да преустановя връзката към съответната интернет мржа. (дали докато телефона е в неактивно състояние ,или си играя някоя обикновена игричка като "8 Ball Pool" , "Разлиствам facebook" или си гледам snapchat-овете.)
Тук е важно да отбележа ,че пробвах поне 3 различли wi-fi мрежи.....и при при трите HTC-то губеше връзка с интернет.
При използване не 3/4G няма проблем.
На какво може да се дължии проблема и може ли да се оправи по някакъв начин?
2) Предложете по какъв начин мога да почистя горния говорител , който е "леко"позадръстен (поне в 4-5 от отделнията има песъчинки.)?
Пробвах с четка за зъби и прахосмукачка ,но уви не даде резултат.....
Цитирай

Здравейте,от известно време телефона  започна да се нулира /рестартира/ без видима причина поне за мен .Не е всеки ден но не е приятно ако някой има има идея за какво става въпрос да помага предварително благодаря.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)