Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Забелязани дефекти и хардуерни неизправности при HTC One M9.
#51

Забелязах, че темите в раздела за g6 са 4 пъти повече от тези в този раздел, като почти половината са за проблеми... Това красноречиво говори за качеството на двата апарата... Wink
Трябва да отбележа, обаче, че е доста скучно тук... Wink в добрия смисъл, разбира се...

Вторият дефект, който описах, се оказа зрителна измама, заради боята на телефона... Wink Това тотално ме отказа да се вглеждам толкова детайлно, защото е безпредметно... Wink Адски съм доволен от м9.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
Аксесоари
#52

Може би трябва да преименуваме темата на "Липса на дефекти и..."
Цитирай
#53

Долната решетка и лявата рамка на телефона ми започнаха да се движат - при натиск влизат навътре... Не съм сигурен дали така е било или в последствие се получи... Чакам да ми върнат/сменят м7-цата и го пращам. За капак, новият ъпдейт вместо да поправи проблема с греенето, го задълбочи - даже започна да ме изхвърля от игри, когато прегрее... Започвам да се ядосвам. Чудя се дали да го дам направо в мост или тъй като ще претендирам за смяна, по-добре да мине през мтел, защото в крайна сметка те ще ми го сменят или върнат парите...

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#54

Хм... Явно твоята бройка има някакъв проблем. Добре че не е масов. При мен нито нещо мърда, нито грее повече след ъпдейта.
Иначе, ако го занесеш направо в Мост, ще спестиш доста време. Пък и не е ясно дали Мтел ще ти го сменят или върнат парите - доста време е минало от покупката...
Цитирай
#55

При мен след ъпдейта греене то намаля определено Smile Хард ресет направи ли ?
Цитирай
#56

(2015-06-17, 05:50:30)bobytsekov написа:  Хм... Явно твоята бройка има някакъв проблем. Добре че не е масов. При мен нито нещо мърда, нито грее повече след ъпдейта.
Иначе, ако го занесеш направо в Мост, ще спестиш доста време. Пък и не е ясно дали Мтел ще ти го сменят или върнат парите - доста време е минало от покупката...

Лошото е, че направо ме хваща страх,  като видях как "отремонтираха" м7-цата ми... Върнаха ми го с повече проблеми + че беше надран на няколко места... 

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#57

Моят M7 е влизал два пъти в сервиз. Първо за розовата камерата. Върнаха го в много добро състояние, с изключение на малък луфт в сглобката при бутона за звука, който забелязах няколко дни, след като го взех от Мост. Това беше причината и за второто му пътуване до Полша. Дойде си с нов заден панел и чудесно сглобен. Оттогава до ден днешен работи перфектно.
Та мисълта ми е... Факт е, че могат да си свършат работата много добре. Затова не се отказвай и ги тормози, докато това не се случи.
Цитирай
#58

То аз веднага след като го пуснах отново, говорих със съпорта и ми казаха, че ако при следващото връщане отново има проблеми, да не го пращам, а първо да се свържа с тях и да им пусна протоколите от ремонтите по мейл. Камерата ми я смениха, но сега зеленее по краищата и освен това изображението трепти - това не го бях чувал... А иначе бутонът за включване е вдлъбнат и не може да се натиска - със сила едвам успях да включа телефона; вдлъбнати са и бутоните за звука, като телефона ми е видимо ожулен при въпросните бутони... Високоговорителите пращат, има излязло лепило и т.н.
А искам през мтел да пусна м9-ката, защото директно ще ги предупредя - дори една драскотина или нередност да има по телефона ми, ще искам смяна. Все пак от тях съм го купувал - на служителката от Мост, която ми приемаше повторно телефона, не и дремеше, че съм имал драскотини на м7-цата, а аз съм го пазил страшно много и беше като нов... Но така или инак мисля, че м7-цата ще ми я сменят - вече е документиран случая и се надявам да ми окажат необходимата подкрепа от съпорта.


(2015-06-17, 08:07:42)Boby13 написа:  При мен след ъпдейта греене то намаля определено  Smile  Хард ресет направи ли ?



Не съм правил. То телефона повече от 47-48 градуса не вдига, но след 10 мин. игра на MK X, като проверя менюто за батерията(след набиране на *#*#4636#*#*), статусът е "прегряване", а вече 2-3 пъти ме изхвърля и от играта...

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#59

Задължителен е хард ресет при подобни проблеми Smile Той няма да оправи другите неща, но поне прегряването не трябва да има Smile И има доста програми, който показват температурата.... Smile
Цитирай
#60

Ще пробвам, но така или инак ще трябва да правя, като го изпратя, та затова и не съм пробвал още...

Препоръчай някоя програма за температурите. И не е ли меродавен статуса от скритото меню?

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#61

Меродавен  е... но с клавишна комбинация да проверявам температурата   Smile  Android assistant  Smile
Цитирай
#62

Тая нощ направих хард резет - положението се подобри, макар и не значително.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#63

Замениха ми м7-цата, та днес си пуснах телефона през мост. Да се надяваме, че ще ми го сменят директно - заведох всички дефекти. Та след оглед, възможно е да е бил добре залепен, защото в началото нямаше проблеми, но понеже е крив почти целия горен корпус, да е почнал да се отлепя...

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#64

Вчера забелязах, че г-сензора ми не работи по з остта(не отчита когато е хоризонтално телефона). Пробвах калибриране, сейф мод и ресет на телефона - без резултат. Ще се дава за гаранционен ремонт, но мисля да изчакам края на август след морето, че сега не е момента подходящ.

S9+ | S7 Edge | HTC One M9 | HTC One M7 | HTC One X | HTC Desire HD
Цитирай
#65

Така, моля ви, не приемайте следващия линк, като някакъв вид хейт, пускам го само за информация и защото смятам, че би бил полезен.
Статията се отнася основно за хардуерните неизправности на HTC ONE M9 и е писана от най-голямата група за custom rom TEAM VENOM!
http://venomroms.com/htc-one-m9-we-are-s...about-you/
Съжалявам за английския, ако някой може, нека я преведе.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#66

Не че нещо но не пише нещо съществено във статията най малкото още във началото започва със това че са поръчани 4 броя и са пристигнали счупени и след като е върнал едната бройка е чакал 10 седмици за да му върнат парите
Цитирай
#67

Наистина са имали някои хардуерни неприятности, но това е в резултат на лош късмет и не е масово явление. Може би точно от късмета си трябва да са разочаровани в това отношение, защото М9 е изключително добре изработен, а и хардуерните му проблеми бледнеят на фона на тези при S... конкуренцията.
Другото им разочарование е ниската популярност на M9 и съответно на ViperOneM9, което не е свързано с качествата на самото устройство сами по себе си, а на калпавото ръководство на HTC, довело до тези меко казано слаби резултати.

Иначе финалът на статията е убийствен Big Grin
Цитирай
#68

Да както и едната бройка е била ок, но след няколко дни ползване е изгорял модула за вибрация и предполагат, че е от прегряването.
Общо взето говорят за проблемите на телефона. Щом са поръчали 4 бройки и 4-те са се оказали куци. Освен това споменава, че има познати, на които също са им "умрели" хардуерно М9-ките поради една или друга причина. Към края на статията споменава, че доста по-малко са хората закупили М9 сравнение с М8. Въпреки това, човека написал статията казва, че си харесва HTC заради UI и материалите от които е изработен.

@bobytsekov финала е готин Dance Tooth

Извод: телефона явно си има хардуерни проблеми.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#69

От статията става ясно , че четирите конкретни телефона са имали някакви хардуерни проблеми.То трябва да падаш от луната,че да се учудваш,че някаква техника направила проблем.Моят ,а доколкото мога да съдя и вашите тук в раздела не са направили такива проблеми каквито чета в другите раздели.М9 засега си остава един от най-безпроблемните телефони ,както софтуерно така и хардуерно въпреки всевъзможните статии които са написани,така де,едни пишат статии други си ползваме телефоните.Успех на всички и дано и за напред темата да се пълни само с такива "проблеми"!
Аз единствено си направих извод за качеството на руските пощиWink
Цитирай
#70

Даммм... Преди доста време го казах, но да припомня:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1140315

Аз съм изключително доволен от М9 във всяко едно отношение (да, дори и от камерата) и не мога да разбера това негативно отношение.
Дори и от Team Venom, които заслужават огромно уважение за всичко, което са направили и продължават да правят.

Ще си позволя да добавя и нещо относно вездесъщото "прегряване", което е част от хардуерните "проблеми" на М9...
http://www.androidcentral.com/look-one-m...h-flir-one
(Нека акцентът тук е не в най-горещия, а в това къде М9 се намира)
Цитирай
#71

На мен ми стана интересно друго.....щом тези се учудват ,че телефон на HTC има хардуерен проблем явно качеството на последните им флагмани се превръща в нещо като еталон..Smile Wink
Цитирай
#72

Моя проблем с г-сензора се оправи след последния ъпдейт. Дано не е временно

S9+ | S7 Edge | HTC One M9 | HTC One M7 | HTC One X | HTC Desire HD
Цитирай
#73

Егати сагата! Върна се веднъж, изобщо нищо не пипнали. Сега втори път се върна, сменили заден панел, при положение, че проблемът е от предния. Но понеже ми обещаха, че ако не го оправят от втория път, ще го сменят, утре като отида до мост, директно ще го пратя за нов... И докато не получа 100% изряден апарат, няма да ги оставя на мира...  Както бях писал,  замениха ми м7-цата с м8. Въпреки малко кривия корпус, си го приех.  В последствие, за съжаление малко късно, понеже не снимам много, установих, че 2-та камера не работи изобщо... Но няма за кога да го пращам вече... Това, обаче, няма да позволя да се повтори с м9. Много съм разочарован - тоя полски сервиз е толкова зле, че нямам думи.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#74

По стечение на обстоятелствата .. има вероятност да се сдобия с м9. Кажете какви проблеми да търся, тъй като няма да имам гаранция(най-много месец и малко) Smile
Цитирай
#75

Вземи телефона в ръце, огледай го много внимателно и ако това е най-добре сглобеният телефон, който някога си виждал, значи държиш М9 Tongue.

Иначе виж тук в темата какви са оплакванията. Не са много, не са и чести, но... всичко се случва. Винаги има вероятност нещо се развали след време, въпреки че изглежда перфектно в началото. Хубавото е, че М9 няма известни масови проблеми, т.е. възникващите до момента са в рамките на тази вероятност.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)