Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Живот на батерията
#1

Здравейте колеги,

Интересно ми е колко време ви държи батерията, примерно с включено 3G и чат. Кажете и с какъв софтуер сте. Също така апаратите загряват ли ви ? Ако темата се повтаря просто нека някой модератор да я изтрие.

MIUI china stable 34 v5, с включено 3G, чатове, интернет, малко игри, офис пакет - на дисплей 3-3.5ч, иначе като цяло 16ч, т.е. един ден.

Wink
   
 

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
Аксесоари
#2

1-2 дена в зависимост от ръчкането.
Рома ми е Multi 5.5.1 v6
Цитирай
#3

Вече докарвам 3 дена без проблем,ако не цикля във фейсбук Big Grin
Цитирай
#4

Ти си рекордьор и май само за телефон го използваш. Аз зареждам по 2 пъти на ден. Smile

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

Аз изкарвам ден, но с толкова включени неща си мисля, че дори е много.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#6

Е, ако го използвам вместо компа си го държа на зарядно. Батерията е добра. Ако пестиш от дисплея изкарва цял ден яко ръчкане. Ако обаче играеш някви игри... процесора иска ток и... нз.... аз не играя
Цитирай
#7

При мен не е от игри, а просто има много неща, които се синхронизират. Имам 3 мейла (бяха 4 до скоро), WhatsApp, Viber, Hangouts, Skype, постоянно включен bluetooth (заради пебъла), правя по около час разговори дневно и десетина снимки. Ако не беше добра батерията нямаше да изкарвам деня.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#8

Да. Корава е батерията. Само meizu mx4 изкарва повече ...
Цитирай
#9

Дори и от MI4 ли?

 
Цитирай
#10

(2015-06-20, 08:38:38)emski_vas написа:  При мен не е от игри, а просто има много неща, които се синхронизират. Имам 3 мейла (бяха 4 до скоро), WhatsApp, Viber, Hangouts, Skype, постоянно включен bluetooth (заради пебъла), правя по около час разговори дневно и десетина снимки. Ако не беше добра батерията нямаше да изкарвам деня.

Имам повече неща включени от теб,  говоря повече, runtastic mountain bike pro около час всеки ден  (загасен дисплей), SOT  м/у 5 и 6 часа и зареждам през ден. Когато го включвам да се зарежда обикновено съм м/у 10 и 20 %.

Rom: XenonHD
Kernel: Stuxnet

Xposed framework, greenify, intelli 3g.
Цитирай
#11

[Изображение: b5faStu.png]

Най-доброто което успях да докарам.С малко мобилен интернет и постоянно включен блутут.
Цитирай
#12

SOT - Screen on time е може би най-информативен за това колко е издържал телефона.

Huawei Honor 8 4/32 -> Pocophone F2 Pro 8/256 + Amazfit GTR 2
Цитирай
#13

От последния ъпдейт (6.6.2.0) забелязвам, че на телефона ми му е необходимо много повече време да се зареди. Помислих си, че е от зарядното, но пробвах с друго и ефекта е същият. Някой друг да има подобни наблюдения?

Xiaomi Mi3 16GB --> Meizu m2 --> LeEco le Max 2
Цитирай
#14

@uBo, при мен до пълния капацитет зарежда около 3 ч., на MI4 батерията е почти същата. Wink

 
Цитирай
#15

До преди 2-3 седмици се зареждаше супер бързо за около 2 часа, сега е двойно, че да не кажа и повече.

Xiaomi Mi3 16GB --> Meizu m2 --> LeEco le Max 2
Цитирай
#16

@uBo, пробвай с друго зарядно или кабел - може оттам да идва и проблема при зареждането.Smile

 
Цитирай
#17

Привет! Имам го от 3 седмици и работи перфектно, но вчера ни спряха тока за доста време и батерията падна на 6 %. При включван е в зарядното..няма никой...все едно не се зарежда. Пробвах с поне 3 вида зарядни и същата история. А оригиналното му зарядно си работи .т.к зарежда друг телефон без проблеми...Някакви идеи или съвети...търсих доста по темата , но никъде нямаше решение на проблема...
Цитирай
#18

Предполагам и с друг кабел също си пробвал. Ако и с друг кабел не зарежда най-вероятно е от микроюсб слота
Цитирай
#19

да..всичко възможно пробвах...Когато го изключа от зарядното и умира тотално...при включване започва да свети червената лампичка и дава емблемата МИ за секунди....след това само червено си свети.
Цитирай
#20

Голяма е вероятността да ти е заминала батерията. Сменя се лесно. Има клипчета в нета.
Цитирай
#21

Телефона нов ли го купи или на старо? Ако е нов, не вярвам да е от батерията. Намери си зарядно 2А и зареди с него. Ако си го взел на старо - всичко е възможно - дори и да е мокрен телефона.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#22

Интересно !  Моя Ми3, малко преди да навърши 2 години, направи абсолютно същото - отказа да зарежда, а преди това започна да се рестартва при ползване на камерата. След 5 мин го включваш и работи - така изкара 3 дни  и умря тотал. Сега при включване на усб - показва екрана на фастбуута  и дотам. Поръчал съм нова "уж" батерия, чакам я да пристигне. Смятате ли, че е изгубил цялата си памет ?! Последно бях с глобал стебъл 7.12  - дойде си по нета - само потвърдих инсталирането ... Четох из форумите, че губи адресирането на паметта,  особено след сливането на двата дяла, дали се касае до грешка във фирмуера, или е програмирано "остаряване" ?!

П.п.  никога не съм сменял рома, дойде си с китайско-английски стебъл  - последния ме устройва перфектно. никога не съм го рутвал и тем подобни заигравки - не са ми били нужни - лично за мен !

П.п.2  :  За да не помисли някой, че съм против Ми3 - споделям, че отново съм със същия телефон - поръчах си същия/дойде за три дни от еврото/ , но ми се ще да зная какво се случи с предишния, и евентуално да си го ползвам отново .
Цитирай
#23

Аз съм с 6.0.1 от около 1-2 месеца. Наблюденията са ми, че като няма много рам, заради тъпите приложения(facebook и messenger) почва да забива леко. Батерията започна да кара по-малко, но започнах повече да го ползвам за интернет и чатове. На работа е постоянно вързан към wi-fi та и там дърпа малко. Кара 1-2 дена. За сега само 1 път съм го wipe-вал мисля да си взимам Mi5 и да дам този на майка ми някъде по коледа.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)