Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Памет за записване на файловете
#1

 
   
 Колеги,направи ми впечатление,че всичко,което се тегли от google play,изпраща се през bluetooth и общо всички файлове,отиват във вътрешната памет.Идеята ми е да се направи така,че всичко да отива в SD картата.Винаги,когато искам да изтегля по-голяма игра and so on,не успявам,понеже няма място в паметта на телефона.Прилагам тема,чрез която този проблем може да бъде разрешен,но самият файл трябва да се промени според нашите телефончета.Аз не разбирам изключително много от програмиране,но в реда,който трябва да се промени,според мен не трябва да е media_rw,а може би в нашия случай: sdcard1_rw.
Друго решение,което ми идва на ум е да се ограничи записването на всякакви файлове във вътрешната памет или тя да бъде remount-ната като цяло.
Ще е хубаво,някой с повече познания да даде начин за решаване на проблема.
Поздрави.

Zte blade III,Lenovo A328,Lenovo P780,Samsung S3,Samsung S4 mini black edition...

If you know what is android,you'll never use stock rom!
Цитирай
Аксесоари
#2

да и при мен е така и не само през блутут а дори и и да искаш да копираш каквото и да е било на крта е невъзможно - дава съобщение че записа е невъзможен без роот
Цитирай
#3

В настройки хранилище като го направиш да записва в картата не става ли.Аз съм с Lenovo a536 и при мен ми тегли игрите директно в картата.Доколкото знам a536 и a328 си приличат доста.
Цитирай
#4

не, даже и камерата неможе да се направи да снима на картата...дори файлове да искаш да копираш на картата и казва че неможе без руут права
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)