Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Външна батерия за телефон (на добра цена)
#26

Като зареждам отнея няма проблем , но батерията се зарежда изключително бавно... 12 часа 75%... 1А зарядно
Цитирай
Аксесоари
#27

(2015-05-25, 21:03:29)vladdark написа:  Може да се поспори тук...



Голямата батерия на Xiaomi излиза около 37 евро с доставка, а е 16.000mAh. При това е истиинска...

http://www.amazon.de/16000mAh-Externer-L...B00OK8MYTI

31,99 евро + 8,65 евро за директна доставка до български адрес. Разходите за доставка могат дори да се намалят, ако се използва посредник до България. Всеки прецененява сам, но аз не бих избрал Xiaomi пред Anker.
Цитирай
#28

Отдолу пише 3300 mah typ 1A... явно само до толкова може да се зареди с 1 ампер зарядно Smile Поне разбрах ,че батерията си е наред .

но , защо ?? Какво значение има колко ампера е... дали по-бавно или по-бързо ( с 2А) няма никакво значение според мен ?
Цитирай
#29

Добре де, ако тази външна батерия се зарежда със тия Adaptive Fast Charging Wall Charger на Samsung (примерно заводското на Note 4 и S5/S6), по-бързо ли ще я заредим?

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай
#30

Да разбира се, 2А - около 3 часа. С 1А са написали на предната страница как е.
Цитирай
#31

А откъде в БГ може да се купи anker?
Цитирай
#32

Относно дали е реален или фалшив капацитета на батерията най-лесно може да разберете по следният начин:

1) Оставяте батерията НАПЪЛНО да се изтощи.
2) Пускате я да се зарежда и засичате времето за което ще бъде заредена напълно!

Изчисляването става по следният начин:
Умножавате 1 000 (ако зарядното е 1А, ако е 2А се умножава не 1 000, а 2 000) по времето, за което батерията се е заредила в часове и след това полученото умножавате по 0,75 и получавате приблизителния капацитет на батерията.

Пример: Ако батерията ви се зареди за 8 часа неният капацитет приблизително е следният:
1 000 * 8 * 0,75 = 6 000 mAh. (зарядно 1А)
2 000 * 8 * 0,75 =12 000 mah (зарядно 2А) 
Батерия с капацитет 16 000 mAh трябва да се зарежда около 22 часа с 1А и 11 с 2А.


Цитирай
#33

А защо накрая се умножава по 0,75?

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#34

Защото зареждането не е в идеални условия и има загуби. Склонен съм да приема 75% ефективност

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#35

Днес па един умник в едното техно ми каза, че тия външни батерии скапвали батерията на телефона.
Цитирай
#36

Ми да, то това е перверзия, батерия да зарежда батерия... Консултантите още твърдят, че като си купиш телефон трябва да му изтощиш батерията до 0 % и след това да я зареждаш 14 часа.
Айде нема нужда.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#37

Демек вредни ли са или не?
Аз се загледах по една diva, не за друго ами щото е с вграден кабел и не влачиш допълнително. Ама там пише output max 1.5 и оня не можа да ми каже що е макс, а не нещо твърдо както на други пише 1.0 или 2.1
Цитирай
#38

Нищо вредно няма.

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#39

(2015-05-28, 18:06:08)Gatev01 написа:  Демек вредни ли са или не?
Аз се загледах по една diva, не за друго ами щото е с вграден кабел и не влачиш допълнително. Ама там пише output max 1.5 и оня не можа да ми каже що е макс, а не нещо твърдо както на други пише 1.0 или 2.1

То и на другите като пише 1.0 или 2.1, това пак е максималната големина на тока, а не някаква твърдо постоянна стойност.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#40

            Малко снимки от вътрешността на една фалшива Xiaomi 10400mAh.
На самите батерии вътре няма абсолютно никакви надписи; батериите са свързани с платката с едни тънки кабелчета.
Реалният капацитет сигурно е максимум 3000mАh, ако не е и по-малко - засега не съм зареждал телефона от край до край, за да установя колко пъти зарежда. Установих обаче, че заряда на батерията пада просто както си стои, без нищо да е включено в нея - не се знае елементите в нея нито колко са фалшиви, нито колко са стари.

Имам и една голяма - уж 20 000mAh (снимка 3) - която зарежда телефона ми един път и половина, след което издъхва.

Така че - не се подлъгвайте по ниската цена, ако искате нещо, което наистина да работи.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#41

Те китайците изчисляват по различен капацитета и е доста по малко от това, което са написали, защото ползват елементи 18650, които са 3,7 волта. За това като наблъскат 4 батери по 4000 mah те ти пишат че батери пака е 16 000, ама ти спестяват, че трябва да се вдигне напрежението от 3,7 на 5 волта и загубите са големи. Дори и оригиналните Xiaomi са с елементи 16850, при това свързани успоредно, но на Samsung.
Цитирай
#42

Интересно ми е тая тънката, която имам аз (5000мач) с какви елементи е.
Цитирай
#43

.png thumb_0x336_power_bank_Diva.png Размер: 127.87 KB  Сваляния: 96
Това струва ли си да се взема - ще се ползва за евентуално дозареждане, за да се изкара деня...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#44

Какви пари е и колко голяма ти е батерията на телефона?

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#45

На 16 лева от виваком. Телефона ми е с 2100мАч батерия
Питам защото аз имам два токмака (снимани няколко поста по-нагоре), но като знам колко зареждат, не знам дали има смисъл да ми късат чантата... Ако това поне донякъде отговаря на капацитета, по-добре да го взема за дозареждане

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#46

Точно тази е на Diva и я продават от Виваком. Така, че трябва да отговаря на капацитета! Щом телефона ти е 2100 mAh, тази батерия, ще ти я зареди веднъж цялата и ще остане малко Smile . За 16 лева, си струва.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#47

Добри цени за външните батерии на Xiaomi! Big Grin

Xiaomi 5000mAh
http://www.tinydeal.com/new-xiaomi-5000m...41796.html
================

Xiaomi 10400mAh
http://www.tinydeal.com/v-p-124058.html
================

Xiaomi 16000mAh
http://www.tinydeal.com/v-p-140856.html

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#48

Честно да ти кажа, поръчах си въпросната батерия на xiaomi, но нещо ми се струва fake.
Все още не съм и ползвал целият потенциал, но зареждането ми се стори твърде малко. За час и половина беше на 75% от 0. След това легнах да спя, тъй че днес ще е проверя колко заряд има. Аз е взех от България за 25 лв. явно там ми е грешката, въпреки, че в Amazon чета, че не са доволни от нея.

[Изображение: c032ba80ebcaf4ea626dc2841a0a9413.jpg]

Ето е моята.
Като гледам лъжат хората. Батерията е 3.7v на 10 ампера което прави около 37 w. По формула  като дигнем на 5v отива на 6A. Иначе ватовете са същите. Идеята е, че вдигаме напрежението и пада ампеража.

Шибана работа...

hTC One М9
Цитирай
#49

А какво мислите за това заслужава ли си? Защото реално мисля да поръчам.

Леново

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
#50

Здрасти колега, най добре провери из нета какво пишат за нея.

Аз ти показах казуса с тази на xiaomi.

Сега гледах OEM батерията на one m7. Тя е около 8,7 whr. Което значи, че с този екстърнал трябва да ми зареди телефона максимум 3пъти.
Вече 1 го зареди от 20-100%. Ще проверя до къде ще е докараме.

hTC One М9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)