Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ремонт на спукан дисплей - LG Fino ?
#1

  Здравейте колеги!Извинявам се , че пиша тук , а не в раздела на телефона , но техния раздел е доста '' опустял ''и вече 3 седмици нямам никакъв отговор...Та... Поради изпускане , дисплея на телефона се пукна, но тъча си работи без проблем навсякъде. Ако беше някакви линийки нямаше да има проблем да се ползва , тъй като щеше да се вижда екрана особено голям проблем.Обаче стъклото е на сол и покрива половината екран,което значително намалява видимостта.Тъча си работи навсякъде без проблем.Влязох в 2 различни сервиза и ги попитах за цена при евентуален ремонт . В единия получих отговор 155 лв , а в другия 180 лв , което е меко казано несериозно имайки на предвид , че закупих телефона чисто нов с 2 години гаранция за 190 лв...Опитах да се свържа с мост , но от 17:00 часа звъня като луд и никой не ми вдига.Та въпроса ми е това ли е наистина цената за такъв тип ремонт ? Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем ? И  дали ако мост го ремонтират гаранцията ще продължи да действа ? 
   
 

Iphone X Space Grey 
Цитирай
Аксесоари
#2

50 долара е най-евтиния, който намерих lcd+digitizer. За сега не се продава или аз не намирам само дигитайзер. При положение, че ще ти дойде lcd+digitizer, мисля че може и сам да си го смениш или да попиташ някой от форума
Цитирай
#3

Интересно, сега поразгледах за въпросния модел и не видях някъде да се предлага само тъч. Навсякъде върви тъч и ЛСД на едно. Цената е около 120лв на комплекта, така че сервиза ти взема останалото за труд. Цената 30-40лв за труда е напълно нормална, макар че ако си вземеш лсд-то и тъча ще можеш и сам да си го смениш. За мен лично ремонта не си струва. По-добре го продай на части или цял за някаква сума. Ако ти го ремонтират в оторизиран сервиз, с който работи продавача (от където си купил телефона) гаранцията ще важи, да.
Съвет от личен опит, не купувай най-евтиното от ибей ако решиш сам да си поръчваш частите. Има разминавания в цветовете, няма лого и се драска изключително лесно (за дигитайзери говоря).

Galaxy Note 3
Цитирай
#4

Тоест , не може да се смени само стъклото ? Вървят комплект с тъча ? То ако е така по добре да се закупи нов направо в продавалника ги има за същите пари ...

Iphone X Space Grey 
Цитирай
#5

Колега не съм 100% сигурен, но мисля че вървят заедно- тъч + дисплей. При Г2 и Г3 е така. Просто е по-лесно за смяна и крие по-малко рискове от последващи проблеми. Може да се консултираш с колегата jorrddan от форума.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#6

Колега http://gosmart.bg/смартфони-lg-l-fino-d290-black не си заслужава. Тук нов е 194 лв. Сега гледах че около 200 вървят и в онлайн магазините. И аз и баща ми сме с Fino. Той обаче го носи с ключовете в джоба и гърба му е взе едно яден от малко дете. Ако решиш да го продаваш на части- имам интерес към капака Wink
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)