Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Cyanogen Mod 12.1
#1

 
   Не съм отговорен за повредени устройства и sd карти, всичко, което правите е на ваша собствена отговорност.

Ето това е темата в хда CM12.1 , не забравяйте да благодарите на Рокс.

1. Сваляте ROM от линка
2. Сваляте GAPPS
3. Премествате ги в SD картата
4. Рестартирате телефона в рекавъри мод ( Vol up+Home+Power)
    Рокс силно препоръчва да се ползва TWRP, аз също с него флашнах (ако искате да форматирате системата към F2FS трябва да имате най-новия twrp, но това ще изтрие всичките ви лични данни, затова направете точка 5 първо)
5. Правите си backup на стария ром
6. Wipe data / Factory reset (нужно е ако ъпдейтвате от друга версия на Андорид или стоковия)
7. Инсталирате CM и  Gapps zip
8. reboot to system
9. Наслаждавате се на Андроид 5.1.1

п.п. Аз съм от 2 дни с този ром, всичко е точно, върви много гладко. Бъговете са същите като в CM12, звука при втората карта на вдусимовия (GT-9300I) и NFC и при 2та.

 

 

 

 

 

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Страхотно. При 1ва възможност и аз ще го инсталирам.

П.п. Ти с какво направи backup на стария ром ?

Samsung Galaxy S3 Neo - 4.4.2
Asus NEXUS 7 2012 WiFi - 5.1.1  
Цитирай
#3

Кога NFC бъга ще бъде оправен ? Smile (защо да не използвам нещо, като го имам ?)
Цитирай
#4

Направих бакъп със twrp и си го качих на компютъра , че съм с 2гб сд карта (аз обаче бях със CM12). После инсталирах от терминала най-новия twrp и тогава инсталнах рома и гаппс, без никакви проблеми. А за NFC за сега няма как да бъде оправено поради липса на източници. Ако Самсунг пуснат лолипоп официално за нашите машинки тогава и цм ще бъде официален, защотот ще бъде изчистен от бъговете.
Цитирай
#5

TWRP позволява ли флашване от паметта на телефона или само със СД карта став?
Цитирай
#6

Още като натиснеш Install те пита Smile


[Изображение: ebc1b445097d8fa9.png]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#7

Благодаря, тия дни ще го слагам
Цитирай
#8

Вчера около 20:00 го инсталирах. Доста е добър и красив. Към момента не съм открил бъгове. За батерията още не мога да кажа нищо, но има малко повече свободна рам памет при работа - малко над 900МБ.

Samsung Galaxy S3 Neo - 4.4.2
Asus NEXUS 7 2012 WiFi - 5.1.1  
Цитирай
#9

Абе пичове дайте мнение за батерията че ма последният CM12 ми се стори напълно нормална.
Тук на 12.1 ми липсва към час и половина при позване.
Цитирай
#10

А нали няма проблеми със светлодиода отпред, мига си при съобщения, пропуснати, едно, друго? Smile
Цитирай
#11

Мога да кажа че е по-добре от предния, например тука може да използвам темите. Big Grin
Цитирай
#12

Да определено е по добре от предишния. Бъга с камерата и светкавицата го няма при мен и телефона работи много по гладко. За батерията какво да кажа при мен ми се струва почти същата. А и с диодите нямам проблем. 
Цитирай
#13

Аз не съм имал проблем с диодите, а имах проблем с батерията. 2-3 часа и батерията я нямаше. :O Сега, при активно ползване от 7 часа сутринта изкарва до 2 часа през ноща.

Имам въпрос, защо е толкова сложно да се добави подръжката на nfc ? Това го има и в другите ромове на ROX за нашите телефони.
Цитирай
#14

Аз пък имам проблем с камерата въобще не стартирва .Сложих и Custom App за камера но и то не тръгва някакво решение може ли да ми дадете ? И също така не намерих стоково рекавъри след като сложих TWRP Recovery с Odin .Може ли някой да ми даде линк ако искам да си го върна оригиналното .Благодаря предварително Smile
Цитирай
#15

Трябва да флашнеш стоковият ром. Търсиш го в Sammobile.com
Относно моя пост, редактирах го, съжелпвам за нарушението. Smile
Цитирай
#16

А не мога ли да я оправя тази камера ? на 5.1 ? нещо заводски ли да дам се чудя дайте някоя идея моля !!!

Извинявам се за въпросите намерих в страницата на версията имало фикс за камерата всичко е ок андроида е супер !!!
Цитирай
#17

Аз па направих грешката да инсталирам фикса точно когато инсталирах рома. То на мен тоя фикс ми прецака камерата. (е, липсваше ми nfc-а и се върнах на стоковия)
Цитирай
#18

Някой може ли да ми прати скрийншотове на повечето неща на Lolipop на с3 нео ? А ако има стоков ще е супер..
Цитирай
#19

Можеш да бараш гигахерците на процесора, дизайна, менюто, можеш да използваш теми, по-дълъг живот на батерията. А, ако имаше стоков, мислиш ли че щяхме да използваме тоя ?
Цитирай
#20

Ами и аз го ползвам вече 2ра седмица и съм доволен. След инсталирането постоянно в началото ми даваше, че Google play е крашнал, но го отворих и актуализирах всички апликации на гугъл и оттогава е ток и жица. Отделно не ми работеше камерата, та след това сложих и фикса и сега съм дори по-доволен от стоковата. Не знам, имам чувството, че по-добре и бързо фокусира и стават страхотни снимки, като за телефон, естествено.

Батерията е горе-долу същата, като стоковото 4.4.2. Тези, дето са ползвали 5.0 преди 5.1 гледам се оплакват, че е в пъти по-зле сега спрямо 5.0, но като цяло си кара спокойно цял ден с нормално ползване. 3 часа и 40 мин. екранно време ми дава

Забелязах, обаче, че звукът е в пъти по-добър, спрямо кит ката. Самия говорител отзад свири една идея по-силно, определено, но най-голяма разлика се усеща при слушалките.

И накрая да споделя, че не съм доволен от липсата на бърза смяна м/у тих режим, вибрация и звук. То тих режим и няма, като цяло. Това с допускането на звук само от определени приложения е с добър замисъл, но не работи с месинджъра и вайбър, които ме будят по-често от алармата ми...
Цитирай
#21

Как така тука има по-скапан живот на батерията ? При мен е обратното, даже по-добре от китката.
Цитирай
#22

И аз го имах този проблем с батерията.
След прясна нова преинсталация с PA Gapps тръгна че не може се спре.
Просто невероятна производителност и невероятен баланс батерия.
Няма как да не съм довошен. Всичко си ми работи без NFS то за което съм умрел.
Цитирай
#23

Уникално добър е да 5.1 и най-много ми харесва звука от слушалките (невероятен ).Честно казано по-добър звук не съм имал нито на плейър нито на предишните ми телефони .Звука е супер силен което ме кефи ,но не криви като другите телефони с силен или усилен звук и брутален бас без да се пипат никакви настройки .Излключително удобно направен само този автоматичен контраст ме дразни защото като го увеличава или намаля все едно има лаг а не е бързо.Всичко друго е пушка !!!
Цитирай
#24

Аз върнах стоковият заради nfc-a, използвам стикери те.
Цитирай
#25

Аз да питам, бек ъп на стоковия ми ром може ли да се направи преди да флашна този? Напатил съм се с бъгави ромове на експерията ми и таблета на CM и след като съм връщал уж стокови не са същите просто.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)