Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Cyanogen Mod 12.1
#26

(2015-05-19, 13:14:32)Freakylol написа:  Аз да питам, бек ъп на стоковия ми ром може ли да се направи преди да флашна този? Напатил съм се с бъгави ромове на експерията ми и таблета на CM и след като съм връщал уж стокови не са същите просто.

 Да, флашваш си twrp през один, правиш си 1 бакъп. След това си слагаш къстъм рома. Ако не ти хареса си сваляш от саммобайл файърмуера за телефона флашваш го пак през один и чак тогава даваш рестор от twrp. Мисля че така се правеше тази гимнастика заради прескачане на версиите от 4.4.2 към 5.1.1 и после обратното.


Забележка от Модератор!

8. Цитирането на последно мнение в темата е абсолютно забранено. Не се препоръчва цитиране на няколко поредни мнения. За да получи цитирания известие в Tapatalk, не е нужно да се цитира цяло мнение. Може да се копира името под аватара и да се постави в "нов отговор" по този начин Copy/Paste name: https://youtu.be/ojj6McL6orc или просто да се сложи @ пред ника на колегата когато го изписвате (пример: @username ).
Цитирай
Аксесоари
#27

Колега, тука няма нужда да се притесняваш. Smile Можеш да флашнеш стоковия ром и ще е абсолютно същото. Просто си го теглиш от sammobile.com (българската версия) и си свиркаш. На мен този много ми допадна, изтеглих си темата touchwiz for cm12 (готина е, препоръчвам ви я) и не исках да се махам, но аз използвам nfc. (имам такива слушалки и такава колона от лумията)
Цитирай
#28

А защо като инсталирам CM12.1,нямам root достъп?
Цитирай
#29

Трябва да активираш developer менюто и от там да го активираш.
Цитирай
#30

(2015-05-20, 12:33:57)niki292002 написа:  Трябва да активираш developer менюто и от там да го активираш.

Може ли да ми го обясниш как да активирам developer


Забележка от Модератор!

8. Цитирането на последно мнение в темата е абсолютно забранено. Не се препоръчва цитиране на няколко поредни мнения. За да получи цитирания известие в Tapatalk, не е нужно да се цитира цяло мнение. Може да се копира името под аватара и да се постави в "нов отговор" по този начин Copy/Paste name: https://youtu.be/ojj6McL6orc или просто да се сложи @ пред ника на колегата когато го изписвате (пример: @username ).
Цитирай
#31

Settings > About phone > Build number - цъкаш бързо 7 пъти и после се връщаш един път назад в менюто -> там ще видиш Developer options

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#32

Аз да питам само на мен ли ми загрява телефона повече след като си сложих този ром.Примерно с 10 градуса някъде е по-висока е температурата?Иначе много ме радва ама ако ще грее така за жалост ще трябва да се върна към стоковия. Bu  
Цитирай
#33

И при мене е така .Може би защото и времето се затопли ли не знам ,но батерията ми е по-голям проблем .Без почти нищо да правя % си вървят стабилно и максимум 2 дена вечерта е на 12 % вече при положение че съм 9 часа на работа и вечер ми остава време колкото да изиграя един мултиплейър в CSR Racing .Видях че екрана и приложението Google са най-големите от тези дето точат батерията пък Google Въобще не ползвам .Някой има ли идея защо е така ??
Цитирай
#34

[Изображение: 29askr6.png][Изображение: 34tcrvc.png]
Те моята е чук при положение че WiFi gps i hand wave са включени постоянно. 
Цитирай
#35

Как правиш тая магия бе човек !? При мен ако не изключа сервизите на гугъл през приложението AppOps (за един час е търсил местоположение около 5000 пъти lol) изкарва максимум 10 часа, при ползване на wi-fi само когато е нужно.
Цитирай
#36

Не знам човек, проблем с батерията и местоположението нямам. Батерията с ръчкане държи около 12 часа, с по-малко 2 дни. И като казвам ръчкане значи здраво ръчкане. 


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#37

Може ли снимките да се запазват на картата с памет автоматично при CM12.1?
Цитирай
#38

Здравейте на всички имам желание да ъпдейтна и аз до 5.1, но тъй като за пръв път ще правя това искам да попитам горе описаното е метод само за качване на CM 12.1 отделно преди това трябва да руутна телефона нали или бъркам, и другия въпрос CM 12.1 на всички S3 Neoта ли става защото четох някъде че споменавате нещо за версията на ядрото ако не се лъжа. (Простете за невежеството уча се)
Цитирай
#39

Това е при темата за роот. Сменяш ядрото за малко, защото програма не работи при другото. Не, не е нужно роот, само трябва да сложиш custom recovery и да флашнер рома и Gapps.

Посети темата, описано е добре. Ако не разбереш някой неща, питай.
Цитирай
#40

Да точно това ме интересуваше дали трябва да роотвам телефона, прочетох темата значи само трябва да следвам стъпките без роот без нищо друго освен описаното в темата? За сега всичко ми е яссно днеска мисля да опитам дано не прецакам нещо Smile
Цитирай
#41

Ако прецакаш нещо, флашваш стоковият ром и отново. Smile
Цитирай
#42

Имам един единствен въпрос как се инсталирa в телефона TWRP? С Odin ли?
Цитирай
#43

Да. С Odin се инсталира.
Цитирай
#44

Да инсталираш рекавърите чрез один и преди да флашнеш направи си 1 бакъп на оригиналния ром  Visslar 
Цитирай
#45

Благодаря за отговорите на всички, все още не съм се престрашил. Ще бъда благодарен на хората които използват рома да споделят някой от най-съществените бъгове, тъй като чета доста разнообразни мнения и проблеми но истината е някъде там. Благодаря предварително !?
Цитирай
#46

Бъгове няма.
Освен NFS-то.
Бъг винаги може да се появи.
Това е рискът при CyanogenMod може в следващият ъпдейт да се прецака нещо и да чакаш до последващ ъпдейт.
Този риск си го знаем ние потребителите.
А това дали ще се решиш да ползваш CM си е товй избор.
Имай предвид че това е неофициална версия и се очаква всичко.
Прости ти си решаваш и никой не можеш да виниш ако прецакаш нещо.
Няма лесно.
Цитирай
#47

Наясно съм с последствията и през ум не ми е минавало да виня някой. Какво означава при следващ ъпдейт и при CM ли пристигат ъпдейти или сам трябва да ъпдейтна до следващ само това неразбрах
Цитирай
#48

При CM всеки ден излизат nightly-та и се обновява през менюто на телефона (OTA), ако имаш интернет (за предпочитане WiF), но през колко време да проверява за обновявания (или изобщо да не го обновява, докато не провериш ръчно за ъпдейт) си го настройваш от менюто на телефона.
Можеш и през компютър като изтеглиш ROM-а и го прехвърлиш на вградената памет (може и на картата памет) и го инсталираш през recovery-то (TWRP например).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#49

Много благодаря за полезната информация!
Цитирай
#50

Работи ли добре камерата защото със 4.4.2 не ми фокусира винаги ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)