Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Cyanogen Mod 12.1
#51

(2015-05-28, 17:22:19)centur написа:  При CM всеки ден излизат nightly-та и се обновява през менюто на телефона (OTA), ако имаш интернет (за предпочитане WiF), но през колко време да проверява за обновявания (или изобщо да не го обновява, докато не провериш ръчно за ъпдейт) си го настройваш от менюто на телефона.
Можеш и през компютър като изтеглиш ROM-а и го прехвърлиш на вградената памет (може и на картата памет) и го инсталираш през recovery-то (TWRP например).

Колега тука говорим за неофициялна версия на CM от което следва че няма OTA ъпдейт по въздуха.
Цитирай
Аксесоари
#52

В бъдеще със сигурност ще има - така, че говоря по принцип как стоят нещата.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#53

Почти всички CM12.1 имат ОТА и си получават ъпдейти редовно, поне на седмица веднъж Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#54

(2015-05-29, 16:22:05)rado__8 написа:  Почти всички CM12.1  имат ОТА и си получават ъпдейти редовно, поне на седмица веднъж Smile

Наясно ли си с Официален и Неофицален Cyanogen?


Забележка от Модератор!

8. Цитирането на последно мнение в темата е абсолютно забранено. Не се препоръчва цитиране на няколко поредни мнения. За да получи цитирания известие в Tapatalk, не е нужно да се цитира цяло мнение. Може да се копира името под аватара и да се постави в "нов отговор" по този начин Copy/Paste name: https://youtu.be/ojj6McL6orc или просто да се сложи @ пред ника на колегата когато го изписвате (пример: @username ).
Цитирай
#55

Здравейте, вчера и аз флашнах CM 12.1, за сега всичко е ок, батерията пада малко по-бързо от стоковия, така ми се стори до сега. Но въпроса ми е / направих бекъп на стоковия ром/ как е възможно TWRP да ми заеме 3,89GB от вътрешната памет? Фактически ми остана 1,2 GB свободна памет без SD картата. Недоумявам !
Цитирай
#56

(2015-05-29, 16:28:40)Vinsen написа:  Наясно ли си с Официален и Неофицален Cyanogen?

Давай , сподели.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#57

Ами да голям е бакъпа заради data. Ако няма да правиш нищо по рома и си сигурен че няма да оплескаш нещо премести си го на пц-то. Ама ако ти потрябва в критичен момент ще трябва да търсиш сд карта. Прецени си дали ти трябват тези 3гб

п.с за да стане официален рома не трябва ли да е изчистен от бъгове? 
Цитирай
#58

(2015-05-30, 21:09:34)gadjov написа:  Ами да голям е бакъпа заради data. Ако няма да правиш нищо по рома и си сигурен че няма да оплескаш нещо премести си го на пц-то. Ама ако ти потрябва в критичен момент ще трябва да търсиш сд карта. Прецени си дали ти трябват тези 3гб

п.с за да стане официален рома не трябва ли да е изчистен от бъгове? 
Точно така. Но има бъг. NFS - то неработи и за това няма OTA.
Цитирай
#59

Аз точно този бъг не харесвам.
Цитирай
#60

Здравейте днес флашнах телефона всичко е наред, на първи впечатления батериюта пада малко по-бързо от стоковия ром. Възникнаха и три въпроса:
1.При всяко рестартиране в горния ляв ъгъл на телефона седи червен надпис kernel........(нещо свързано с кернела, така ли трябва да е или аз съм объркал нещо)
2. Къде да открия бекъп файла за да го преместя от картата понеже заема място
3.Не ми излиза прогноза за времето само час и дата
Цитирай
#61

И при мен излиза червен надпис горе в ляво при рестарт. В TWRP e бекъпа. Аз май ще направя опит да се върна на стоковия. Приложение за камера оставено във фонов режим ми сгря доста телефона. Такова нещо за първи път се случва при мен. никога не съм имал проблем със стоковата камера, а и с тази която ползвам отдавна. За мен този ром има доста недостатъци, няма да изброявам.
Цитирай
#62

1. Не се притеснявай напълно нормално е. 
2. В папка twr/backup 
3. От притурката CLOCK виж прикачения файл


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#63

Благодаря за информацията всичко е точно, мога ли да направя така че снимките да се отварят със стандартното приложение Gallery вместо със приложението на гугъл Photo с което се отварят сега? Понеже сега като отворя снимка не ми я отваря в пълен размер, а като зуумна снимката се размазва все едно снимката е малка защо така? Като отворя снимката от камерата директно след като съм снимал се отваря в пълен размер и при зуум не се размазва. Имал съм и преди тоя проблвм с приложението Photo затова не го ползвах но сега след флаша нямам Gallery и само с Photo мога да отворя снимките ?
Цитирай
#64

Андроида е направен от гугъл, камерата е на гугъл и галерията е на гугъл. Изтегли си някакво приложение за галерия. Чак когато Samsung направят официален ъпдейт, тогава ще имаш и галерията на Samsung.
Цитирай
#65

Здравейте отново реших проблема със снимките просто инсталирах приложението на гугъл Photos от PlayStore и всичко се оправи даде ми пълен достъп и вече ми отваря снимките в пълен размер. Да отворя скоба и преди да инсталирам приложението го имах но явно не е било пълна версия, благодаря на всички за съветите, рома е много добър !
Цитирай
#66

Някой може ли да ме препрати или обясни на бързо как мога да си направя бейкъп на NVRAM ,IMEI на телефона .Хубаво си флашвам ,но ако изтрия System от пробване на друг ром дали няма да получа NVRAM ERROR ?
Цитирай
#67

Колега небой се.
Няма да получиш такива грешки.
Флашвай небой се.
Естесествено прочети правилата за гаранцията и други горе опсисани в темата.
Цитирай
#68

Здравейте. Значи бях си рутнал телефона и сега като инсталирах тоя ром, вече нямам руут...

------
Оправих се, трябвало да се активира от Developer options. Пише си в темата в xda, ама кой да чете...
Цитирай
#69

@tough има root. Прочети точка 9: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=74976

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#70

Такааа, вече почти 1 седмица, откакто го сложих рома, откъм бързина и батерия не усещам разлика спрямо стоковия или поне не е по-зле. Хубаво е, че почти няма разни ненужни програмки, които да махам една по една. По принцип тоя material design не ме кефи, какъвто е бял, и сигурно може да се направи по-тъмен с някакви скриптове, ама ми е сложно и не ми се занимава. Голям недостатък за мен лично е, че wifi и мобилните данни се изключват сами 1-2 минути след изгасване на дисплея. Четох в сума форуми за това и явно си е проблем на андроида, който засега няма никакво решение. А иначе тия nightly-та или някакви други ъпдейти откъде се свалят?
Цитирай
#71

(2015-07-02, 21:11:34)tough написа:  Такааа, вече почти 1 седмица, откакто го сложих рома, откъм бързина и батерия не усещам разлика спрямо стоковия или поне не е по-зле. Хубаво е, че почти няма разни ненужни програмки, които да махам една по една. По принцип тоя material design не ме кефи, какъвто е бял, и сигурно може да се направи по-тъмен с някакви скриптове, ама ми е сложно и не ми се занимава. Голям недостатък за мен лично е, че wifi и мобилните данни се изключват сами 1-2 минути след изгасване на дисплея. Четох в сума форуми за това и явно си е проблем на андроида, който засега няма никакво решение. А иначе тия nightly-та или някакви други ъпдейти откъде се свалят?

При мен нямаше подобно нещо. Иначе, ако не ти харесва дизайна, свали си теми от google play, прилагат се с 2 клика. Аз ти препоръчвам тази на touchwiz, на мен ми харесва. Smile
Цитирай
#72

Аз пък имам проблем с камерата когато я стартирам тъкмо влезе и ми изпише "Грешка в камерата-не може да се установи връзка с камерата." Разбрах тук за някакъв фикс се слага ако може да обясните какво да направя ще съм ви благодарен.  Smile
Цитирай
#73

Това е от темата в XDA. Предполагам, че се флашва през рекавърито.
Цитирай
#74

Активира ли се брояча след инсталация на този ром ?

Samsung Galaxy S plus
Цитирай
#75

S3 Neo няма брояч. Само докато си го сложиш временно нямаш гаранция. Каъо флашнеш стоковото с один все едно не си го пипал. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)