Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Cyanogen Mod 12.1
#76

Как да направя така че да не ми изгасва wifi връзката?Настой го да не се изгасва след като се изгаси екрана но примерно след 2-3 мин. се гаси wifi я. Bu
Цитирай
Аксесоари
#77

Аз досега съм пробвал 2-3 рома с lollipop и нямам решение за спирането на wifi. Питах къде ли не и все същото. Но интересното е, че на мобилни данни и на някои други wifi мрежи връзката не спира. Та явно е от някаква несъвместимост между рутера ми и андроида от 5 нагоре.
Цитирай
#78

колеги имам бъг с камерата как да го оправя
Цитирай
#79

От известно време почна да ми излиза "Unfortunately, Messaging has stopped".
Не че ме грее много защото пак получавам смс-и, но е доста досадно през 15мин. да ми излиза.
Може ли да предложите някакво решение?
Цитирай
#80

Здравейте как мога да си кача samsung приложенията след упдейта ?
Цитирай
#81

Колеги, за колко време се флашва CM 12.1 от стоковия? При мен седи вече повече от два часа на "Flashing file 1 of 1" и нищо не се случва.
Цитирай
#82

Давай на ново телефона ти е забил...

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#83

(2016-05-08, 18:16:59)Niksyna написа:  Колеги, за колко време се флашва CM 12.1 от стоковия? При мен седи вече повече от два часа на "Flashing file 1 of 1" и нищо не се случва.

Не, че ти разбрах точно въпроса, но какво значи: "за колко време се флашва CM 12.1 от стоковия?"

Предположение 1: че в момента си със stock ROM и искаш да сложиш CM12.1?
Предположение 2: че в момента си с CM12 и искаш да сложиш stock ROM?

Изобщо ясна ли ти е процедурата как се root-ва, слага custom receovery и чак тогава CM?
И дали ти е ясно как да се "върнеш" на stock ROM - в случая ти трябва само и единствено stock ROM.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#84

Пак ще си задам въпроса по-ясно.
В момента съм със стоков ром.
процедурата по флашването смятам, че ми е ясна, понеже изчетох доста материал.
В момента съм качил TWRP и съм заредил да се флашва CM 12.1, като както вече казах повече от два часа съм на "Flashing file 1 of 1" и нищо не става.
Започнах пак наново флашването, но пак съм до тук.
От всичко, което четох по темите в XDA и тук, разбрах, че руут съвсем не е задължителен и не съм го направил.
Смятате ли, че руут-ването би помогнало?
Цитирай
#85

(2016-05-08, 18:46:20)Niksyna написа:  ..
Смятате ли, че руут-ването би помогнало?

Ами без root няма как да смениш stock-овото recovery с custom recovery!!!

Първо root-ваш с този kernel: CF-Auto-Root-s3ve3g-s3ve3gxx-gti9301i.zip (задаваш *.tar.md5 като AP в Odin).
После слагаш TWRP: twrp-3.0.2-0-s3ve3g.img.tar (пак като AP в Odin).
И вече можеш да сложиш CM12.1 (както си е *.zip архив) и този Gapps: http://opengapps.org/ (избери 5.1 и Nano).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#86

(2016-05-08, 18:46:20)Niksyna написа:  Пак ще си задам въпроса по-ясно.
В момента съм със стоков ром.
процедурата по флашването смятам, че ми е ясна, понеже изчетох доста материал.
В момента съм качил TWRP и съм заредил да се флашва CM 12.1, като както вече казах повече от два часа съм на "Flashing file 1 of 1" и нищо не става.
Започнах пак наново флашването, но пак съм до тук.
От всичко, което четох по темите в XDA и тук, разбрах, че руут съвсем не е задължителен и не съм го направил.
Смятате ли, че руут-ването би помогнало?

Както ти е казал @centur без руут няма,как да стане...

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#87

(2016-05-08, 19:03:02)centur написа:  Ами без root няма как да смениш stock-овото recovery с custom recovery!!!

Благодаря ти за детайлното обяснение. Ще пробвам точно, както казваш.
TWRP ми е качено на телефона без руут и работи. Това не е ли custom recovery?

Samsung Galaxy S3 Neo (i9301i) - CM12.1-20161013-NIGHTLY-s3ve3g - kernel renix63-v2.1
Цитирай
#88

(2016-05-08, 19:47:12)Niksyna написа:  TWRP ми е качено на телефона без руут и работи.

Без root и custom recovery няма как да стане. 100% е бил root-ван, ако си го купувал 2-ра ръка от някой, но е решил да го unroot-не като си мисли, че по този начин става "официален", а recovery-то е останало в последствие, но без root ти е безполезно в момента.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#89

Купил съм го нов от Виваком. Smile
Както и да е.
Ще пробвам и ако нещо не се справя, ще пиша.
Благодаря на всички за помощта.

И в крайна сметка никой не ми отговори колко приблизително време е необходимо на TRWP, за да приключи със слагането на CM 12.1.
Цитирай
#90

30тина секунди. Гапс малко повече.

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай
#91

Няма да повярвате ... Въобще не беше виновно руутването.
Целият проблем идваше от прекалено голямата SD карта (32 GB).
Сложих 2 ГБ и всичко излетя за няма и минута.
Цитирай
#92

Нещо не можем да се разберем с cm 12.1
На cm-12.1-20151225-UNOFFICIAL-s3ve3g не му бачка офлайн зареждането, а и ми прави проблеми със зареждането като цяло. По някой път зарежда до произволни проценти и зацикля. Видях че има по нова версия от февруари cm-12.1-20160216-UNOFFICIAL-s3ve3g. Офлайн зареждането пак не работи, но пък се оказа че няма fm radio. 
За да се върна на стоков Ром има ли други гимнастики или само флашвам с Odin.
Който иска стоковата cm12.1 камера с опция за запис на снимките в SD картата
https://drive.google.com/file/d/0B52SB5R...M4WUU/view
Копира се в /System/App/ и се рестартира

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай
#93

Само stock ROM с Odin придружен с wipe data factory reset от recovery-то (имам предвид stock-овото след като инсталираш самия ROM).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#94

Флашваш стоков фърмуер (.tar файла от sammobile.com), a след това factory reset от recovery.
Цитирай
#95

Android 5.1.x Lollipop Gapps Variants:
  • Stock - Recommended for most users

  • Full

  • Mini

  • Micro

  • Nano - Recommend for legacy/older devices

  • Pico - Recommended for legacy/older devices

  • Pico(Uni) 
    Каква е разликата аз пробвах със  Pico - Recommended for legacy/older devices
Цитирай
#96

Разликата е в броя на гугълските приложения и услуги. Примерно във full са всички, вкл. някои, дето сигурно няма да ти потрябват. В pico да кажем са само play store и play services, пък останалите после си ги инсталираш на готовия телефон.
Цитирай
#97

Изтеглям twrp, но не мога да го включа .. влиза ми в най- нормалното меню там с андроида

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Включих twrp направих там каквото трябва, но нещо стана и не може да се включи изписва - recovery is not seandroid enforcing

Сега се показа kernel is not seandroid enforcing и като се опитам да кача firmware с один ми изписва FAIL. Моля помогнете ми !!!!!

Моля вии ! ;(
Цитирай
#98

Първо трябва да го root-неш с: https://download.chainfire.eu/499/CF-Roo...i9301i.zip (задаваш го като AP в Odin).
И после слагаш TWRP.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#99

Теглих ги но не се оправя проблема

Нищо не става .... спешен ми е за утре опитвах всичко но нищо не става.....

Някой би ли ми обяснил на timeviewer?
Цитирай

Сори, нямам представа откъде ти идва проблемът, ама моя телефон най-напред го рутнах по тоя начин на колегата rado__8: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=65593. И оттам насетне не съм имал ядове нито с twrp, нито с който и да е ROM. А това ...is not seandroid enforcing и на мен ми излиза при стартиране и не мисля, че е грешка. Сещам се само да върнеш заводския ROM с Odin, после да рутнеш по горния начин и да пробваш отново, ама си е доста занимавка, може някой по-начетен да помогне.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)