Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ALCATEL OT IDOL не може да зареди OS
#1

 
     Привет колеги. Един колега има Айдъл-а и решил да го включи към музиката си в колата. Нещо му изписало и после телефона не зарежда  Андроида. Пуска се, зарежда логото, излиза синьото роботче и изписва- Шифроването не бе успешно. Шифроването е прекъснато и не може да завърши. В резултат на това вече нямате достъп до телефона. За да продължите използването му трябва да възстановите фобричните настройки. И отдолу има Ресет тел. Като го натисна телефона влиза в TWRP. Пробвах  да направя Wipe  на всичко, но на Dalvik Cache дава- Unable to mount "data". Пробвам да инсталирам РОМ от рековърито и 

Symlink: Some symlink failed
E: Error in /sdcard/Android422_Multilang_6030x (Status 7)
Error flashing zip `/sdcard/Android422_Multilang_6030x
Updating partition details..
E: Unable to mount "data"

Пробвах и с РОМ за Flash Tool през лаптопа, но и там ми дава грешка. Как може да се реши този проблем и да кача някакъв ром? Благодаря ви!

 ПП. Сега видях, че има подобна тема, за което се извинявам. Колегата също е ходил в Ментел и след седмица му го върнали със отговора, че има активирана индикация за мокрене и отказали ремонт. А колегата казва, че никога не го е мокрил и го пази много добре. Май нещо не им е читава работата на тези сервизи. Или знаят , че има проблеми с тези телефони и не искат да се набутват, или искат да изкарат някой лев допълнително.

 

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
Аксесоари
#2

Код:
Symlink: Some symlink failed
E: Error in /sdcard/Android422_Multilang_6030x (Status 7)
Error flashing zip `/sdcard/Android422_Multilang_6030x
Updating partition details..
E: Unable to mount "data"

Да попитам Вие като .zip ли опитвате да го флашнете през рековърито?

Колкото до това през Flash Tool, каква грешка излиза? Малко повече информация няма да е излишна..

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай
#3

През рековърито разбира се, че избирам zip файл. А Flash Tool не си спомням каква е точно грешката. Нещо от рода на 4139 или подобно. През Flash Tool-a  зная, че трябва да стане в по- вечето случаи. Дори имам една версия FlashToolMod fly-droid.org, с която до сега не съм имал случай да не възстанови телефон. Но този Alcatel... Bu

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#4

Добре де, пробвайте да разархивирате файла.. При Idol 2 трябва да е разархивирана папката за да може да обнови ром-а. Пример : като правите бекъп да не би да ви го слага в .zip формат? Така, че пробвайте да разархивирате архивираната папка в clockworkmod / backup

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай
#5

(2015-05-05, 22:45:00)Iv@||0V! написа:  Добре де, пробвайте да разархивирате файла.. При Idol 2 трябва да е разархивирана папката за да може да обнови ром-а. Пример : като правите бекъп да не би да ви го слага в .zip формат? Така, че пробвайте да разархивирате архивираната папка в clockworkmod / backup

Има разлика от инсталиране на ъпдейт и на чист ром. Колкото до бекъп-а там структурата на файловете е по различна. При РОМ-а файловете са .img и .bin, докато при бекъп са други.

LENOVO K910 VIBE Z 2GB/16GB--> LENOVO K3 Note 2GB/16GB--> LENOVO VIBE P1 PRO 3GB/16GB-- LENOVO VIBE P2 4GB/64GB ROM-->SAMSUNG GALAXY S8+  4GB/64GB--> HUAWEI P40 PRO 
Цитирай
#6

(2015-05-05, 21:07:23)ivopenchev написа:   
     Привет колеги. Един колега има Айдъл-а и решил да го включи към музиката си в колата. Нещо му изписало и после телефона не зарежда  Андроида. Пуска се, зарежда логото, излиза синьото роботче и изписва- Шифроването не бе успешно. Шифроването е прекъснато и не може да завърши. В резултат на това вече нямате достъп до телефона. За да продължите използването му трябва да възстановите фобричните настройки. И отдолу има Ресет тел. Като го натисна телефона влиза в TWRP. Пробвах  да направя Wipe  на всичко, но на Dalvik Cache дава- Unable to mount "data". Пробвам да инсталирам РОМ от рековърито и 

Symlink: Some symlink failed
E: Error in /sdcard/Android422_Multilang_6030x (Status 7)
Error flashing zip `/sdcard/Android422_Multilang_6030x
Updating partition details..
E: Unable to mount "data"

Пробвах и с РОМ за Flash Tool през лаптопа, но и там ми дава грешка. Как може да се реши този проблем и да кача някакъв ром? Благодаря ви!

 ПП. Сега видях, че има подобна тема, за което се извинявам. Колегата също е ходил в Ментел и след седмица му го върнали със отговора, че има активирана индикация за мокрене и отказали ремонт. А колегата казва, че никога не го е мокрил и го пази много добре. Май нещо не им е читава работата на тези сервизи. Или знаят , че има проблеми с тези телефони и не искат да се набутват, или искат да изкарат някой лев допълнително.

 

Здравейте! Имам idol 6030x  от няколко месеца, но наскоро нещо стана около  3-4 седмици след катп unroot-нах, след като го включих ми изписа че батерията е на 37% ,но не искаше да се зарежда, след като падна на 15 започна да мига че зарядното се включва и изключва, при което реших да hard reset-на, сега като опитам да го включа или ми излизализа само boot animation-а след което се чува notification-а че няма батерия и веднага извибрирва и се изключва или се включва до lock screen,ако се е разредила батерията и  пак ми излиза съобщението че кабелът за зареждане се изключва и ми мига така докато не падне на 0% ... Когато е изключен синята а лампичка че се зарежда свети, но анимацийката със батерията не излиза на екрана..когатп го включва, изгасва докатп не се изключи ...Дадох го на ремот в виваком понеже е все още в гаранция , но ми го върнаха с оправданието че една от точките на лепелепенкалепенката върху батерията липсвала, понеже бил намокрян някога си. ИИИ, и си измиха ръцете без да го оправят.. МОЛЯ помогнете [Изображение: sad.png] или да чакам февруари-април да си копувам S7

Таблети: Google Nexus 7 , Lenovo IdeaTab A3000
Телефони: Samsung Galaxy Pocket S5300 , Alcate One Touch Idol 6030X
Цитирай
#7

Като пишеш с такива големи букви не значи че някой непременно ще ти помогне.

Motorola G5s XT1793
Цитирай
#8

Не разбрах не се зарежда или се зарежда, но не показва логото на батерията? Ако успееш да я заредиш, пробвай да флашнеш някой официален или неофициален ром.

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай
#9
Big Grin 

съжелявам з аогромните букви, не се зарежда  ... сега се опирвам да му сложа друг ROM със sd картата и ще пиша ако стане нещо Smile

Таблети: Google Nexus 7 , Lenovo IdeaTab A3000
Телефони: Samsung Galaxy Pocket S5300 , Alcate One Touch Idol 6030X
Цитирай
#10

Съмняваме да стане ако е повредена операционната система. И аз имах предвид да флашнеш някой ром с SP Flash Tools

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай
#11

Аз да флашна, но driver-ите не работят и не ми открива телефона като е изключен, а пък и незнам напълно как се flash-ва с SP Flash Tool

Таблети: Google Nexus 7 , Lenovo IdeaTab A3000
Телефони: Samsung Galaxy Pocket S5300 , Alcate One Touch Idol 6030X
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)