Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony E3 (d2203) - Заключен! Но към кой оператор ??
#1
Question 

Здравейте, бих искал по питам по знаещите от мен как да разбера към кой оператор е заключена въпросната XPERIA ?

Ситуацията е следната: Телефонът идва от Англия, закупен от карбут...без да се сети някой да попита заключен ли е ? И ако да към кой оператор... Съответно при поставяне на мтел-ска карта ми излиза съобщение Network Lock и иска код. Поразрових се из гугъл и наизлязоха доста сайтове, които предлагат въпросната услуга срещу 40$ или около 30 паунда(без да питат към кого е заключен), което за тоя телефон е безмислено, а тези който отключват към конкретен оператор на народни цени искат да знаят все пак към кого е заключен телефона.
Цитирай
Аксесоари
#2

Можеш да се ориентираш по CDA / Customisation номера. Ето ги всички номера за твоя телефон.

[Изображение: ab6308493080e231.png]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#3

Благодаря много в Activ Customisation номера отговаря на един от списъка - 1289-3141...Не знам от къде ги извади тези номера, но Огромно благодаря!

Тайно се надявах да е към Vodafone, че там кода беше 5-6 пъти по евтин, но пък имам не лош мп3 плеър ако не му падне цената Smile (на кода)

Малко странно, че когато се опитвам да направя проверка на имея през страницата на T-mobile не ми разпознава имея като валиден...а щом е взет от тях би трябвало..


ЦЪК
Цитирай
#4

Програмата с кодовете е XperiFirm, а относно IMEI-a може проблема да е в това, че ти го проверяваш в сайта на хАмериканския Tmob.

За 50-тина лева може да се разкодира.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)