Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android Wear Watch Faces
#1

Привет на всички,

скоро си купих LG Watch R и в търсене на подходящи watch face, се оказах че започнах да си правя Smile

Пускам първия - платен е, но вече работя по няколко концепции, които ще са безплатни, та и тях ще пусна тук.
Ако все пак някой го хареса и реши да го пробва, ще се радвам да чуя мнението Ви Smile

https://play.google.com/store/apps/detai...sfacewatch

[Изображение: 24d54bd.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#2

Много добре изглежда, на кой софтуер си го правил?
Цитирай
#3
Video 

Правен е на Photoshop, а е "кодиран" с Android Studio.

Ето още два, които направих междувременно:
1. N7 Watch Face. Този е в чест на една от любимите ми игри - Mass Effect.
[Изображение: rwuoi1.jpg]

2. Classic Rotator Watch Face. Този е направен в 3D и след това е "пренесен" към часовника:
[Изображение: 20fxdgl.png]

A също така, първия - Qualiss Watch Face, вече има 3 режима на Ambient Mode. За следващия ъпдейт съм планирал смяна на сцетовете:
Цитирай
#4

Явно много добре се справяш на Photoshopa като гледам Smile Добре изглеждат и двата варианта...успех с монетизирането на първия.

Nexus 5x 16GB Carbon / Android Nougat
Цитирай
#5

Би ли споделил дали ги рекламираш по някакъв начин или само в тоя форум? Smile
Цитирай
#6

Към момента ги рекламирам "безплатно" - по форуми и разни сайтове. Разбира се, изборът е ограничен до известна степен - на места банват за промоция, на други искат пари. Когато добавя достатъчно екстри, може и да опитам с платена реклама, ще видим Smile

Като цяло, тъй като е все още ограничена платформа, повечето потребители са взискателни - трябва да има голям набор от къстъмизации, за да бъде избран. Което е нормално де Smile
Цитирай
#7

Аз преди време се опитах да направя и като дизайн доста го бях избарал, обаче не можах да напиша кода. Трябва някой ден да седна и да го направя. От къде си чел за кода?
Цитирай
#8

Честно казано, не съм ползвам определен - използвах за база сървиса, който е част от последното студио и SDK и надграждах.
Цитирай
#9

Поразгледах напред назад и сега почнах да го правя, но може ли да попитам ако знаеш как да сменя шрифта на textview-a?
Цитирай
#10

с typeface
Цитирай
#11

Намерих това http://stackoverflow.com/questions/28885...e-textview сега ще видя с кое ще стане.
Цитирай
#12

Вече и смяна на цветовете:
Цитирай
#13

Малък ъпдeйте с нов ambient режим:

[Изображение: vmy5u9.png]

Цитирай
#14

Аз сайт вдигнах за watchfaces, и накрая... се отказах. Има много голям шанс за популяризиране на качествени watchfaces, базирани на Native watchfaces apps или на WatchMaker примерно. Но аз лично се отказах, защото програмиста ми не успя да изчисти един дребен бъг при download на файлчето, което чупеше фейса, като се инсталлне на часовника през WatchMaker... 
Иначе, само за експеримента, за една вечер, един face, беше свален над 500 пъти... макар, да беше безплатен. Уверен съм, че хората са склонни да платят до 2-2.50 долара за качествено направен watchface...

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай
#15

Реално е ниша, факт.
В момента потребителите на Android Wear не са "от кол и въже", тъй като само "запалените" имат подобни джаджи. Съотвено, колкото повече разбират, толкова повече изискват.
В допълнение - действително от това не можеш да направиш пари ... само някой лев Smile

Но 2,2-5 долара, едва ли ... според мен, границата е долар. И то, ако има всички малки изисквания, които всички имат - къстъмизация до скъсване ...

Би ли показал какво сте правили?
Цитирай
#16

Още един ъпдейт:

[Изображение: jfdlb4.gif]

Следващото ще е време и други информации Smile
Цитирай
#17

Здравейте,

Интересува ме дали може да се намери watch face, като този от снимките на urbane, но да е за watch r? Мисля че се води Silver Chronos.

LG G3 16 Gb / Samsung S6 / Huawei P Smart / Note 9 128 GB 
Цитирай
#18

Колега по принцип няма проблем някой да ти направи. Аз лично ще мога да го направя, но нямам време защото работя на морето, а и лаптопа не е при мен... На есен ще го имаш ако някои не го е направил преди това.
Цитирай
#19

Ето още един от мен - 9 цвята и 3 анимации. Заради този малко забавих големия ъпдейт на Qualiss, но вече работя усилено по него
[Изображение: 6qh2lf.png]
Цитирай
#20

момчета аз съм се спрял на новия часовник на ЛГ  или да изчакам този на Хуауей ?
Имам 1 въпрос , часовника си работи нормално нали през цялото време свети не се изключва сам и да седи черен екран и трябва да се буди ?
Как изглежда от страни прилича ли циферблата на истински часовник или си личи , че е дисплей и свети
Аз лично търся лица на истински часовници и не мога да намеря  дори бих платил , не разбирам защо са тея измислени скинове , дето всеки прави
аз лично бих си сложил лица на най-популярните и скъпи и редки часовници , които никога не бих имал възможност да нося .
Правете само реални лица и ще ви тръгне много повече бизнеса , всеки би свалил някой уникално добре направен ролекс , пред поредното изимислено и шарено лице ...
Има толкова уникални и ретро часовници , в момента хит е Панерай но никъде не видях лице за него
Цитирай
#21

няма как да създаваме лица за часовници с някаква марка, защото си има лицензи и права над тези марки. ако искаш оригинално лице на ролекс да кажем, фирмата ролекс трябва да го направи, а не някой просто така... а иначе си личи че е дисплей, но това не е такъв проблем, вижда си се добре. и на другия въпрос - може да го направиш да си свети постоянно или да угасва и да светва само когато го надигнеш или бутнеш.
Цитирай
#22

абе едва ли на Юбо им пука , че някой ще направи скин с биг бенг примерно  мен това ме грабва като идея най-много различните реални лица , които има в нета на някой модели , много обичам часовници и ще дам шанс на лг р  утре , но преди всичко часовника си е най-важния мъжки аксесоар за това питах как се вижда циферблата , мен това най-много ме притеснява..
Цитирай
#23

Най-накрая сколасах да направя времето:

[Изображение: 2e38wwl.jpg]
Цитирай
#24

Нямам видео (май не са супер популярни из Play Store поне за часовници), но вече имам интерактивност, повече есктри и по-добра работа на Qualiss Smile
Започнах работа, за да добавя повече екстри и по другите часовници и след това започвам нов Smile

edit:: Понеже виждам, че понякога нашенци купуват, но често отказват покупката (refund), ако случайно това е някой с регистрация тук, бих се радвал да получа фийдбек тук за това какво не се харесва Smile
Цитирай
#25

Google Dev Console вече предлага възможност за издаване на промоционални кодове. Можем да издаваме до 500 кода за всичките си приложения в рамките на едно тримесечие.
В този ред на мисли, предлагам по 3 кода за трите си часовника Smile

Влизате в Google Play или от компютър или от телефона и в ляво трябва да е Redeem. Предполагам, че там се въвеждат.

Qualiss Watch Face:
E5HHP8SM74WR50LGB04HWUR
HKFU9328J3CK2DANSU7QECQ
GVACD1JNQMC5HBEVMYSVZJY

Colorful Watch Face:
M7ZT40FW1YU6YF1E3PGHXGR
952RUBQZFSZ7XQ0DSL3PR81
DZ7YYVLSEFJD7ZAKPTP38T4

Classic Rotator Watch Face:
VW880GRCCX617UG393D5M5N
TJ5XJ8P3H59T6EDYKH7AEUP
QT9A5PEXVDFKH8KN0XKBAJW

Дано ви харесат Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)