Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lg g Watch R - reconnecting при загубена връзка
#1

 
   От няколко седмици съм тоя часовник и от тогава ме мъчи един проблем. Когато часовника загуби връзка с телефона (примерно съм се отдалечил повечко от него) след това би трябвало когато е в обхват да се върже автоматично. В случая обаче в Android Wear приложението статуса ми е connecting и толкоз. Трябва да прецъкам копчето за свързване в Android wear - да го изключа и после да го включа и се свързва веднага. Същото е като изключа и включа блутута на телефона - пак веднага се връзва. В нета не можах да намеря други с подобен проблем и ми е трудно да установя дали проблема е от часовника, от рома (EMUI 3.0) или от андроида като цяло (99% съм сигурен, че е от рома всъщност). Нямам други устройства под ръка, с които да тествам - имам S3 но него не можах да го пеърна, а другите ми телефони са с андроид < 4.3. 
Ако някой колега има такъв часовник да сподели с какъв телефон го е ползва и дали има подобни дертове.


 

LG G Watch R, Android wear 5.1.1
Huawei Honor 6, KitKat 4.4.2, Stock EMUI 3.0 Rooted | Gsmart Sierra S1, JB 4.2.2
Lenovo Tab A7, KitKat 4.4.2
Цитирай
Аксесоари
#2

Откакто минаха на 5.0.2 и моя часовник (LG G Watch) се побърка, има същия проблем, не се закача автоматично и често дава "android wear not responding...close/wait". На 4.4.2 работеше перфектно, не зная какво осраха от Google, но те са причината за проблемите...

Мозъчните гънки не се виждат, но си личи като липсват...
♥LG G2 ♥ HTC 8x ♥ LG G-Watch ♥LENOVO YOGA B6000 3G www.carom3d.org
Цитирай
#3

Моя в деня, в който го взех се ъпдейтна до 5.0.2, така че нямам наблюдения как е било преди това. Но като поразтърсих повече в нета видях, че има същите оплаквания както и с Мото 360, така и с различни телефони. Така, че наистина проблема явно е в андроид и не зависи нито от часовника, нито от телефона (може би от комбинацията от двете, не знам).
Все пак намерих временно уоркараунд решение - с Tasker на всеки 2 мин. проверявам дали часовника е дисконектнат и рестартирам блутута.

LG G Watch R, Android wear 5.1.1
Huawei Honor 6, KitKat 4.4.2, Stock EMUI 3.0 Rooted | Gsmart Sierra S1, JB 4.2.2
Lenovo Tab A7, KitKat 4.4.2
Цитирай
#4

Като цяло заслужават ли си парите тези часовници ? Какво мислите и ако да какъв модел да си взема Smile Мерси
Цитирай
#5

Някой успял ли е да подкара wear os ( Android wear) на телефон с Android go?
Подарих моя G Watch R на баща ми, но се оказа че неговата Нокия с Android Go не може да подкара wear os. Гугъл по някаква причина (€€€) са решили да го ограничат за устройства с Android Go.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)