Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

>>LG G2 MIUI V6/7 based on stock 20C<<
#1
Lightbulb 

   MIUI V6/7 based on stock  
[Изображение: 16k2ayp.jpg][Изображение: 14cupg0.png]
   
 Най после пуснаха дългоочаквания (за мен поне) MIUI V6 базиран на сток LG ром 20C 4.4.2.
Базиран е на 4.4.2 защото пачрома от Xiaomi e 4.4.2 ,пояснение за евентуални въпроси защо не е на база 5.0.2
Рома е разработен от @gtbluesky от него е и MIUI V5


Не нося отговорност за повредени/брикнати телефони ,правите всичко на своя отговорност!!!
Малко картинки:
Малко описание как се слага рома и какво трябва да направите след инсталацията му ,няма да се впускам в подробности защото се предполага ,че щом сте стигнали до слагането на къстъм ром имате основните знания за работа с Андроид.


1.Телефона трябва да е рутнат и с къстъм рекавъри (как става това четете важните теми горе)

Рекавърито трябва да е задължително Philz!!!
>>PHILZ<<
Не опитвайте с TWRP защото телефона може да изпадне в циклично рестартиране/bootloop или да загубите имей и мрежа евентуално.


2.Сваляте файла на рома и го поставяте в главната директория на вградената памет или външен носител ,флашки миинова или каквото там имате.Препоръчвам да е на вградената памет по мой наблюдения инсталацията протича по бързо

3.За приложенията на Гугъл сваляте и инсталирате това:
Google Installer

4.Изключвате телефона и влизате в рекавъри ,това става като задържите едновременно бутона за намаляване и бутона за включване и при появата на логото LG пускате и отново задържате бутона за включване.

5.В рекавъри влизате в Wipe Data/Factory reset ,Clean to Install a New ROM с тази опция си прави всико необходимо за инсталиране на новия ром ,след като приключи минава на следваща стъпка

6.Install zip from ,тук си избирате къде сте сложили файла на рома в Арома инсталера избирате модела си D80/1/2/3... ,след като приключи инсталацията Reboot now

Правите си първоначални настройки и тук идва време за допълнителните:


1.За да ви работи Knock on отивате в Settings/LG Settings/Gesture/Screen on/off слагате отметката
Knock off работи само на LG Launcher така ,че не го търсете тук!!!

2.По подразбиране връзката с компютър е само зареждане затова пак Settings/LG Settings/USB Settings от там избирате MTP.Това го направих със закачен вече кабел иначе не ми отваряше USB Settings.

3.Включване на LED известията (лампичката за известия) ,Settings/LG Settings/DisplayNotification LED  


4.Можете да включите софтуерни бутони изглеждат като тези на сток ЛолиПоп.Settings ,LG Settings ,Virtual Keys ,Navigation Bar слагате отметка и рестартирате телефона.Плаващия бутон се изключва пак от там MiPop


Линк за сваляне на рома от @gtbluesky:

5.11.8
5.10.31



За тези които са на 5.0.2 и искат да сложат рома трябва ви :
JB Bootloader
KKBaseband
Ето как става!
BlackBone
Аз днеска минах от CloudyG2 3.3 към MIUI V7 пак. Предния път обърках нещата и оплесках всичко , но този път всичко премина гладко.
1. Флашнах буутлоудъра ( изтеглен от първи пост)
2. флашнах бейсбанда (пак от първи пост)
3. Филз рековъри (пак от първи пост), като го флашнеш през TWRP трябва да му дадеш да се рестартира в рековъри иначе ще стане мазало. 
4. Даваш му Wipe Data/Factory reset ,Clean to Install a New ROM
5. Инсталираш ром-а и следваш инструкциите в Арома. 
Всичко беше наред днеска. Веднага го ъпдейтнах до последната 5.9.5 версия

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#2

Супер много се чудя дали да го флашвам... Последно пробвах мию на нот 2 и въобще не бях доволен доста бъгове имаше. Колега ти го използваш как е? Сещам се че доста приложения бяга плаващи т.е камерата не беше от мию а на нот клавиатурата също сега пак така ли е? Smile

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#3

Базиран е на сток ,значи камерата си е на ЛъЖи аз ползвам XCam по ред добри причини все още не знам телефон ,който не е Xiaomi да ползва тяхната камера.Клавиатурата е някаква Китайска ,добра е ,но нещо не се разбрахме сложих swiftkey ,но ти можеш да сложиш каквато си искаш тази от g3 например.
Аз лично не мога да се изкажа лошо за рома фен съм още от Galaxy1 и всеки следващ телефон ми е бил с MIUI така ,че съм малко пристрастен.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#4

Пробван ли е върху lolipop и какви са впечатленията ?

LG Nexus 5x
Цитирай
#5

@Trickdaddy трябва ти това -->> За тези които са на 5.0.2 и искат да сложат рома трябва ви:
JB Bootloader
KKBaseband


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#6

Аз го брикнах.... Сложих JB Bootloader KKBaseband файловете през twrp (защото бях с лолипоп) и след това philz recovery рестнах го за да вляза с philz, но не иска да зареди показва логото за малко и изгасва има ли начин да се оправи?



HTC Wildfire S ->Sony xperia V ->HTC Desire X -> SGS S4 -> [LG G2] ->// LG G4// ->Sony XPERIA Z3c ->>》GALAXY S7 EDGE《
Цитирай
#7

WSM a.k.a. What Surprised MITU алтернатива на Xposed за MIUI
Дали това ще работи на този ром ?
 Също така не работи еквалайзера 
https://app.box.com/s/2n01e97px2oooq60ootdesyxtfvvrych

LG Nexus 5x
Цитирай
#8

Мммм не това не работи започва цикличен рестарт,можеш да ползваш Xposed.Еквалайзер няма незнайно защо ,но пробвай V4A.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#9

Как сте с батерията при мене доста бързо се стапят процентите за 11-минути падна почти със 10%....

LG Nexus 5x
Цитирай
#10

Да ти кажа две седмици не съм имал никакви проблеми ,батерията си държеше с яко натоварване обаче от вчера започна да грее без да го ползвам и да топи батерията както казваш ти ,а пусна ли си музика или започна да браузвам се топи като масло на котлон.Зареждането също стана много бавно и грее доста.Пробвах всякакви гимнастики не ми се изброява ,но нищо не помогна.Сега мисля да пробвам едно ресетче с формат на вградената памет и инсталация на чисто друго не се сещам ,но определено не ми се разделя с него.
В краен случай чакаме утре или в събота ъпдейта.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#11

Според мен е от музикалният плеър от него грее затова си сложих poweramp пък зареждането поне при мене е бавно заради кабела нещо се е развалил пробвай с друго usb сложих xposed и инсталирах модул за дрейн на батерията след 3 4 зареждания  ще споделя дали има нещо нередно но в сравнение с v5 има повече бъгове от към стоковите приложения също така на заключен екран не ми отваря messengera стоковия видео плеър не работи или поне при мен като отворя някое видео направено с камерата спира да работи.

LG Nexus 5x
Цитирай
#12

Правих проба вчера с плеъра и го сравних с пауър амп (закупен) и двата ми загряха телефона тествах ги по час.
Както казах две седмици се държеше перфектно ,проблема започна от вчера.Сега сложих всичко на чисто ,впечатления утре.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#13

Преведено с Гугъл Преводач от Китайски:
5.5.15 Update:
MIUI latest code synchronization update
1 bottom navigation bar to join the Menu key
2. Fix Global Gaussian blur
3. Repair No password WIFI hotspot
4. Repair the use of certain themes black screen problem
5. Repair Music FC and no gaps in cover music interface

Линкове за сваляне в първи пост!!!

ПС:Телефончето все така грее без причина и като говорих с Киатйците в QQ чата ми казаха ,че  проблема е в музикалния плеър и предимно пачрома.Чакаме фикс от Xiaomi.Посъветваха ме да сложа друг плеър и да изтрия този от system/app  така ,че някой ако иска да пробва.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#14

Обаче как да го махна този бутон, защото виждам само опциите му.
Цитирай
#15

Мдам аз го ъпдейтнъх  чрез ота и ми се появи нов софтуерен бутон който е същият като квадрата има същата функция някой да даде съвет как да го махна или да му сложа друга функция.

LG Nexus 5x
Цитирай
#16

Вижте в LG настройките ,четох в xda ,че имало настройка за подредба като на стокови ром ,не мога да ви кажа точния път защото се върнах на 5.5.1 ,а там я няма тази функция.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#17

mojesh li da predlojish nqkoi hubav font zashtoto na stokoviq e mn grozn bulgarskiq ezik


4. Писането на кирилица е задължително. Българският език е официалният език. Явни демонстрации на неуважение или нежелание да се използва, ще се смятат за "неуважение към останалите участници". Използвайте препинателни знаци и спазвайте правилата за писане. Ако ли не, такива мнения ще бъдат изтривани, а авторите наказвани.

LG Nexus 5x
Цитирай
#18

5.5.22
Changelog:
Translated with GTranslate:
1. Repair Gallery sporadic FC
2. Fix music abnormal consumption
3. Open the Bluetooth settings often repair issues FC
4. Update the video APP
5. Repair Local Backup
6. fix occasional card screen
7. supports third-party IR remote control software
Download:първи пост линк за сваляне.

Вече съм с новата версия и мога да кажа ,че се представя добре за сега ,пуснах телефона да си свири за час докато си гледам филмче и свали само 5-6% батерия ,а температурата не се промени.Значи проблема с музикалния плеър и прегряването е отстранен.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#19

(2015-05-23, 18:54:48)dp4u4umi6ev написа:  5.5.22
 ...Значи проблема с музикалния плеър и прегряването е отстранен.

Отдавна съм фен на MIUI, но откакто имам този телефон не съм го изпробвал с тази надстройка...
Искам да попитам няколко неща:
1.Как е след този ъпдейт, има ли дразнещи или не толкова-бъгове, колко държи батерията ( при мен е около 30 часа и преди и сега)?
2.Случвало ми се е да не се запомнят определени настройки след рестарт:
-auto rotate функцията често се изключваше сама.
-някои икони на нови приложения се изчистваха от десктопите: приложенията инсталирани пък не могат да се стартират.
-някои икони се разместваха по произволни десктопи.
3.Може ли да се променя големината на иконите и големината на текста под иконите, да станат доста едри и четливи без очила?
4.Пише че рома е базиран на версия 20C 4.4.2, ако е 20h проблем ли е?
5.При префлашване с KitKat не се ли сменят автоматично и JB Bootloader KKBaseband?
6.GPS -а бързо ли позиционира?
7.Поддържа ли БГ език?

SHarp Aquos S2; Android 8.0.0 WW

Цитирай
#20

1.След този ъпдейт значително се подобри в сравнение с другите/предните 3 версии
2.Не ми се е случвало
3.За сега може с инсталиране на Xposed и модул Plak ,не препоръчвам обаче!!! След Xposed има проблем ,телефона се зарежда супер бавно даже има потребители при ,които не може да се зарежда!!!
4.Ако питаш дали можеш да го флашнеш върху 20H ,няма проблем
5.Няма логика с КитКат да дойде автоматично JB буутлоудър
6..Да
7.Превода не е пълен ,но според мен изобщо не е от рома ,а са някакви остатъчни стрингове/файлове от базата/стоковия.Чакаме Xiaomi.eu да го преведат

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#21

Много бл за подробноте отговори и последен въпрос: Има ли разлика ако се ъпдейтне в/у lollipop и kitkat?
Цитирай
#22

@bilikiddd не ти разбрах въпроса!

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#23

Доколкото разбирам MIUIто трябва да се флашне в/у сток киткат 20с... Не е проблем и в/у 20h. За тези които са с 5.0.2 също може да се флашне но трябва да се префлашнат и jb Bootloader и KKBaseband... Та въпроса ми е има ще има ли разлики ако се постави MIUI в/у кит кат или друг вариант в/у лолипоп...
Цитирай
#24

Не няма да има проблем стига да си спазил всичко от първи пост.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#25

Въпроса ми е ще има ли някакви разлики във функционалността?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)