Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Проблем със СИМ карта
#1

Здравейте, колеги !
Имам следния проблем, блокирах си СИМ картата и сега ми иска ПУК кода, а аз не мога да го намеря, та въпросите ми са няколко. Първия е мога ли да си отблокирам СИМ картата без този ПУК код, а по някакъв начин от смартфона. Втория ми въпрос е, ако не мога да го оправя чрез питането от първия въпрос, ако отида в офиса на оператора ще ми го оправят ли и може ли да се оправи, ако си изкарам дубликат на СИМ картата или и там ще ми иска ПУК кода ?

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай
Аксесоари
#2

Обадете се на оператора си и те ще Ви издиктуват PUK кода.
Цитирай
#3

От самия телефон не можеш да го оправиш без PUK кода. Трябва да се свържеш с оператор, както те е посъветвал колегата.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#4

Но ще трябва да убедиш оператора че ти си титуляр на тази сим карта, иначе няма да стане!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#5

И се плаща (Мтел).
Цитирай
#6

Обадете на оператора ще ви таксуват но проблемът ще е решен

Huawei P20 Pro
Xiaomi MI 10T Pro
Samsung A52s
Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black
Цитирай
#7

Приложението на А1, показва някакъв PUK код за сим картата.
Цитирай
#8

PUK1 го има на пластиката, когато е отчупена sim картата.

Ако оператора е А1: В приложението на Моят А1 има PUK1 кода, но трябва да е свързан с профил в А1 (потребител и парола), ако се ползва без проифил - няма ка да се разпознае картата.

В офис на оператора от номера на гърба (ICCID) започва с 89 ... 284 (БГ) ... 01 A1 / 03 Вива / 05 Йетел ...
и документ, че сте собственик/упълномощено лице - ще ви предоставят PUK1 (безплатно)

Има 10 опита за въвеждане на PUK1 - след това е неизползваема.

- Може да се преиздаде нова пластика (в офис на оператора) със същия номер. (платено)

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 2 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Be6i4, tsvetan24
Цитирай
#9

Благодаря ви за отговорите, не съм писал, но оправих проблема, все пак минаха 7г

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
[-] 1 потребител изказва благодарност на felipe_massa94 за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)