Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми с Cube Talk9X U65GT
#1

 
     
   
Здравейте, от три дни притежавам таблет Cube Talk9X U65GT и вече имам проблеми с него. Първото нещо, което ме притеснява е, че при рестарт на таблета половината икони на инсталирани приложения, които съм сложила на основния екран изчезват. Има ги в менюто, пак ги слагам и при рестарт отново изчезват, мисля че все едни и същи - например Google play и Youtube си стоят успешно там, изчезващи са Fb, Viber, игри и речници /ако има значение/... Четох, че може да се дължи на друга програма и премахнах DU Battery Booster, но явно не е от нея. Друга подобна ми е DU speed booster, махнах и нея и след рестарт изчезнаха само половината от новите икони, които бях сложила, та явно не е от това...
Другия проблем, който ме притеснява е батерията или датчиците за нея... когато пристигна, беше пълна - изхабих си я за деня и в сравнение с телефона ми се стори добре. Заредих я със зарядното, което ми пратиха /някакво доста слабичко 1000mA/ за през нощта, като сутринта още не беше на 100 процента, изчаках я да се дозареди до 100 и го спрях. Отначалото взе много бързо да пада, като не го бъзиках мн през деня, после взе да забавя нещо и стана 55% като след бъзикане около пполовин един час, все си стоеше на толкова, сутринта пак показваше 55 и пуснах някакви игри, не мърда. По едно време падна все пак на 54, после на 53 и някак нормално си вървеше, като до вечерта работи и по едно време просто си изключи, без да ме предупреждава Grater Включих го в зарядното /това на телефона 2100mA/ и показа първо, че е на 20%, след което, че е празна и го оставих за през нощта да си се зарежда. Но тази сутринт пак започна стремглаво да пада от нищото и на 90% ми показва, че й остава час и половина часа живот. А батерията се води 10000mAh, което поне ден се надявах да ме издържи и не разбирам какъв е проблема - в батерията ли, в датчика ли може да. Моля, ако имате подобни проблеми или някакви идеи да споделите Smile

ПП: Сега е на 88 % и показва 3 часа живот, при същите процеси /почти никакви излишни - някакви системни,  wi-fi/
Забравих да спомена и че съм с Андроид 4.4.2, ако има значение.
 
Цитирай
Аксесоари
#2

Дядо ми казваше, че не е бил толкова богат, че да ми купува евтино Smile

С две думи ти казвам взела си китайско устройство, а там е пълна Индия бе жена Big Grin Ако искаш да го преинсталираш ето теми >> http://freaktab.com/forum/mtk-based-devi...s-etc-list

http://www.htcmania.com/archive/index.php/t-870215.html

Вземи си някоя по известна марка като Sony, Huawei, Samsung, HTC .. др... , че като имаш някакъв проблем ще си имаш всичко налично, като сервиз, или съпорт по форумите.

А до колкото за това, че при рестарт се губят преките пътища е от лаунчъра(който си нямам идея какъв е Big Grin) инсталирай си Nova Launcher и ще ти ги помни >> https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1051787 Премахни всички външни приложения за батерията, живи тапети, визуални елементи на работния плот, като време или програми изискващи интернет или местоположение, таск килъри/антивирусни като Clean Master, Avast и пр.... А до грешното отчитане на заряда на батерията е често срещан софтуерен проблем, един вид китайска му работа.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

Благодаря, забелязвам още, че потреперва яркостта на картината, а функцията за нагласянето й въобще не работи, яркостта си е все еднаква във всички случаи. Както и че ми е доста бедно менюто с настройките и десния постоянен бутон не изпълнява функцията, която си мисля че трябва да изпълнява, а именно да те отвежда в подменюта, а във всички случаи ми показва кои скорошни програми съм използвала...

И аз си мисля, че нещо ОС не е в час с устройстовото... и понеже не съм хич веща, трябва първо да го руутна ли, което дори и да резбера как точно става си е опасно за устройството или ако го направя точно както трябва всичко ще е наред?
Цитирай
#4

Рут е само да имаш достъп до системата и като имаш после какво? Нищо не можеш да направиш освен да се опиташ да го преинсталираш с друг китайски софтуер , който ще прави същите проблеми защото цялата работа е китайска Big Grin С две думи продай/подари на някой и си вземи нещо като хората Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#5

Аз съм със същия таблет 3г версията. Нямам подобни проблеми. С последната актуализация съм и всичко си работи отлично. Зареждам го със зарядно 2А.Относно батерията, това ми е първото устройство с толкова мощна батерия. Цъкал съм по цял ден и не мога да я изхабя. Скоро го рутнах и всичко си бачка отлично.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)