Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Battery drain /k910/ vibeUI 1516
#1

До преди няколко седмици бях с VibeUI 1437 ST и бях забелязал в Power Manger-a че Viber-a ми точи най-много батерия и не оставя телефона да заспи. Понеже не го ползвам много го фрийзнах. След това ъпдейтнах до VibeUI 1516 ST и го размразих за да видя как се държи и пак ми точеше много батерия. След това намерих в интернет една тема, че това е от настройките на viber и след като се избере Settings - General - WiFi sleep policy - Use device's settings спря дрейна от viber. 

Сега гледам, че следващото нещо което ми точи батерия e Google Contacts Sync 22% и Google App 20% някакви идеи как да намаля този дрейн без да изключвам синхронизацията?
Цитирай
Аксесоари
#2

Възможно е пауър мениджъра да не отчита коректно статистиката, дори за мен това е по-вероятно. Като време на ползване как го усещаш, същото или пада осезаемо по-бързо батерията?
Цитирай
#3

Не, като време нямам проблем правя си по 1 ден, просто ми е странно, до сега винаги на първо място са ми били месинджърите и браузъра, които ги ползвам постоянно. Чудя се какви контакти толкова синхронизира този гугъл. Google app предполагам е Google now, който също не го използвам много..
Цитирай
#4

И аз помня, че Viber винаги ми беше най-отгоре, предполагам, че не го отчита правилно. Ако не ти пада батерията бързо, когато не ползваш телефона (през нощта и т.н.), значи нямаш дрейн.

Иначе аз с моето ползване си правя 2 дни пълни, понякога даже 2 и половина - без да спирам wi-fi(data, където няма) и блутута. През нощта ми е на самолетен режим и baterry sever, пада  макс с 1%. 
В момента гледам статистиката - екран 1:30 ползване, паднал е с 81%, което е идеално за мен.
Цитирай
#5

Дорбе звучи, но ти не беше ли с CM.
Иначе през нощта никога не го засичам, защото тогава го включвам да се зарежда, а с яко цъкане си правя един ден и вечер съм на около 15-20%.
Интересно ми беше дари и при другите, гугълските аплети харчат толкова много ток.
Довечера ще засека колко пада.
Цитирай
#6

При нова инсталация Viber пресканира снимките, които обикновено са голямо количество. ВЪзможно е да наваксва в бекграунд, от което да идва точенето. Обикновено до ден-два се приключва с това приключение.
Другият вариант е да изтриеш всичко от вайбър и да преинсталираш.
Цитирай
#7

Оправих го това с WiFi sleep policy Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)