Анкета: Коя версия на Huawei P8 използвате? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Lite
53.38%
79
53.38%
Standard
41.22%
61
41.22%
Premium
3.38%
5
3.38%
Max
2.03%
3
2.03%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Модификации на Huawei P8
#1
Lightbulb 

Новият Huawei P8 се появи в 4 версии и 12 модификации, които могат напълно да объркат потребителите.  Не всичко в телефона е "Premium" и при обявени цени над 1000лв. лесно може да се заблудите какво точно купувате. В България вече се продават Lite версията с пластмасов корпус и  Стандартната с по-стария процесор Kirin930, предстои да се появи и Премиум версията с най-новия осем-ядрен чип на компанията. Обявените цени са крайни за потребителя и са препоръчителни, затова нищо чудно да видим и опит за още по-високи цени. Освен това трябва да внимавате и коя точно модификация купувате - 4G телекомите у нас (Telenor, Maxtelecom и Bulsatcom) оперират на 1800MHz, а две от модификациите GRA-TL00 и GRA-TL10 не поддържат тази честота.   
     
Androidbg Версии и модификации на HUAWEI P8

Версия          CPU        RAM     ROM          Дисплей      Батерия         Камери            Тяло              Цветове                  Цена

Standard      2.0GHz     3GB     16GB              5.2''         2680mAh     13Mpx/8Mpx       Метал          Сив, Шампанско         €499
                   Kirin930                              1080x1920                       Sony-IMX278

Premium     2.2GHz      3GB      64GB             5.2''         2680mAh      13Mpx/8Mpx       Метал          Сив, Черен, Златен     €599
                  Kirin935                               1080x1920                        Sony-IMX278

Max            2.2GHz      3GB      32GB             6.8''         4360mAh     13Mpx/5Mpx        Метал          Сив, Шампанско          €549
                  Kirin935                64GB        1080x1920                       Sony-IMX278                            Златен                       €649

Lite             1.2GHz      2GB     16GB             5.0''          2200mAh     13Mpx/5Mpx     Пластмаса      Сив, Шампанско          €249
                  Kirin620                                 720x1280                     OmniVision-13850
 
 

Освен дизайна и техническите си характеристики, HUAWEI P8 предлага и иновации, с които не могат да се похвалят много марки. Смартфонът разполага с две антени - отгоре и отдолу за по-бързо превключване и регистриране в клетките на мобилните оператори. Двусимовите версии са Dual Sim Full Active, т.е. има две едновременно активни сим карти и отгоре на всичко и двете поддържат 3G/4G. Ако все пак нямате и не искате две сим карти, спокойно, на мястото на втория сим слот в HUAWEI P8 можете да сложите micro sd карта памет до 128GB. 


Официална страница: HUAWEI Consumer World
Фейсбук страница: HUAWEI Consumer Bulgaria
Официален форум: Vmall Club China

Още за Huawei P8:
Ревю на Huawei P8 Lite
Официални актуализации за Huawei P8
Google Services за Huawei P8
ROOT и TWRP за Huawei P8 Premium
ROOT на Huawei P8 Lite
Теми и шрифтове за Huawei P8

Последно обновяване на 20 януари: 4G тест в мрежата на Telenor.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
Аксесоари
#2

Продажбите в България започват в последната седмица на месец май - това потвърдиха от HUAWEI Consumer Bulgaria на запитване във Facebook. Първоначално ще се продават Premium и Standard версиите, а фаблетът Max се очаква през юни. Междувременно, по информация от официалния форум на HUAWEI, се появи и първата софтуерна актуализация за всички версии на Р8 с номер В131, която отстранява проблеми с правенето на screenshot чрез почукване на екрана и добавя оптимизация на батерията, която може да се окаже най-слабото място на устройството.

В допълнение:
- HUAWEI P8 вече се продава и у нас. Telenor обяви цена от 1099.90лв. за Standard версията без договор. Това е с близо 50 евро над препоръчителната цена. Наличните цветове са сив и златен.
- Vivacom обяви цена 949.90лв. без договор и отстъпка от 122.02лв. с клубна карта.
- В електронния магазин на Mobilebulgaria цената за версията с 16Gb е 899лв. без обвързване с оператор. Телефонът влиза на нашия пазар чрез германски дистрибутор. Въпреки това е с двугодишна гаранция и сервизно обслужване в България. Вносителят има магазини в Пловдив и Бургас, но изпълнява и онлайн поръчки. 
- HUAWEI P8 Lite с една сим карта се продава в онлайн магазина на "комшиите" за 545лв., което също надхвърля препоръчителната цена.
- Lite версията с две сим карти се продава в Mobitel за 469лв., а Standard - за 989лв. Устройствата могат да бъдат закупени на лизинг.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#3

Уважаеми колеги,

Някой може ли да се похвали като собственик на телефона и да каже, как се държи батерията и дали и на вас ви се струва, че цветовете са сякаш малко измити, като на LG g3.Това поне е моето впечатление за П8.Гледах го няколко пъти в магазин на Виваком при това не Лайт версията и ми се струва, че като цветоподаване нещо се губи при това с максимално усилен контраст на дисплея.

Поздрави,
Цитирай
#4

От два дни съм с Р8, преди него бях точно с LG G3. Да, при първото включване ми се стори, че цветовете са бледи като при G3. Преди да го разгледам обстойно, телефонът предложи да инсталира актуализация и така за 10-ина минути си инсталира две актуализации. В момента е с версия 131. След това минах на ръчна яркост, смених темата на лончъра и дисплеят показа истинските си качества - сочни, наситени цветове, дълбок контраст и истинско черно. Не мога да кажа дали е от ъпдейта на софтуера или заради смяната на темата, но е факт, че цветоподаването няма нищо общо с това при първото пускане на телефона.

В резултат на интензивното използване днес: час-час и половина телефонни разговори, 2-3 разговора по 10-15 минути по viber, около час слушане на музика, някой друг клип от youtube, около два часа браузване и социални мрежи, тестове на камерите, инсталиране и деинсталиране на приложения, лудо ровичкане и цъкане в настройките, състоянието на батерията в края на деня е удовлетворително. 

   

Телефонът има софтуер, който предупреждава кое приложение точи най-много енергия и предлага неговото затваряне. Друг любопитен факт е, че след като си инсталирах чата на FB от Google Play, това животно започна да лапа енергия като ламя и не след дълго маркета на Huawei предложи да бъде заменено с оптимизирана версия специално за Huawei. След подмяната съм нямал повече притеснения за енергопотреблението му, а подмененото приложение не се отличава от оригинала. Така или иначе съм свикнал да си зареждам устройствата всяка вечер и това, че батерията на Р8 издържа цял ден ме устройва напълно.

ПП. На 5 юни излезе още една системна актуализация - 141, която подобрява енергопотреблението, ъпдейтва фото ефектите на камерата, пачва сигурността на Google Play и оптимизира работата на джаджата с времето. Сега батерията държи значително повече:

   

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#5

И аз ползвам телефончето от 3 дни и доста съм доволна, но аз така или иначе си бях правила собствено проучване и си го бях избрала. /доста време го чаках да се появи/. Преди това бях с LG G 2, от който бях много доволна, но на дисплея се появи жълто петно и реших да се разделя с него, докато е време. 
Относно цветовете, мисля, че няма проблеми с тях, по-реални ми изглеждат от тези на LG-то и на предишния ми телефон Samsung S 3. Колкото до батерията, засега не мога да кажа как е, предвид, че телефона като нов е доста експлоатиран от мен, докато настроя всичко а и докато се нарадвам. По принцип в два от дните с максимално ползване на всичко ми изкара 19 часа, като интернета не го спирам, автоматично синхронизиране е включено, имам 5 имейла, които се синхронизират на всеки един час, вайбър-доста чатове и разговори, месинджъра на фейсбук също, телефония също доста, музика -час, Youtube около час и всякакви настройки през деня. 
Приложението за което писа georgyan относно батерията, наистина е доста полезно.
Друго приложение, което според мен е супер удобно и което повлия на избора ми е "UI за една ръка "-по този начин спокойно ползвам всички възможности на телефона си докато съм в движение, и имам свободна само една ръка. 
В общи линии като цена и качество, мисля че съотношението е супер.

P.S. А дали вече няма да се направи и отделна тема за телефончето, както има и за другите модели?
 
Цитирай
#6

А Huawei p8 Max Дали знаете, кога ще бъде пуснат в продажба и от, къде мога да го закупя?
Цитирай
#7

От днес и аз съм с Huawei P8 версия GRA-L09 от Виваком. Впечатления до тук доста добри. Някой ще ми каже ли къде до погледна коя версия на софтуера е, проверих за актуализация, но не ми изкарва.
Цитирай
#8

(2015-06-11, 05:46:02)syller написа:  А Huawei p8 Max Дали знаете, кога ще бъде пуснат в продажба и от, къде мога да го закупя?
И аз съм му мераклия,ама като си представа инчовете малко прекаленобми де вижда.А дали въобще ще го видим тук ме съмнява много.

XIAOMI MI5S..
Цитирай
#9

(2015-06-11, 11:02:55)vladislavpasha написа:  
(2015-06-11, 05:46:02)syller написа:  А Huawei p8 Max Дали знаете, кога ще бъде пуснат в продажба и от, къде мога да го закупя?
И аз съм му мераклия,ама като си представа инчовете малко прекаленобми де вижда.А дали въобще ще го видим тук ме съмнява много.

Аз съм с Мейт 7 и ми е почти добре. С Макса ще е друга работа. Свързах се с ПР отдела на марката в София и от там ми казаха, че Макса няма да се предлага от мобилните оператори, но няма да има проблем да се закупи от отделните магазини, като Мобител, Ситител,  Марсилията и т.н. Нямам обаче информация, кога точно ще пристигне в България
Цитирай
#10

МАХ-а няма да се предлага от мобилните оператори, защото е версия само с две едновременно активни сим карти. А както знаем, операторите никак не обичат да сме абонат и на друга мрежа! Впрочем, продажбите му започнаха преди няколко дни в Китай, остава да прелети и в Европа.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#11

Четох подробно темата за Dual Sim i Dual Sim Full Active и ми стана ясно, че новият смартфон или фаблет, както е по-модерно да го наричат на Huawei P8 MAX ще е със едновременно две активни сим карти. Гледам споменавате, че няма се продава от операторите на изплащане, точно поради тази функция на едновременно две активни сим карти. Моят въпрос е следния. Като си го купя, след като дойде тук, нали ще мога да си го ползвам само с една сим карта, нищо че телефона е пригоден и за работа с две сим карти едновременно, благодаря ви предварително. И каква ще бъде ориентировъчната му цена, гледах пишат, че 64 Гигабайтовата версия някъде 650 евро, а 32 гигабайтовата 550 евро. Дали в България доставчиците ще сложат някаква супер много голяма надценка, предполагам не повече от 100 - 200 лв, при положение, че телефона ще се продава без договор за мобилни услуги и ще има възможност за лизинг. Прегледах сайтовете на споменатите в коментарите по-горе магазини, които ще го предлагат, там е въведен модела на Huawei P8 МАX като възможен избор в каталога и пише "ИЗЧАКВА СЕ". Значи до края на месеца дано прелети от Китай до Европата и стигне до нас в България. Нали ще има българско меню. Сори за дългите ми писания, но таман се регистрирах във форума и съм нов. Подрави на всички и ще следя темата до пускането на модела и за мнения и отзиви, ако някой преди мен си го купи да споделя специално за MAX - версията на Huawei P8-цата. Smile
Цитирай
#12

Относно двете сим карти,можеш да си го ползваш и с една,няма проблем.Относно цената,и Мате 7 го даваха толкова,но дойде на 1000 лева по онлайн магазинчетата.Предполагам. че и той ще е толкова.БГ меню може и да има може и да няма, но и да няма не е болка за умиране.За лизинг,мисля,че няма да има проблем.

XIAOMI MI5S..
Цитирай
#13

Има БГ меню! Телефонът поддържа във втори сим слот или sd карта памет, или nano сим карта, а може и нищо да не се слага в него.

Днес, 15 юни, в Китай беше пуснат Android 5.1 за някои модели P8, а модификацията му отново е под EMUI 3.1 (Източник)

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#14

Някой знае ли, как нормално да си включа Крачкомера / до сега става само с Активити лаунчера /.Ако някой знае помогнете.

HUAWEI P8 GRA-L09 / LG L-70 / HUAWEI ASCEND P6 / SAMSUNG GALAXY S4 GT-I9505
Цитирай
#15

Някой да има проблем при снимането на видео, когато е включена оптичната стабилизация, клипа е на вълни. При изключена стабилизация няма този проблем, искам да разбера дали това е софтуерен или хардуерен проблем.
Цитирай
#16

Видеотест с включена оптична стабилизация:

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#17

Колега, клипа е частен и никой освен теб не може да го гледа. Направи го Скрит или Обществен, за да може и другите да го гледат.  Smile

D_coffee
Цитирай
#18

mitko1pr, вече е обществен и може да се гледа. Подробности за клипа: формат mp4, резолюция 1280х720, вкл. стабилизация и без филтри.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#19

Така или иначе моя го дадох за ремонт във Виваком, определено имаше проблем с камерата, пробвах друга бройка в магазина и вървеше идеално.
Цитирай
#20

Хайде де, много слабо се говори за този телефон във форума. Дайте мнения, впечатления. Мерак ми е, но цената му ми идва в повече, а и има някой недостатъци за мен.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#21

Имам го от една седмица и с едно голямо изключение съм много доволна.
Не ми допадат цветовете на снимките, сивеят, топлите цветове не са добре изразени. Иначе са много детайлни. Предполагам, че може да се оправи със софтуерен ъпдейт и искренно се надявам да се случи, защото камерата уж е едно от основните предимства на този телефон.
Иначе телефонът е прекрасен - бърз, интуитивен. EMUI интерфейсът ми харесва повече от стандартния Lollipop на актуалните в момента смартфони. Предполагах, че ще си сложа някакъв launcher, за да имам app drawer, но свикнах бързо и с този начин на работа и не ми липсва.
Батерията явно няма да държи много, но това беше очаквано. При положение, че сега ми е интересен и постоянно правя нещо, налага ми се да зареждам след два пълни дни, което е съвсем добре.
Избрах Huawei P8 съвсем съзнателно след много ревюта и сравняване с LG G4 и Galaxy S6 и единствено цветовете на снимките ми развалят удоволствието от новия телефон.
Цитирай
#22

Мисля да купувам от Теленор P8 и искам да попитам може ли да се ползва вместо с SD Card да се постави втори сим, както го дават в някои клипове или той си е само за мемори картата?

Huawei Honor 6 Plus -->huawei Honor 6 H60-L02 --> Huawei Honor 7 UL00-->
Samsung Galaxy S6
Цитирай
#23

honda_cbr вторият слот може да се ползва или за карта памет или за сим карта, ти си решаваш.

Smile
Цитирай
#24

Зависи от модификацията GRA-L09 която най вероятно се продава в Теленор не поддържа две сим карти.
Цитирай
#25

Zaharyq - твоя от виваком коя модификация е?

Huawei Honor 6 Plus -->huawei Honor 6 H60-L02 --> Huawei Honor 7 UL00-->
Samsung Galaxy S6
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 7 гост(и)