Анкета: Коя версия на Huawei P8 използвате? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Lite
53.38%
79
53.38%
Standard
41.22%
61
41.22%
Premium
3.38%
5
3.38%
Max
2.03%
3
2.03%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Модификации на Huawei P8
#51

Привет на всички в тази част на форума Smile Искам да задам един въпрос към хора,които са чули,видяли или прочели...Smile Искам да си купя Huawei P8 64GB Carbon Black ,но за съжаление не го намирам никъде! Звънях на няколко магазинчета и получих отрицателен отговор. Попитах във Виваком ,беше ми най-близко и ми изкараха само бял 16ГБ и девойката ми каза,че друг не е виждала Big Grin
Та ако някой има някаква информация,ще съм благодарен да я сподели.

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
Аксесоари
#52

До @skiman
Имам го телефона и много добре  виждам кое е активно и кое не! Undecided
И  двете са едновременно активни в режим на изчакване! Не нам защо така са ви казали от Технополис!?
А що се отнася до мобилния интернет:
Първи слот, 2/3/4G LTE
Втори слот, само 2G и забележете,при активиран вече мобилен на първи слот!
От менюто задавате коя карта да е с приоритет във мобилните връзки! Няма нужда да им сменяте местата физически!
Затова споменах по -горе,че и двете поддържат 3G
Цитирай
#53

Тоест ако разбирам правилно, ако на 2-ри слот активирам 3G, то на 1-ви става на 2G? И обратното.
Ако е така, това е което ми трябва, защото ми писна да местя картите. Последен въпрос. Колко време изкарва с 1 заряд на батерията?
Благодаря.
Цитирай
#54

За батерията зависи от потребителя,много е относително! Значи,малко по издръжлива е от Huawei P7(понеже и него имах и жената ми го взе Smile)  ,но за сега  ме кара почти два  дни ,но трябва да се има на в предвид,че  не е влязла още с пълен капацитет,тази вечер ще правя едва трето зареждане!
И аз го ползвам с двете карти +3G non stop,което в случая консумацията е на макс ,за разлика ако се ползва само с една сим карта!
П.с. И що се отнася до дисплея,той е с Corning Gorilla Glass 3  ,вече не е някаква екстра и затова от Huawei никъде не го споменават вече в рекламите си!
Ето едно ревю:  http://www.techradar.com/reviews/phones/...7/review/1
Цитирай
#55

(2015-07-23, 20:30:23)skiman написа:  Тоест ако разбирам правилно, ако на 2-ри слот активирам 3G, то на 1-ви става на 2G? И обратното.
Ако е така, това е което ми трябва, защото ми писна да местя картите. Последен въпрос. Колко време изкарва с 1 заряд на батерията?
Благодаря.

Извинете за странен въпрос, това ще ви бъде първи смартфон или? Много ще ми бъде интересно , ако се появи някой, който ще каже колко изкарва този телефон от един заряд, защото аз го ползвам от един месец и още не мога да го кажа със сигурност. Всичко зависи от ползване ,може да му стопите батерията за 3-4 часа на някоя тежка игра , може да изкара и до 10 дни , ако му пуснете ултра режима. Майтап на страна , макс съм изкарвал 6 часа активен екран за един ден ползване, средно ден и половина с до към 4-4,5 активен екран , като и в двата случая съм го настроил по свой вкус , но например интернетеа 3г и вифи работят по цял ден без ноща. Аз лично съм доволен и впечатлен от телефона , както и от батерията , първоначално се подвеждах по външния вид и размера на батерията , но скоро се успокоих.
Цитирай
#56

Благодаря и на 2-мата. Big Grin
При моето ползване значи спокойно ще изкарва 3-4 дена. Big Grin

Относно Горила стъклото, не гледам в сайта на Huawei, а в сайта на горила глас. Там пишат на кой телефон има тяхно стъкло. Но не е болка за умиране. Аз съм от старата школа дет бяхме научени да си пазим нещата, защото нямахме. Angel
Лек ден.
Цитирай
#57

(2015-07-24, 08:47:42)skiman написа:  Аз съм от старата школа дет бяхме научени да си пазим нещата, защото нямахме. Angel
Лек ден.
Offtopic
Вярно е това,малко бяха на които бащите им бяха тираджии,те бяха за завиждане на времето
Е,значи можем да си викаме "наборе" Tongue
Цитирай
#58

Моля всички, които са със закупен от България P8 да споделят с коя версия на Firmware са! Можете да го проверите от Настройки>Всичко за телефона.
Моята е GRA-UL10C00B174, като последният ъпдейт дойде в сряда.


@emporio, аз съм с Carbon black 64GB, но го купих от Китай. Ако проявяваш интерес, мога да ти дам линк към онлайн магазина.

@skiman, моделът ALE-L21 е с две едновременно активни сим карти! Не се учудвай, че консултантите в магазините не знаят. Те и от Huawei България не го знаеха и ме накараха да им правя демонстрация на възможностите на собствения им телефон!  Rofl_mini

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#59

(2015-07-23, 20:30:23)skiman написа:  Тоест ако разбирам правилно, ако на 2-ри слот активирам 3G, то на 1-ви става на 2G? И обратното.

Точно така и това става много бързо от настройките на управление на картите и най-важното,НЕ изисква РЕСТАРТ телефона !
Поздрави...наборе Storstark
Цитирай
#60

(2015-07-24, 17:28:54)georgyan написа:  Моля всички, които са със закупен от България P8 да споделят с коя версия на Firmware са! Можете да го проверите от Настройки>Всичко за телефона.
Моята е GRA-UL10C00B174, като последният ъпдейт дойде в сряда.
 132 е все още , закупен от виваком версия еу 09, щом си с кит версия нормално е да си напред с ъпдейтите , те винаги вадят първо за тях и след това глобал версиите. Колега знаеш ли нещо за бъга с експозицията на камерата? Има ли я в новата версия софт и дали си я забелязал в старата, значи става следното : когато искаш да направиш фокус на определен обект , след като натиснеш крьгчето става синьо което ни индекира че фокуса е готов , както и се появява регулаторчето за експ. от дясната страна, та при мен след поява на синьото крьгче се появява релето , но за част от секундата и не е вьзможно да се хване с прьст, задьржане води до друго, появява се друг крьг сьс ембл. на експ. , но той не позволява настройки, направих зануляване на камерата , чистих кеш и т.н. , но ефект няма  и тьй като фокуса както и камера като цяло функционират нормално изключая гореспоменатото, сьм стигнал до извода че е софт.бьг , как е при другите , пишете да знам и дали има решение.
Цитирай
#61

Поздрави.  Storstark
Ще ида да го огледам още веднъж. Само малко не ми харесва, че едната карта трябва да е нано и ще трябва да режа едната. И дилемата е коя да отрежа. Личната или служенбата. Big Grin
Цитирай
#62

(2015-07-24, 19:52:13)mrasnik0 написа:  
(2015-07-24, 17:28:54)georgyan написа:  Моля всички, които са със закупен от България P8 да споделят с коя версия на Firmware са! Можете да го проверите от Настройки>Всичко за телефона.
Моята е GRA-UL10C00B174, като последният ъпдейт дойде в сряда.
 132 е все още , закупен от виваком версия еу 09, щом си с кит версия нормално е да си напред с ъпдейтите , те винаги вадят първо за тях и след това глобал версиите. Колега знаеш ли нещо за бъга с експозицията на камерата? Има ли я в новата версия софт и дали си я забелязал в старата, значи става следното : когато искаш да направиш фокус на определен обект , след като натиснеш крьгчето става синьо което ни индекира че фокуса е готов , както и се появява регулаторчето за експ. от дясната страна, та при мен след поява на синьото крьгче се появява релето , но за част от секундата и не е вьзможно да се хване с прьст, задьржане води до друго, появява се друг крьг сьс ембл. на експ. , но той не позволява настройки, направих зануляване на камерата , чистих кеш и т.н. , но ефект няма  и тьй като фокуса както и камера като цяло функционират нормално изключая гореспоменатото, сьм стигнал до извода че е софт.бьг , как е при другите , пишете да знам и дали има решение.

В предния пост нещо слях цитата с моя текст, сори ама с телефон е така , кво да се прави, да се върна на темата с камера, оправих го с фактори ресет, aко някой се сблъска с подобно, да знае. Поздрави!
Цитирай
#63

(2015-07-24, 17:28:54)georgyan написа:  Моля всички, които са със закупен от България P8 да споделят с коя версия на Firmware са! Можете да го проверите от Настройки>Всичко за телефона.
Моята е GRA-UL10C00B174, като последният ъпдейт дойде в сряда.


@emporio, аз съм с Carbon black 64GB, но го купих от Китай. Ако проявяваш интерес, мога да ти дам линк към онлайн магазина.

@skiman, моделът ALE-L21 е с две едновременно активни сим карти! Не се учудвай, че консултантите в магазините не знаят. Те и от Huawei България не го знаеха и ме накараха да им правя демонстрация на възможностите на собствения им телефон!  Rofl_mini
 Ако е възможно да ми драснеш едно лично с линка и информация за цена,доставка и т.н  и ако не те затруднявам набързо да ми нахвърлиш впечатления за телефона до тук ,ще съм много благодарен Smile

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
#64

(2015-07-26, 17:48:14)emporio написа:  Ако е възможно да ми драснеш едно лично с линка и информация за цена,доставка и т.н  и ако не те затруднявам набързо да ми нахвърлиш впечатления за телефона до тук ,ще съм много благодарен Smile

И защо трябва да е на лично не мога да разбера ?
Цитирай
#65

@emporio, телефонът го поръчах от ТУК, и доплатих $16 за доставка с DHL. Платих го в понеделник, във вторник вече беше в DHL. Излетя от Хонг Конг в петък (DHL лети от Китай само в петък!) и в понеделник в 15 часа пристигна в Бургас. Трябва да имаш предвид, че българските митници са почти непреодолимо препятствие, така че се приготви да им платиш 20% ДДС. 
Телефонът пристигна в чудесно състояние, без забележки към това, което съм поръчал и без щети. Продавачът го беше тествал и беше забравил да му обърне системния език на английски. Така че при първото включване тръгна на китайски. EMUI не е чак неузнаваемо модифициран Андроид, така че бързо смених езика на български (да, има 100% българско меню!). В шапката на темата съм описал как се инсталират Google Play и Google Contacts Sync - работа за 1-2 минути. Ненужните китайски приложения, които идват предварително инсталирани в телефона, се чистят също толкова бързо с плъзгане на иконата им към горния десен ъгъл на дисплея.
Относно самия телефон нямам никакви забележки! Имай предвид, че го сравнявам с предходния си DSFA Lenovo К910 и LG G3. Да, смених три телефона от февруари насам и смятам да остана с P8. При Леново имаше доста проблеми, най-вече със силата на звука при разговор през сим2, а когато го оправиха вивателските карти в сим1 спряха да показват номерата, когато някой те търси. Тъй като батерията на Леново 3000mAh се оказа недостатъчна за 5.5`дисплей, така си оптимизираха софтуера, че вместо четириядрен Qualqomm телефонът започна да работи само с едното ядро на Snapdragon 800. В крайна сметка телефонът издържаше повече от два дни без зареждане, но беше кошмарно дори да се слушат mp3-ки, а за игри - немислимо. Освен това в Леново нямаше български системен език, а след всяка системна актуализация услугите на Google изчезваха и трябваше да се инсталират наново. За да смениш картата с интернета се налагаше да се вадят двете сим и да им се сменят местата. Нито един от изредените проблеми не съществува в Huawei P8. Звукът е кристален и в двете сим, интернетчето се сменя с цъкане в настройките, услугите на Google се запазват след актуализация, българският език е на 100% и най-важното е, че процесорът Kirin обработва заявките бързо и без затормозяване. Да, батерията не издържа два дни особено ако разцъкваш много телефона, но по-добре да се зарежда всяка вечер, отколкото да му отнемат от производителността!
В сравнение с LG G3 P8 отстъпва с много малко по качеството на камерата. Не ме разбирай погрешно, вади страхотни снимки, но като че ли G3 се справя една идея по-добре, може би заради лазерния фокус. Но пък Р8 си има и предимства - не грее като печка, не лагва, цветопредаването на дисплея е по-добро, бутоните за звука и вкл/изкл на телефона са точно там, където съм свикнал да бъдат и най-вече е чувствително по-лек.
Единственият недостатък на Р8 за мен си остава високата му цена, но както се вижда вече я прежалих и не съжалявам! Личи си, че Huawei доста са се постарали, вложили са много идеи, рационални решения и е оправдано да претендират за такава цена на продукта си.

 

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#66

Благодаря за изчерпателния отговор,информацията ми е доста полезна Smile Изчаквам още от две места отговор и ще вземам решение какво да правя...минах през всички флагмани SGS6,iPhone 6, и т.н. и накрая все нещо не ми стига,та и затова съм се запътил към непозната територия Big Grin

Нищо не е сигурно! Ще поживеем и ще видим...
《iPhone 12 Pro max & iPhone 13 Pro max》
Цитирай
#67

#georgyan , #lost in един бърз въпрос. До колкото рабрах, двусимовият вариант в технополис е с една микро и една нано сим карти? И на мястото на нано сим картата може евентуално да се постави микро SD карта памет? Така ли е? И в комплекта има ли слушалки? Че от клиповете в нета не става ясно, ама май по-скоро няма??
Че в момента съм в страшна дилема. Дали да е Huaiwei-a, Alcatel IDOL 3, Asus Zenfone 2...... Всеки си има предимства и недостатъци. 
Цитирай
#68

@skiman, при Lite версията едната сим е микро, а другата - нано. И точно в слота за нано сим може да се сложи SD карта. При стандартната версия и двете сим са нано. В моят комплект имаше слушалки, не знам как е при Lite версията. Но аз си имам оригинални Beats и си слушам с тях.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#69

(2015-07-27, 08:30:27)skiman написа:  #georgyan , #lost in един бърз въпрос. До колкото рабрах, двусимовият вариант в технополис е с една микро и една нано сим карти? И на мястото на нано сим картата може евентуално да се постави микро SD карта памет? Така ли е? И в комплекта има ли слушалки? Че от клиповете в нета не става ясно, ама май по-скоро няма??
Че в момента съм в страшна дилема. Дали да е Huaiwei-a, Alcatel IDOL 3, Asus Zenfone 2...... Всеки си има предимства и недостатъци. 

В комплекта има слушалки(отново бял цвят) и то с много интересна форма при накрайника,за първи път виждам такива,но са адски удобни!
И както колегата спомена по-горе,на мястото на нано картата се слага микро sd карта.Хубава новина в случая е,че отново не ти се налага да рестартираш телефона,когато ти се наложи да ги сменяш! Но трябва преди да извадиш което и да е било да го спреш от настройките,иначе в противен случай ако насилствено ги извадиш ,ще поиска рестарт!
Поздрави!
П.с. А за дилемата ,просто виж в нета,макар че няма много писано,понеже все още са нови модели,особено що се отнася до Huawei P8 lite
Цитирай
#70

Излезе актуализация В182, налична за китайските версии на телефона. С нея се добавя double tap за събуждане на дисплея и zoom на камерата с два пръста. За да активирате събуждането трябва да го включите от Настройки>Контрол с движения>Двукратно докосване. Очакваме да видим екстрите и в европейската версия.  Wink

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#71

Аз получих B132 миналата седмица ,a това с двойното почукване го имах още с B046 с него взех телефона!
В случая нищо ново няма поне при мен!
P.s.Със ALE-L21 съм,закупен от Технополис
Цитирай
#72

1235лв ми иска вносител на китайски телефони за Макса. Някакви други оферти да има някъде?
Цитирай
#73

Ето тук е със около 200 лева по евтин
http://ru.aliexpress.com/item/Huawei-Asc...21328.html
http://ru.aliexpress.com/item/Original-H...09466.html

И става въпрос за 64 ГБ версия ,а не за 16
Отзивите са много добри за тези двамата продавачи
Цитирай
#74

Тази цена е абсурдна, по-добре хонор7
Цитирай
#75

За тия пари по-добре iPhone 6.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)