Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Леново А5000
#1

Здравейте! Мисля да си взема нов смартфон, но като разгледах и попаднах на това леново. Можели някакви мнения и коментари за въпросният телефон, защото съм много навит да си го взема. От техномаркет е за 300лева на промо.

 
   
 
Цитирай
Аксесоари
#2

Огромна батерия. Можеш да го сравниш с А6000. Тъкмо ги има и двата в магазина. В гсмарената си виж и разликите- втори микрофон, друг процесор.

Nokia 8
Цитирай
#3

Здравейте, вече го има на много места, много се замислям дали да си го взема, голяма батерия което е най-важното, от няколкото клипа които намерих в нета се вижда че работи гладко под кит кат, и за тези пари направо ме сърбят пръститеSmile
Но не мога да намеря почти никакви отзиви от потребители? Още никой ли не си го е взел? Хайде де, някои да даде реална информация за телефончето

Мерси
Цитирай
#4

Здравей .От около 10 дни съм с този телефон.Телефона е супер Но имам голям проблем с него.Когато провеждам разговор от другата страна понякога почти не ме чуват,аз не усещам никакви проблеми с връзката.Когато ползвам слушалките проблема го няма ,но махна ли ги край.Моля ако някой знае за решение на проблема нека сподели.
Цитирай
#5

Вчера взех един леново а5000 и отново няма изненади, след като имам П780, К910  и този модел за парите си струва всеки лев , хубав дисплей, батерия, добре се чува  и няма затруднения с процесите.Отново са успели да докарат цена и качество и за мен това е най-важното.Ъпдейтна се до последна версия, но до близалката не знам дали ще стигне  и в руските форуми още не пишат за това.

Vivo Nex 
Цитирай
#6

Преди 2 дни на мой роднина взехме A5000 + 32Гб SD карта Philips (10), никакви ядове. Garmin и IGO тръгнаха от първия път без допълнителна намеса, изминахме 200 км, GPS-a се държа отлично.
Цитирай
#7

"Потребителите на Lenovo A5000 вече могат да актуализират своите мобилни телефони, за да Android 5.0 Lollipop използвайки обичай ROM. Новият Android 5.0 Lollipop идва с много нови функции. " Някой да знае нещо повече тази екстра, изпробвана ли е от някого?

Vivo Nex 
Цитирай
#8

Повече от месец имам този телефон и мога да кажа,че нямам никакви проблеми. Батерията наистина държи повече от 2дни, достатъчно е бърз, с добра чуваемост.За  парите си е много добър избор според мен.
Цитирай
#9

Здравейте искам да попитам lenovo a5000 има ли жироскоп понеже мисля да го пробвам с google cardboard.

Благодаря предварително.
Цитирай
#10

В характеристиките за този телефон, посочени в първи пост от тази тема, не се споменава наличие на жироскоп.
Като сензори се описват - Акселерометър и сензор за близост.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#11

Телефона е уникален, супер е чувството за комфорт от това, да не се притесняваш да не ти свърши батерията и да ограничаваш ползването на смартфона!!! Използвал съм всички флагмани на лидерите в бранша, но удоволствието от мощния процесор и голямата рам бързо омръзва, като нямаш power ;-)
За седмица употреба нямам абсолютно никакви ядове и сърфирам Здраво из нета!

OnePlus 6
Цитирай
#12

Телефонът е перфектното бюджетно предложение с чутовна батерия.

Само дето се бави ъпдейта до лолипоп....

Google Pixel 6a
Цитирай
#13

(2015-08-31, 14:16:45)slavkov написа:  Телефонът е перфектното бюджетно предложение с чутовна батерия.

Само дето се бави ъпдейта до лолипоп....

Преди малко ъпгрейднах до Lolipop. Малко странно ми се стори, че го има ъпдгрейда при положение, че в сайта на Lenovo с матрицата за ъпгрейди за телефона пише за датата - To be confirmed.
Така че - проверете си телефоните за ъпдейт Smile
Цитирай
#14

Айде да ни е честит Андроид 5, от днес следобед е наличен с ОТА ъпдейт от телефоните!!! Big Grin

OnePlus 6
Цитирай
#15

и аз качих лолипопа преди няколко часа.
имам един въпрос- в настройките, в sound & notification, най долу има Notification (в зелено/син цвят) и под него имате ли меню When device is locked

Google Pixel 6a
Цитирай
#16

(2015-09-02, 15:00:59)slavkov написа:  и аз качих лолипопа преди няколко часа.
имам един въпрос- в настройките, в sound & notification, най долу има Notification (в зелено/син цвят) и под него имате ли меню When device is locked

Не нямам такова меню под Notifications.
Аз имам друг проблем - ползвам Google Camera за правене на снимки, защото в нея може да се задава резолюция на снимката, обаче не ми се появява като икона на екрана. Деинсталирах, инсталирах, слагах отметка в Play store да ми се появяват икони на екрана за новоинсталирани програми - за други инсталирани програми икона се появява, само тази на Google Camera не... И не мога да установя каква е причината...
Цитирай
#17

(2015-09-02, 14:24:52)toc написа:  
(2015-08-31, 14:16:45)slavkov написа:  Телефонът е перфектното бюджетно предложение с чутовна батерия.

Само дето се бави ъпдейта до лолипоп....

Преди малко ъпгрейднах до Lolipop. Малко странно ми се стори, че го има ъпдгрейда при положение, че в сайта на Lenovo с матрицата за ъпгрейди за телефона пише за датата - To be confirmed.
Така че - проверете си телефоните
Товa S119 Android 5 коя версия е? 5.0, 5.01, 5.02, 5.1...

OnePlus 6
Цитирай
#18

(2015-09-02, 15:06:12)benzmaniak написа:  
(2015-09-02, 14:24:52)toc написа:  
(2015-08-31, 14:16:45)slavkov написа:  Телефонът е перфектното бюджетно предложение с чутовна батерия.

Само дето се бави ъпдейта до лолипоп....

Преди малко ъпгрейднах до Lolipop. Малко странно ми се стори, че го има ъпдгрейда при положение, че в сайта на Lenovo с матрицата за ъпгрейди за телефона пише за датата - To be confirmed.
Така че - проверете си телефоните
Товa S119 Android 5 коя версия е? 5.0, 5.01, 5.02, 5.1...
5.0.2
Цитирай
#19

някакви бъгове към момента има ли установени? как е заетата РАМ памет, телефонията, камерата, вифито... Rolleyes

OnePlus 6
Цитирай
#20

За момента поне, бачка стабилно. 

НО според мен има някакъв проблем с липсващото меню  When device is locked за нотификациите при заключен/неактивен екран....

При първичното стартиране на системата излиза менюто като попъп за настройка, но след това в настройките го няма

Google Pixel 6a
Цитирай
#21

И какво стана, изпреварихме А6000.
За тях беше август сега пише септември а за А5000 още е "To Be Announced"
Сега го ъпдейтвам моя, дано е добър!
Итересно ми е след ъпдейта ако го върна във фабрични настройки с кой андроид ще съм?
И някой знае ли какъв е този MTKLogger?
Цитирай
#22
Wink 

препоръчително е след ъпдейта да се направи връщане до фабрични настройки, за да се изчисти системата от евентуалн и бъгове и програмните файлове на приложенията да се инсталират начисто на новата платформа! Wink

OnePlus 6
Цитирай
#23

По-добре ли е от А6000 според вас?
Цитирай
#24

(2015-09-03, 17:50:24)aladin написа:  По-добре ли е от А6000 според вас?

Tummenupp

OnePlus 6
Цитирай
#25

След актуалузацията времето изчезна. Някой знае ли как да го върна
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)