Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Леново А5000

Не съм работил много с Леново, но след последния ъпгрейд преди 2-3 дни, входящите обаждания, неприетите.... излизат само като номера, въпреки че ги има в контакти. В настройки на контакти ,отметката е на "Всички" за сим, гугъл, и т.н. Има ли някоя настойка, която не знам или някакъв начин да се помогне
Цитирай
Аксесоари

Здравейте, притежавам Леново А5000 от близо 5 месеца, работеше перфектно, без никакви забележки, всичко много ми харесваше, до момена, в който по невнимание актуализирах системата. Сега изпитвам затруднения при работа с телефона, всичко ми изглежда много странно, имам няколко въпроса и моля всеки, който знае нещо да сподели:
1. Има ли начин да инсталирам Security, приложението за ускоряване, както и как да върна прогнозата за времето?
2. Следващото ми терзание е относно звуковите профили - как да ги възстановя, сега мога да използвам само бутона за +/- на звука и имам само вибрация като опция, тихия режим без вибрацията липсва.
3. При ъпгрейда всичките ми контакти изчезнаха с изключение на последно използваните 3-4 номера.  Въведох няколко номера, които си спомням, но след като ги набера, отново ги показва без имената, само цифрите. До колкото разбрах това може, да се преодолее с връщането на заводските настройки...., но все пак има ли начин за възстановяване на загубените контакти?

Благодаря за отговорите Ви предварително!
Цитирай

(2015-09-20, 16:30:42)mitko1pr написа:  Изключваш телефона и задържаш едновременно Power бутона + Volume Up.

Това ясно, но като се появят китайските надписи...какво парвим?!
Цитирай

Аз май нещо няма да се разбера със моя телефон относно задаването на различни мелодии на абонатите.Звъни си,както си реши.За втори път го пратих на сервиз и се досещам какво може да ми кажат,софтуерен проблем,а той нали не е гаранционен?Как се процедира във такъв случай?Благодаря на отзовалите се.
Цитирай

Може ли някой да ми каже какви са впечатленията относно последния ъпгрейд (s124) за Леново А5000.Дали има много бъгове и като цяло дали е по-добре да си остана на Kitkat.Благодаря предварително. Smile
Цитирай

И аз съм със същото питане.Постоянно ми излиза покана да ъпдейтна....
Цитирай

(2016-05-13, 13:51:33)СВДрагунов7.62 написа:  Това ясно, но като се появят китайските надписи...какво парвим?!

И аз имам същият въпрос. Как да направя хард ресет, защото менюто ми е на китайски. И същото ли е от настройките ако избера възстанови заводските настройки.
Цитирай

Да, същото е. Ако има възможност - може и по този начин.

 
Цитирай

Възстанових заводските настройки, възстанових си програмите, до тук ОК. Но сега не мога да ползвам интернета, дава че има връзка с WiFi, фейсбука работи, но ако ползвам браузъра, казва че няма връзка с интернет Rolleyes
Цитирай

Ако са мобилни данни, провери за настройки на APN точка за достъп.

 
Цитирай

(2016-12-21, 08:11:53)NoMaD написа:  Ако са мобилни данни, провери за настройки на APN точка за достъп.

Не, че знам какво е това, но май ще се окаже проблем в рутера. С интернета на компютъра нямам проблеми, но wi-fi се оказа, че и на още един телефон, дава че е свързан, но няма интернет. Опитах се да вляза в рутера, за да видя нещо настройки, обаче не мога по никакъв начин да вляза в него. Ще го нося някъде тези дни да го видят, ако не - нов
Цитирай

@scarlet, ако проблема е в рутера , пробвай с ресет на устройството тогава.

 
Цитирай

Не купувай нов,причината е в криптирането на данните, не в рутера,свали нивото на криптиране!Напиши модела в нета,ще ти излязат кодовете за достъп като администратор,ако са сменени,направи му ресет от копченцето-дупчица.Пусни нета и махни отначало заключване на мрежата,да се убедиш,че рутера си работи и започни да вдигаш постепенно нивото на криптиране.
Цитирай

Здравейте ! ИМам нужда от вашата  помощ.Имам  телефон А 5000 от година и нещо.ПОлзвам го без проблеи и съм доволна.Четох тук  че  новите ъпдейти имат  някакви проблеми и отлагах актуализирането досега.Зачестиха  напомнянията за системен ъпдейт ин анй-накрая се предадох.Започнах да свалям  новата версия на андроида.Няколко пъти - безуспешно( спира на някакви проценти).Вчера успях най-сетне( или поне така си мислех ,защото ми изписа просто че  съм успяла да изтегля  актуалната актуализация).НО когато тръгна да преинсталирам ми изписва: Неуспешно преинсталиране.За съжаление инсталирането на пакета за системна актуалзация е неуспешно. Sad
Забравих да кажа- настоящата верия е А 5000 _S030_150713 ,  а новата, която се опитвам да сложа е  A 5000 _S124_151118_8G_ROW
Приемам всякакви съвети за последващи действия.Писна ми да тегля   за н-ти път  по няколко часа, и то  безрезултатно.... Bu
Цитирай

Късмет си имала,че не си я изтеглила!Спри актуализациите и си ползвай машинката.
Цитирай

добре де,  аз си мисля че като зачестиха подканите за ъпдейт,  трябва да  се прежаля...А и нали идеята е че е направен за добро....Имам подозрения че настоящия андроид ми  бъгва някои приложения и затова реших да инсталирам най-сетне.Ако остана  с настоящата версия, докогамога да я ползвам?ИМа ли някаква  опасност ако не сменя  с по-нова?
Цитирай

Няма проблем да си ползваш настоящата версия 100 години.Лаговете на 99% процента няма да се оправят,60% от темите в форума започват с "...как да си върна по-старата версия на устройството?".Не можеш да я върнеш,не и по начина,по който я слагаш-с натискане на бутон!Андро няма даунгрейд,ще трябва да флашваш.Ако машинката е О.К. и цялата периферия си работи,не пускай актуализации.По-дълго ще имаш работещо устройство,и то при положение,че не му харесва нещо ъпдейта.
Цитирай

Благодаря за отговора! Спирам с терзанията по темата :-)
Цитирай

Здравейте!
От няколко дни съм с Lenovo A5000. Преди това е използван от сестра ми около 6 месеца. Проблемът ми е че телефонът не се зарежда докато е включен, а само когато е изключен. Пробвах да върна фабричните настройки но нищо не се промени. Носих го в един сервиз и ми казаха че не знаят от какво може да е. Ако някой е имал този проблем и го е решил моля да сподели.
Благодаря!
Цитирай

Здравейте!
Как да си сменя заключването на екрана без да го шифровам защото не ми дава да избирам освен пин,парола и фигура.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)