Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Леново А5000
#26

Изтегли си от магазина.
Цитирай
Аксесоари
#27

Нз, но 300лв за бюджетен телефон ми се вижда доста
Цитирай
#28

А защо след актуализацията в настройките на камерата, максималната резолюция която дават е 6М
Цитирай
#29

Направи го 4:3 ! ;-)

OnePlus 6
Цитирай
#30

След възстановяване на заводските настройки изчезна мобилните данни. Някой да знае как да ги върна
Цитирай
#31

Как така изчезнаха?  Нямаш икона за пускане на мобилните данни или като ги пуснеш нищо не зарежда?

D_coffee
Цитирай
#32

Неможех да ги пусна, но смених картата и се оправиха, интересното е че стана точно след възстановяване на заводските настройки
Цитирай
#33

Що така сама ми се пълни паметта???И часовника как да си оправа,че ми дава с ту с 1 час ту с 2 назад  Huh Huh
Цитирай
#34

Здравейте, от вчера и аз съм с 5.0.2, но имам гаден проблем, когато набирам някой и след  като ми вдигнат веднага ми изписва "За съжаление набиране спря", а когато ми звънят и вдигна всичко си е наред, върнах фабричните настройки но без резултат, ако някой може да помогне, благодаря предварително.
Цитирай
#35

И при един приятел така се получава , особено като звъни на *88
Цитирай
#36

Сега опитах и аз, *123 и на мен така ми изписа.
Ама се свързвам, ако му дам ОК на "За съжаление набиране спря" прекратява разговора!
Открих и друг бъг, вече имам 3 икони на гугъл магазина на основният екран.
И не мога да открия как да изключа звукът на анимацията на леново при включване, че съм му задал график за вкл. и изкл. и ме дразни звукът.
Цитирай
#37

(2015-09-05, 10:24:54)odar написа:  Сега опитах и аз, *123 и на мен така ми изписа.

И при мен е така  Sad
Цитирай
#38


Привет на всички! След последната актуализация, имам проблем с приплъзването/не се приплъзват/ на снимките, съхранени на SD-картата.
Ако е възможно, дайте някакво решение на въпроса - предварително благодаря.
...Иначе телефонът е много надежден и вече половин месец съм с много добри впечатления от него - рекордът на батерията при постоянна работа е малко над четири денонощия. Добри и работещи приложения...но, вечното "но" - проблемът с приплъзването при разглеждането на снимките ме тормози здраво.
Цитирай
#39

И при мен има бъг с близалката като направя приложенията да се инсталват в sd card google play не иска да тегли доста от приложенията и забива после промених настроиките всичко да се записва в вътрешната памет и проблема изчезна

nokia e51 - huawei u8110 - samsung galaxy young gt5360 - htc sensation xe beats audio - prestigio 5300 duo - lenovo a5000 -alcatel idol 4-lg k10 2017- LG G6 32gb
Цитирай
#40

Проблемът с приплъзването реших по следния начин. Просто смених разглеждането на снимките/независимо къде са записани/ да бъде по подразбиране чрез Галерия, а не чрез Фото...Но така или иначе тези "актуализации" май не са най-добрата форма на софтуеъра за обсъждания телефон.
Апропо, има ли начин за връщане на първоначалния фърмуеър от състоянието на покупката?
Цитирай
#41

(2015-09-05, 18:09:57)СВДрагунов7.62 написа:  Апропо, има ли начин за връщане на първоначалния фърмуеър от състоянието на покупката?

Не и по-лесният начин!
Вижте едно мнение от чужд форум което подкрепям напълно:
lollipop... not good for a5000!!! 

1. Launcher sucks... (i downloaded nova) - На моя сложих LenovoLauncher_v6.8.apk
2. Feature settings doesn't work (volume rocker supposed to wake the phone)
3. the SECURITY app is gone (great app btw). (and i can't even download it)
4. everything got slower! ( even when typing or using Swype)
even on starting some apps..
5. they also deleted Power manager from setting..sucks! - Това и на мен ще ми липсва!
6. they again included more EFFFiIIING bloatwares which you can't delete! (why can't they just let the user download what he wants! 
7. almost 1gb of download for the update.. 
8. drop down notification also sucks.. in kitkat when you long press the toggles it will automatically go to the settings where it belongs but now it doesn't..
8. i think lenovo rushed into this update without fully testing everything.. 
PROS:
1. Battery life is still great for me (i think..)
2. love the dialer app..
Мога да добавя това че не мога да изключа звукът на стартовата анимация, липсва ми и приложението на леново за времето (бях свикнал с него)
Единственият плюс е начина на набиране, поне според мен Smile
Цитирай
#42

"
Мога да добавя това че не мога да изключа звукът на стартовата анимация, липсва ми и приложението на леново за времето (бях свикнал с него)

Единственият плюс е начина на набиране, поне според мен [Изображение: smile.png]"


Приложението за времето може да се добави като:
- минимилизирате основните екрани с иконките
- под тях се появават две иконки - ТАПЕТИ и  ПРИСПОСОБЛЕНИЯ
- избирате приспособленията и едно от тях е ВРЕМЕТО
- прехвърляте го на началния екран...така поне при мен стана
Цитирай
#43

(2015-09-05, 19:55:36)СВДрагунов7.62 написа:  "
Мога да добавя това че не мога да изключа звукът на стартовата анимация, липсва ми и приложението на леново за времето (бях свикнал с него)

Единственият плюс е начина на набиране, поне според мен [Изображение: smile.png]"


Приложението за времето може да се добави като:
- минимилизирате основните екрани с иконките
- под тях се появават две иконки - ТАПЕТИ и  ПРИСПОСОБЛЕНИЯ
- избирате приспособленията и едно от тях е ВРЕМЕТО
- прехвърляте го на началния екран...така поне при мен стана

Според мен бъркаш - приложението с времето, което беше на версията 4.4.2 го няма. Има само widget-ите на News & Weather на Google.
Цитирай
#44

Lenovo APPS
Реших си проблема с лаунчера, дори този който си сложих има повече възможности (може да се превърта, да се заключва и да му се прави бакъп и рестор, може да му се променят кожите)
Също така съм качил и файл менажера и shareit!

Вече си реших и проблема и с музичката на началната анимация на Леново.
С това го рутнах андроида: http://forum.xda-developers.com/android/...0-t3107461
После инсталирах това: https://play.google.com/store/apps/detai...3Alaugh%3A
С него влязох в system/media и преименувах файла bootaudio.mp3 на bootaudio.mp3a
После махнах рут достъпа за всеки случай (четох че при ota ъпдейт трябвало да няма рут, а аз мисля или по-скоро се надявам скоро да има такъв с който да оправят бъговете)
Цитирай
#45

(2015-09-06, 08:46:59)odar написа:  Lenovo APPS
Реших си проблема с лаунчера, дори този който си сложих има повече възможности (може да се превърта, да се заключва и да му се прави бакъп и рестор, може да му се променят кожите)
Също така съм качил и файл менажера и shareit!

Вече си реших и проблема и с музичката на началната анимация на Леново.
С това го рутнах андроида: http://forum.xda-developers.com/android/...0-t3107461
После инсталирах това: https://play.google.com/store/apps/detai...3Alaugh%3A
С него влязох в system/media и преименувах файла bootaudio.mp3 на bootaudio.mp3a
После махнах рут достъпа за всеки случай (четох че при ota ъпдейт трябвало да няма рут, а аз мисля или по-скоро се надявам скоро да има такъв с който да оправят бъговете)

Благодаря за алгоритъма за решаването на проблема - изпълних всичко точно и работи безотказно. След "операцията" просто деинсталирах кинг-руута и сега телефонът зарежда доста по-бързо, както и си работи нормално...поне засега.
Въпрос: как мога да си върна фабричната версия на Андроид-а/4.4. KitKat/, защото при допуснатата от мен актуализация се надгради до 5.0.2./A5000_S119_150820_8g_ROW/...Една от причините да искам връщането е/не си внушавам/, че при "новата" версия звукът на слушалката при разговор е доста по-нисък, дори при максимално увеличение. Осъзнавам как звучи, но е така.
Цитирай
#46
Photo 

Не знам как е при вас, но след едни заводски настройки, положението е направо невероятно...


Прикачени файлове Миниатюри
       

Google Pixel 6a
Цитирай
#47

При мен след Лолипоп-а и фабрични настройки всичко е супер, дори не загрява както преди при по-тежки приложения!

OnePlus 6
Цитирай
#48

Здравейте, днес след като ми писна да треперря дали ще имам батерия до края на деня или не си взех разглеждания тук телефон.
Преди да го пусна в употреба реших да му направя всички възможни настройки и ъпдейти. Тук прочетох, че вече може да се сложи 5.0.2 при мен обаче последния ъпдейт е А5000_S030_150713_8G_ROW. с андроид 4.4.2. След като го пусна да търси нов фърмуеар ми казва, че съм с най-новата версия.
Въпроса предполагам се сещате какъв е Shy
Цитирай
#49

В сайта на Леново с матрицата за ъпгрейди пише:
The upgrade is only applicable to models sold by retailers; operators customized or contract models are not covered.
Да не би твоят случай да е такъв...


Забележка от модератор:

Цитирането на последно мнение в темата е абсолютно забранено. Не се препоръчва цитиране на няколко поредни мнения. За да получи цитирания известие в Tapatalk, не е нужно да се цитира цяло мнение. Може да се копира името под аватара и да се постави в "нов отговор" по този начин Copy/Paste name:https://youtu.be/ojj6McL6orc или просто да се сложи @ пред ника на колегата когато го изписвате (пример: @username ).
Цитирай
#50

Първо кажи откъде си го взел
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)