Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с WIFI Hotspot
#1
Question 

Проблема е възможно да се е появил след последния ъпдейт или след смяната на нещо по настройките от страна на оператора. При включена мрежа - WIFI Hotspot има проблем със свързването и не работи шарването на мобилния нет към компютъра. Някой има ли подобен проблем и справял ли се е с него?  Оператора ми е теленор.
До колкото опитвах нищо не се увенча с успех. Варианта, които срещам най често се свежда до този ресет но без успех:


Цитат:1. Select > Settings


2. Mobile Data
3. Access Point Names
4. Press Menu Button
5. Reset to default
6. Change the APN from internet to YESINTERNET
7. Save

 

Once you've done that you may just need to turn your phone off/on and you'll be good to go [Изображение: 16x16_smiley-happy.png]



Ще добавя, че опитвах да трия и кеша, също без успех.

Въпросите ми са ако някой се е справял с проблема и го е подкарал да напише какви настройки на мрежата на глобул/теленор използва и да ги напише ако може, защото е възможно проблема да се корени в нещо от там.

Internet and MMS.

Name:
APN:
Proxy:
Port:
Username:
Password:
Server:
MMSC:
MMS Proxy:
MMS Port:
MMS Protocol (Android 2.1+):
MCC:
MNC:
Auth Type:
APN Type:

още едно решение
http://fnxweb.com/blog/2012/02/03/fixing...tspot-app/

P8/GRA-L09/B200,  SamsungА70, GW2
Цитирай
Аксесоари
#2

Проблема е решен!
Влиза се в Settings > Wi-Fi > Wi-Fi Direct > Rename device / "HTC One X" или име, което не съдържа символи а само цифри и букви.
Тази опция не присъства в по старите версии с IGS.

P8/GRA-L09/B200,  SamsungА70, GW2
Цитирай
#3

Аз имам същия проблем апарата ми е Nokia 3 и от няколко месеца при активиран хот спот от телефона, не се вижда мрежата на лаптапо и не мога да се свържа. Ако някой се сеща нещо да сподели. Теленор ми е оператора.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)