Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi-band. не може да се свърже с телефона
#1

 
     
   
 
Вчера пристигна гривната, заредих я, инсталирах приложението Mi Fit и няма свързване. Не намерих във форума как се пуска първоначално, няма такава тема. Та телефона ми е Леново А328 , Андроида е  4.4.2, блутута е 4.0, инсталирах от маркета някаква пограма за проверка на Ble и всичко е ок. Еми някои които може да обясни стъпка по стъпка как става, то че бъркам някъде е ясно  ама къде?    Bu
 

Samsung A21S ,  Samsung A6 
Цитирай
Аксесоари
#2

Гривната вероятно е фейк, това е разпространен проблем с тях.
Иначе трябва да си направил акаунт в MIUI и като пуснеш приложението първо да те пита да се свържеш с гривната.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#3

Да, изтеглих приложението и се регистрирах, после почва да я търси и не може да я намери. Но като ида в настроиките на блутута я има, даже се сдвоява с телефона, но приложението не я намира. Пробвах с по-стара версия на приложението, но крашва. Съмнява ме андроида, че е 4.4.2.  , затова искам някои с този телефон или подобен да каже дали работи при него. В краен случай ще търся андроид 5 за този телефон.

ПП.  Аз съм от по-старото поколение: какво ще рече това "фейк" ? Visslar

Samsung A21S ,  Samsung A6 
Цитирай
#4

Аз съм от още по-старото.  Storstark Storstark
Означава, че може да е менте гривната. Имам колега с две такива, в момента се разправя да му върнат парите.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#5

Хм, а сега де. И как да разбера. Купих я от Everbuying , отдавна пазяря от там и досега нямаше проблеми. Гривната иначе като доиде я заредих, светят си диодчетата, телефона я вижда като "Mi" . Еми ще направя един клип и ще и го пратя. Междувременно ще търся някои приятел с андроид 4.4 и блутут 4.0 ,за да пробвам и на друг за всеки случай.

 Storstark.     @bobyn

ПП  Ако има някои колега от Плевен с работеща гривна да пише да се видим да пробваме моята на неговия телефон. Smile

Оказа се, че гривната работи. Пробвах на един приятел на Elephone P2000 мисля, че беше, свърза се от раз. И той е с 4.4.2, проблема е в моя телефон. Някакви съвети, да сменя рома ли? Как мога да видя блутута дали е 4.0? Пробвах с различни програми за инфо, но не намерих информация за блутута. 

Samsung A21S ,  Samsung A6 
Цитирай
#6

Bluetooth ти е 4.0, но явно има някакъв проблем с него. Наистина най-добре да сменош ROM-a.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#7

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry35342302  
Пробвай това.  При положение че версията на BT е 4.0 не трябва да има проблем, но все пак опитай. Едно Леново така го подкарах.Ако не разбираш или изпитваш трудности - питай ще се опитам да обясня подробно. Успех.
Цитирай
#8

Благодаря ще пробвам като се върна в града и ще пиша за резултата.

Edit:  Благодаря @Angel1999 , сработи тоя метод, но до някъде. Алармата работи, пробвах я суринта, крачките също брои, но за съня няма информация. В момента съм със старата версия от руския форум, ако съм разбрал правилно като се свърже гривната деинсталирам старото приложение и слагам новото и трябва да тръгне, да ама не, не ще. Сложих и от руския форум, и най-новото приложение с нотификациите и не я намира. Засега съм до тук.

Edit2: Хм,току що се разрових в телефона да видя дали брои крачки и т.н и се оказа, че се е разкачила, телефона не я вижда, но алармата си работеше. Преди около 20 минути извибрира като бях в другата стая, не знам как и е принципа на работа, може би ще се закачи след време и ще си зареди данните. И как се "закачва" за телефона пак ако не иска, да изтрия приложението и да го сложа пак ли? Не мога да намеря как да търси гривната отново?

Samsung A21S ,  Samsung A6 
Цитирай
#9

Пиша тук, че с тия редакции темата не се вдига на горе.

Проблема явно е в телефона, гривната си работи. Днес до около 12 на обяд са данните и после мъгла, няма свързване. Преди малко присветна и извибрира, явно е стигнала дневния лимит от 5000 крачки, който и бях задал. Появиха се данни за съня, като изтрих приложението и пак го сложих, и така намери пак гривната и се синхронизираха данните. Но не става всеки път да трия и слагам. Като ме търсят пак вибрира и присветка, но сега пак не иска. Не знам какво да правя? Блутута има ли настройки за заспиване или да му сменя версията ли, и аз не знам? Писал съм в темата за моя телефон за смяна на ром, но явно никои няма такъв телефон с гривна, че да каже как точно става и кой ром да сложа.

Samsung A21S ,  Samsung A6 
Цитирай
#10

(2015-05-25, 13:46:51)nikiww написа:  Пиша тук, че с тия редакции темата не се вдига на горе.

Проблема явно е в телефона, гривната си работи. Днес до около 12 на обяд са данните и после мъгла, няма свързване. Преди малко присветна и извибрира, явно е стигнала дневния лимит от 5000 крачки, който и бях задал. Появиха се данни за съня, като изтрих приложението и пак го сложих, и така намери пак гривната и се синхронизираха данните. Но не става всеки път да трия и слагам. Като ме търсят пак вибрира и присветка, но сега пак не иска. Не знам какво да правя? Блутута има ли настройки за заспиване или да му сменя версията ли, и аз не знам? Писал съм в темата за моя телефон за смяна на ром, но явно никои няма такъв телефон с гривна, че да каже как точно става и кой ром да сложа.

Решението, което мога да ти предложа е от време на време да спираш и пускаш ВТ. И по възможност да не отдалечаваш гривната от телефона. За съжаление има някакви проблеми с ВТ на LENOVO.
Цитирай
#11

2. Which devices support Mi Band?

Mi Band can be used with any phone/tablet running Android 4.3+ and Bluetooth 4.0
100% supported SoC:
- MTK6589/M/T/W

- MTK6592/M/T/W

- MTK6595

- MTK6582/M

- Snapdragon 410

- Snapdragon 600

- Snapdragon 610

- Snapdragon 615

- Snapdragon 800

- Snapdragon 801

- Snapdragon 810

iOS application require iPhone 4S/5/5S/6/6+ with iOS: 7.1 / 8 




Прегледай тук: http://en.miui.com/thread-81191-1-1.html
Цитирай
#12

 Според спецификациите Леновото на колегата е с - MTK6582/M  и би трябвало да няма проблеми. От друга страна Леновото на което вързах гривна по по-горе описания начин беше с ВТ 3.0. Гривната си бачка, но понякога губи връзка с телефона и се налага спиране и пускане на ВТ. Не зная дали проблема е във устройствата на Леново или може би другаде. Това са просто лични наблюдения. Ако някой друг има опит моля да сподели.
Цитирай
#13

Проблема го реших като смених рома, сложих Vibe 2.0 и засега бачка без проблем. Първо сложих най-старата руска версия, за да може да види гривната, после инсталирах най-новото приложение с нотификациите, но без да махам старото, а направо инсталирах новото. И рома засега няма проблем, има доста възможностти, препоръчвам го. Това е, благодаря на всички за отделеното време и помощ. Като мине малко време ще пиша как се държи и гривната , и рома.

Samsung A21S ,  Samsung A6 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)