Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Admob interstitials
#1

В документацията на admob има ново правило:
"Do not place interstitial ads on app load and when exiting apps as interstitials should only be placed in between pages of app content."
според него, не трябва да се поставят рекалми на цял екран, при стартиране на приложение или при затваряне. забелязвам в други форуми, че хората се оплакват от баннати приложения, точно заради това. при вас има ли проблеми и използвате ли такива реклами? аз лично имам доста приложения, които имат голяма реклама при изход, но не са ме известявали от admob да променя нещата. даже наскоро качвах update-и, които имат такива реклами, и не ми направиха проблем. забелязвам, че и на доста от прилжения, които ползвам има реклама при изход. как мислите, това дали е само като съвет или си е правило, което трябва да се спазва. как мислите да го избегнете, защото имам приложения, на които не искам да слагам банер, а реклама на цял екран няма къде да вмъкна освен при изход.
ето и линка: https://support.google.com/admob/answer/6201362?hl=en
Цитирай
Аксесоари
#2

Въпрос на време е да ти мине приложението през тестинг и да го хванат. Споко те няма да ти баннат акаунта от първи път заради това, само ще ти свалят аповете.
Цитирай
#3

то ясно, ама преди около месец два, ми спряха рекламите в едното приложение (по друга причина) и не се ли предполага, че тогава са минали през всичките ми приложения да видят какво става. ако не са разгледали, при това нарушение, останалите ми приложения, кога тогава ги проверяват...
Цитирай
#4

Принципно ботовете ги проверява периодично, но не през определен период. Свиркай си засега, може и да не ти ги баннат.
Цитирай
#5

аз предполагам, че когато има много невалидни кликове и тогава проверяват как е работата, но не съм убеден... и изобщо незнам това горе като best practices ли е или си е правило, което трябва да се спазва...

п.п. аз принципно няма да си давам зор сега всичко, което има exit ad да го променям, но ще е хубаво да имам впредвид какво да правя по нататък. все пак е хубаво да избегна банове Smile
Цитирай
#6

За да не се чудиш ще ми спрат ли акаунта|приложенията си оправи нещата по правилата. Когато правят промени винаги информират и дават време за реакция след това минават с голямата балтия. Така че не виждам защо не си приведеш всичко в правилата и да не му трепериш.
Цитирай
#7

там е работата, че за това нещо не са предупреждавали. а реално, ако не е задължително, не мисля да го променям. и въпреки това има хора, на които са спрени приложения - без предупреждение...
Цитирай
#8

Ето как става
there are many people using it like this:
- user opens the app
- app content and you start to load ad
- when available you show the ad

The seconds approach should be fine, as you show the content first. it takes some seconds before ad is loaded anyway. It is only disallowed to show it as splashscreen

https://play.google.com/store/apps/detai...y.next.com
html, css, javascript, jQuery, AngularJS, node JS, Phonegap Java, php, mysql 
Цитирай
#9

така пак е забранено. има клауза, която казва, че не трябва Interstatial ad да се появява неочаквано. трябва да се появява на края на ниво или след няколко клика, или подобни ситуации, в които ясно се вижда че се показва реклама. а при твоя метод, рекламата ще се покаже точно в някакъв неочакван момент и може да предизвика клик, който не е искан. това е против правилата, доста отдавна...
Цитирай
#10

При мен пускам рекламите щом се зареди началната страница и после вътре в приложението след няколко клика в чата
вече 3 месеца съм така

https://play.google.com/store/apps/detai...y.next.com
html, css, javascript, jQuery, AngularJS, node JS, Phonegap Java, php, mysql 
Цитирай
#11

да не псукам нова тема ще питам тук:
някой знае ли за някаква промяна в политиките на адмоб или нещо от сорта, защото смятам, че е малко възможно в продължение на месеци да си вземам пари колкото си изкарам, а тоя месец имам една графа за месеца за невалиден трафик = ~4 евро. как е възможно нито един месец да няма нещо такова, а сега да има и то не няколко цента а 4 евро? да знаете нещо п овъпроса, някаква промяна в отчитане и т.н.?

п.п. попринцип знам, че премахнаха admob floor beta и сега добавиха някаква нова система за оптимизация на eCPM, но едвали това е от значение за невалидния трафик
п.п.2 не че ме тормозят много 4-те евро, но те другия месец може да лепнат 200 и пак да не знам от къде дойдоха. не вярвам да има хора ей така да стоят и да кликат на реклами в приложенията ми, че да ми правят пари Big Grin
Цитирай
#12

за новия месец кликовете които не ми ги зачитат не са за 4, а вече за 9 евро. все още се учудвам как може около година да не ми е изваждано нищо и сега 2 поредни месеца - единия 4, другия 9 евро. че то ако продължава така другия месец ще е 15 и нищо не мога да направя. ясно ми е попринцип каква е причината за да се зачете един клик за невалиден, но пви вас как е. последните месеци забелязвате ли изваждане на някаква сума от общата печалба за месеца

п.п. отново не съм за 10-те евро - както с тях, така и без тях, но все пак ми е интерестно при всички ли е така последните месеци. пък и ако станат 100 ще започне да ме бърка Big Grin
Цитирай
#13

Вече промениха политиката може да се пуска приложението да имаш loading ... и след това реклама Wink
надявам се да няма издънки мен скоро ме спряха но след обжалване всичко мина добре.
проблема при мен беше че потребители качваха неприлични снимки Wink
успех на всички!

https://play.google.com/store/apps/detai...y.next.com
html, css, javascript, jQuery, AngularJS, node JS, Phonegap Java, php, mysql 
Цитирай
#14

напоследък трансферирам приложенията си от Eclipse към Android Studio. Естествено изкачат някои въпроси. Сега се зачудих за вграждането на реклами от admob. Според документацията, преди като ползвах eclipse в androidmanifest трябва да добавя тези редове:

<!--This meta-data tag is required to use Google Play Services.-->
       <meta-data android:name="com.google.android.gms.version"
       android:value="@integer/google_play_services_version" />

<!--Include the AdActivity configChanges and theme. -->
       <activity android:name="com.google.android.gms.ads.AdActivity"
           android:configChanges="keyboard|keyboardHidden|orientation|screenLayout|uiMode|screenSize|smallestScreenSize"
           android:theme="@androidConfusedtyle/Theme.Translucent" />

обаче сега като чета за studio-то на този линк: https://developers.google.com/admob/android/quick-start тези редове в манифеста не са оказани да се добавят. естествено аз ги премахнах и реално няма промяна - реклами си се показват и нямам проблеми. но сега като се загледах в примерните приложения на google (могат да се изтеглят на по горния линк) и за банер и за interstatial са добавени горните редове в манифеста. та за това викам да попитам. явно със студиото работи и по двата начина, но има ли правилен начин?
попринцип аз разсъждавам, че след като съм указал в gradle, че ползвам google play services ads, смятам, че няма нужда да добавям това в манифеста (така или иначе явно не е нужно), но какво е вашето мнение?
Цитирай
#15

Да ви попитам, ако използвате google play services ads библиотеката версия 9.0.2, която е последната, показват ли ви се рекламите на устройства без google play services (емулатор да кажем). Защото при мен с 8.4.0 няма проблем, но след 9.0.0 всичко изчезна. Та за сега държа на старата версия. При вас как е?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)