Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръка за слушалки - лични впечатления от дадени модели.
#1

Понеже някой ме бе питал за слушалки, но нямах възможност да отговоря веднага, а днес делнах личните и не помня кой ме пита, та ...
За факторите цена и качество препоръчвам - JVC Headphones HA-FX1X Xtreme Xplosives Stereo.
Тук може да им се видят характеристиките, а тук цената им е по-изгодна. Ползвам ги от известно време и аз лично съм много доволен.

В темата може да споделите личните си впечатления от даден модел.

п.п. От тук(линкчето е предоставено от колегата @androlog, свалят се първите три файла - White noise, White noise (radio), Pink noise) можете да си изтеглите файлчетата за "burn in" за вашите слушалки.
kova4a написа:http://hotfile.com/dl/146451854/45c9453/...s.mp3.html Ето едно цяло мп3 за burn-in, ако не ви се играе да зареждате файлове по отделно, за да правите плейлист. Има тишина за почивка накрая, така че може да се пусне на repeat и да се оставят слушалките. Аз лично си ги разработва, с телефона или мп3 плейъра, защото е по удобно на пусна някой burn-in файл и да ги набутам в някое чекмедже или под куп дрехи да не ги слушам много шумовете. Предпочитам да разработвам слушалките постепенно, т.е. първата нощ ги пускам да се разработват с нормална сила на звука, т.е. малко по-малко или колкото силно слушам музика и на сутринта ги оставям за час-два и после пак ги пускам, само че малко по-силно отколкото слушам музика (общо взето преценявам да се чува силно, но ако звуците бяха музика да не са чак толкова силни, че да започват да ми дразнят ушите). Така ги разработвам през целия ден като понякога спирам плейлиста и пускам музика и следващата нощ пак някой burn-in file на repeat, а на следващия ден ползвам плейлист, в който редувам повече heavy drum с frequecy sweeps 10-30k и 20-20к с минута почивка на всеки 10 минути и така няколко часа и после пак пускам някой burn-in file с pink, white и brown noise за през нощта. Гледам така няколко дни да редувам бърн-ин файлове през нощта и повечко frequency sweeps през деня. Общо взето повечето слушалки се разработват достатъчно след около 50 часа,  но като ги гледам тия mdr-ex 1000 с тези 16мм драйвъри, може и над 100 да им трябват.

едит: като ползвате frequency sweeps гледайте добре да ги набутате и заринете слушлките,  че някой от чистотите минават почти през всичко и може да ви побъркат

edit2: чак сега си изнамерих старите burn-in файлове - утре като стана ще кача и един с повече brown noise с по-високо качество и един подобен на горния, но във flac формат, та да са по-качествени шумовете  Tongue
kova4a написа:http://hotfile.com/dl/146457902/5f78759/...e.mp3.html  Ето това е най-използваният файл от мен с повечко brown noise. Силно го препоръчвам - аз лично съм го ползвал него основно. Оставяш слушалките в някой шкаф с този файл на repeat за две денонощия и основната работа е свършена. Или ги оставяш с него няколко нощи, а през деня си слушаш нормално музика с тях. Искам да изтъкна, че всичко от казаното от мен са само лични предпочитания и мнения - всеки може и сам да си направи плейлист или просто да си слуша музика и да ги остави постепенно с времето да се разработят.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
Аксесоари
#2

Philips SHE3570 зелените са уникални, 22лв. са и са превъзходни като звук и качество за тея пари...

http://www.androidbg.com/forum/rules.html Правилата на форума!!!
Цитирай
#3

SONY от X серията са много добри,аз съм с такива.45 лв.
много добър звук,силен бас,in-ear.
Цитирай
#4

Аз съм ползвал Philips SHE7000WT и звукът е много добър, но качеството на изработка доста куца. Лесно се къса кабелът при жака.

Сега чакам Nokia BH-505 и след няколко дни ще споделя и те как са.
Цитирай
#5

Razer Orca. С тях съм от няколко месеца и съм изключително доволен от тях!

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай
#6

Аз ползвам тези Sony MDR-EX300 Слушалки
http://www.pazaruvaj.com/slushalki-c3109...p43032447/
За парите си мисля че са най-доброто.Като модел са доста стари но като качество са добри-плътен бас и бих казал доби високи.Накратко съм предоволен от този модел.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#7

Ако са за домашно ползване - Philips SHP2500,перфектни са,хубав звук и са много здрави,аз съм с такива вече повече от 3 години

Desire 500 + SanDisk 8GB class 10 microSD card // JVC HA-FX3X
Цитирай
#8

AKG K518DJ

доволен съм, даже много доволен
Цитирай
#9

Plantronics M50 - доволка е малко моно се чува ама карай , за разговори идеалка , не помня кога съм я зареждъл Lol


Цитирай
#10

Аз имам слабост към добри слушалки, и като се замисля.. съм похарчил доста пари по тях :facepalm: Но най-накря мирясах малко, и от 1 година ползвам ето това:

http://www.earsonics.com/osc/catalog/pro...a7f04b5d5f

[Изображение: Sm3.jpg]

Комбинирам ги с тези тапи, направени са от пяна .. изолацяита е чудесна :thumbup:
http://www.amazon.com/Shure-PA910M-Repla...B000NDHIKY
[Изображение: 31umPlulgaL._AA500_.jpg]

Страхотна динамика, бас, вокал.. просто имат добро цялостно узвочение. Ако не сте чували музика през слушалки от високия клас, препоръчвам го..ще откриете един нов музикален свят Smile Изолацията при слушалките вид "тапи" е най-важното нещо.. колкото по-добра е изолацяита, толкова по-добре за ушите Smile Ако е на ниво, няма смисъл да се усилва звука на повече от 50-60%.

Следващата стъпка ще е поръчкови, които се изливат по ухото.. мисля до края на тази година да инвестирам Smile

http://www.1964ears.com/products_quads.html
[Изображение: 0Pduh.jpg]

Също така имам и един чифт кани Sennheiser HD-280 PRO .. имам ги от 5 години и съм много доволен.

За тапите, също съм си запазил един чифт HiFiMan RE-0 , които според много "експерти" са най-добрите тапи като качество/цена. За 80 долара вадят качество близо до това на $400+ top-tier слушалки.

Ако на някои му се чете и има интерес, тази тема е МНОГО полезна!

http://www.head-fi.org/t/478568/multi-ie...ded-1-2-12

мегапиксели
Цитирай
#11

За домашно ползване препоръчвам SONY MDR-V150.

[Изображение: _medias_sys_master_celum_assets_88746965...pg.jpg.jpg]

Мониторни слушалки със страхотен и балансиран звук. Нито звучат плоско, нито са напомпани. Не са и много скъпи.
Освен качественият звук са и ултра здрави като платмаса и сглобка. Моите са на 7 години и видяха голямо издевателство от моя страна, но не са мръднали! :bow:

Горещо ги препоръчвам!

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#12

За тела ползвам Sony MDR-E709SP, малко са старички ама вадят уникален звук а като ми трябва нещо по-мощно ползвам MINI X-колонките дето ги спечелих от промото на Neskafe
Цитирай
#13

От много време ползвам тези и съм повече от доволен. http://www.cybertheater.com/bose-around-...-at-12595/

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#14

Предвид личните ми наблюдения, дадени слушалки вадят истинските си звукови възможности след минимум 30+ часа работа. Като взех моите JVC, средите и високите не бяха нещо супер впечатляващо, но с течение на времето нещата се подобриха коренно. :listen:

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#15

мхм, особенно при по-професионални слушалки времето в което трябва да се "разгреят" е минимум 50 часа
Цитирай
#16

Вкъщи ползвам AKG K77 , много добре балансирани слушалки , за предпочитане е през усилвател да се слушат.
[Изображение: k77_pict2.jpg]
Навън ползвам Razer Moray , от може би около две години , също изключително доволен .
Цитирай
#17

Offtopic "контактчето" на рейзърите за какво е? това което е до тапите?
Цитирай
#18

Май служи за включване на още едни слушалки.
Цитирай
#19

1124 написа:Май служи за включване на още едни слушалки.

е то има 2 жака,не 2 букси :unknw:

Desire 500 + SanDisk 8GB class 10 microSD card // JVC HA-FX3X
Цитирай
#20

Вероятно е за микрофон на лаптопи/компютри с два отделни входа, а като си на телефон - ползваш само нормалния си единичен жак. Tongue

SE T310 -> SE T610 -> Siemens M65 -> Siemens S65 -> Nokia E50 -> Nokia N78 -> LG KS360 -> Samsung Galaxy S -> HP Pre 3 -> HTC Evo 3D -> Nexus 4
Цитирай
#21

ей,ти си бил много хитър Big Grin

Desire 500 + SanDisk 8GB class 10 microSD card // JVC HA-FX3X
Цитирай
#22

не ве брат,браво,че го измисли Smile

Desire 500 + SanDisk 8GB class 10 microSD card // JVC HA-FX3X
Цитирай
#23

За изходите в самолетите :-)
Moray + Имаt пак подобно , но те имат микрофон.
[Изображение: razer-moray-plus-03.jpg]
Цитирай
#24

Аз от както ползва galaxy сериите на samsung, винаги съм ползвал слушалите, които идавт с комплекта. Тип тапички, перфектен начин да ме изолират от простотията и чалгата на градския транспорт.

Samsung Galaxy S4 4.4 KitKat
HTC Wildfire S
Цитирай
#25

Абе само на мен ли всички in-ear слушалки ми падат като си разклатя главата малко или даже при ходене? :/

SE T310 -> SE T610 -> Siemens M65 -> Siemens S65 -> Nokia E50 -> Nokia N78 -> LG KS360 -> Samsung Galaxy S -> HP Pre 3 -> HTC Evo 3D -> Nexus 4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 16 гост(и)