Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръка за слушалки - лични впечатления от дадени модели.
#51

xn3k написа:mp3 player, безжична мишка и клавиатура и слушалки с микрофон (за Скайп). Плеъра имаше ужасен звук, другите неща се развалиха по няколко пъти за 2-3 месеца. Ремонтирах, ремонтирах и накрая ги изхвърлих. Освен това изработката е кошмарна, а пластмасата долнопробна. Това разбира се беше преди няколко години. Сега може и да са дръпнали малко напред, но все пак не мисля, че скоро ще догонят Philips, Sony, Samsung и т.н.
Човек, вярваш или не. Сменил съм 5 техни камери - никакви проблеми от година. Взех си техни слушалки, дето ги показах и те са на година, а съм ги изпускал и какво ли не... никакви проблеми. За безжичните работи... имам безжична мишка на HP, скрола си правеше каквото си иска, почна да работи некоректно... отворих я, оказа се, че едни ламаринки, които са при скрола и клавишите са се отпуснали супер много... оправих ги и мишката е 6. Всички безжични работи правят проблем. От година до година има огромна разлика, дръпнали са и то МНОГО. Спомни си преди години какви бяха самсунг - шушляци и виж сега какъв гигант са... всички се развиват. Не може да съдиш по един-два техни продукта, качеството на цялото им производство, не ги защитавам, защото до скоро и аз ги мислех за абсолютни боклуци, но ме очароваха със слушалките и камерата, утре ще ходя да си взема и клавиатурата, която е много по-добре направена от сегашната ми, която е Samsung Pleomax...

Notebook: HP G6, CPU: Intel Core i5 @ 2.6-3.2Ghz, RAM: 6GB DDR3, HDD: 750GB SATA II, Video: ATI HD7670 2GB
Phone: Sony Xperia M2 Black @ Android 4.4.4 @ 16GB SanDisk MicroSDHC Class 10
Цитирай
Аксесоари
#52

Snuupy написа:Може и да си прав, щом нямаш проблем от толкова години съм склонен да вярвам на теб, а не на слухове. Все пак слушалки за 700лв няма как да не са качествени.
Възможно е и аз да греша, но за сега нямам проблем.. може да се покаже по-късно, но дори и тогава причините ще бъдат много относителни.

Има и по-евтини варианти, които предлагат добра изолация.. тайната при in ear monitors, е че можеш да чуеш всичко и да се насладиш на музиката, без да усилваш над 50-60% източника.

Също така, имаш огромен избор от различни накрайници.. по този начин можеш да си намериш тези, които изолират най-добре за твоите уши.

[Изображение: DSCF0001_resize.jpg]
[Изображение: DSCF0008_resize.jpg]

и ето примери за IEM-и на приемливи цени..

Ultimate Ears TripleFi 10 $160 може би най-добрите IEM слушалки за тази цена..
http://www.amazon.com/Ultimate-Ears-Trip...826&sr=1-8
[Изображение: 41G8LQOS54L._AA300_.jpg]

Etymotic Research HF5 около $120
[Изображение: 1000x500px-LL-daebdcf2_EtymoticResearchHF3400x300.jpg]

Shure SE215-K $100
[Изображение: 414BVOV8xTL.jpg]

HiFiMan RE-0 $80
[Изображение: 41F6rf1yZXL._SL500_AA300_.jpg]

Monster Turbine Mobile $160
[Изображение: 61LsUd3FAAL._AA1000_.jpg]

след това минаваш на високия клас

Westone 4 около $400
http://www.amazon.com/Westone-Four-Drive...602&sr=1-1
[Изображение: 1000x500px-LL-a4b617f4_Westone4400x300.jpg]

Westone 3 около $300
[Изображение: 1000x500px-LL-dd05d581_Westone3400x300.jpg]

Westone UM3X $380-400
[Изображение: 1000x500px-LL-eb2c8265_WestoneUM3X400x300.jpg]

Shure 535 $450-500
[Изображение: 1000x500px-LL-b3e0219e_ShureSE535400x300.jpg]

Sony MDR-EX1000 $450-500
[Изображение: 1000x500px-LL-f3b6bcf3_SonyMDR-EX1000400x300.jpeg]

И моите
EarSonics SM3 около $400-450
http://www.earsonics.com/osc/catalog/pro...e58fd58ef3
[Изображение: sm3v2.jpg]

И след това минаваш на поръчкови изливки по ухото ти

Unique Melody Miracle около $900
[Изображение: 1000x500px-LL-da2e76ba_UniqueMelodyMiracle400x300.jpg]

Има и много други..

мегапиксели
Цитирай
#53

WTFFFFFFFFF Huh кви са тия цени за тапи в ушите... за толкова пари тряа да има ходеща 7,1 система около мен Big Grin
Цитирай
#54

nikodim_ написа:WTFFFFFFFFF Huh кви са тия цени за тапи в ушите... за толкова пари тряа да има ходеща 7,1 система около мен Big Grin
Веднъш като ги чуеш, ще разбереш :listen: Аз си задавах същите въпроси преди години.. тези от високия клас са със тройни/четворни драйвъри.. съвсем друго измерение. Но то и трябва да имаш "ухо" за да ги чуеш.. аз за това мисля, че средния клас IEM са напълно достатъчни за повечето хора.. например тези Ultimate Ears TripleFi са всъщност доста по забавни, от много други във високия клас..

поради някакви неясни за мен причини, този вид слушалки не са популярни в България, или просто са прекалено скъпи, и те не могат да им надуят цените кой знае колко много, защото .. тогава наистина няма да има кой да ги купи.

мегапиксели
Цитирай
#55

@androlog, малко не си прав с вероятното надуване на цената им в родината ни.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#56

pikpik написа:@androlog, малко не си прав с вероятното надуване на цената им в родината ни.

Просто предположих.. не го излагам като факт Smile Това е много добра цена да.. и те прекрасни слушалки, аз ги споменах в горния пост също. Но повечето от високия клас, трудно се намират в родината.. поне така беше преди 5-6 години Big Grin

цената им в САЩ е около $150 (220 лв.)
http://www.amazon.com/Ultimate-Ears-Trip...025&sr=8-1

мегапиксели
Цитирай
#57

androlog написа:
Snuupy написа:Може и да си прав, щом нямаш проблем от толкова години съм склонен да вярвам на теб, а не на слухове. Все пак слушалки за 700лв няма как да не са качествени.
Възможно е и аз да греша, но за сега нямам проблем.. може да се покаже по-късно, но дори и тогава причините ще бъдат много относителни.

Има и по-евтини варианти, които предлагат добра изолация...

Точно тези с добрата изолация май вредят най-много. Именно плътността на силиконовите тапи създава голямо налягане в ухото, което е вредно за слуха. Преди време четох някъде, че за предпочитане е да се използват големи слушалки и е препоръчително да са с отворена акустична система. Разбира се не мога да съм убеден в правотата си, защото не съм медицински специалист.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#58

xn3k написа:
androlog написа:
Snuupy написа:Може и да си прав, щом нямаш проблем от толкова години съм склонен да вярвам на теб, а не на слухове. Все пак слушалки за 700лв няма как да не са качествени.
Възможно е и аз да греша, но за сега нямам проблем.. може да се покаже по-късно, но дори и тогава причините ще бъдат много относителни.

Има и по-евтини варианти, които предлагат добра изолация...

Точно тези с добрата изолация май вредят най-много. Именно плътността на силиконовите тапи създава голямо налягане в ухото, което е вредно за слуха. Преди време четох някъде, че за предпочитане е да се използват големи слушалки и е препоръчително да са с отворена акустична система. Разбира се не мога да съм убеден в правотата си, защото не съм медицински специалист.

Точно там е проблема, до сега няма нито едно научно проучване по темата, което да доказва дали са вредни, или не.. аз лично не усещам покачване на наляганет в ушите, даже по време на самолетен полет, успявам да си чуя музиката без да усилвам звука.. въпреки че налягане се покачва драстично, и ушите заглъхват. Рано или късно, ще има валидна теория по въпроса.

И.. как би могло да се създаде толкова силно налягане в ухото ? Силиконовите накрайници, понякога създават вакуум, но до сега не съм забелязал промяна на налягането.

мегапиксели
Цитирай
#59

Ще постна един цитат от нета, защото смятам ще е полезен в темата. Писал съм мейл на авторът, но ако не ми позволи да оставя цитатът му, ще го изтрия.
Цитат:...
Типове слушалки
Слушалките могат да бъдат различни видове, които ще пасват на ушите ви и ще звучат различно когато ги носите. Първото нещо, което искате да определите, когато мислите за купуване на слушалки е какъв тип искате да бъдат. Бихте искали да определите това не само от това къде ги използвате ами и каква музика слушате.


Earbuds
[Изображение: shure_se215-k.jpg]
Earbuds са слушалки, които се закрепват в ушите ви. Вие сигурно сте запознати с тях, тъй като по-евтините модели идват най-често в комплект с музикални плейъри и телефони (както iPod-а). Earbuds често стоят в купичките на ушите ви, докато "in-ear" моделите влизат в ушния канал.

За
Earbuds са супер портативни, което е страхотно ако слушате в движение. In-ear моделите също предлага и изолация от външен шум, което е чудесно ако сте в самолет или шумни автобуси. Също така са по-комфортни от големите слушалки, ако носите очила или имате стърчащи уши (-:.

Против:
Можете да си намерите доста свестни in-ear слушалки, но сигурно няма да звучат толкова добре, колкото over-ear слушалки на същата цена. Също така някой хора ги намират неудобни, защото се чувстват некомфортно слагайки неща толкова навътре в ушите си. Комфорта е персонално предпочитания що се отнася до earbuds - всеки ги усеща сам за себе си. Доста от тези модели имат навика да изпадат от ушите ви и за това не са подходящ тип за спортуване.


Ear Pad слушалки
[Изображение: pmx200.jpg]
Ear Pad слушалките бяха на мода доста преди появата на iPod-a, но те още имат много добри качества, които ги прави достойни за разглеждане. Тези слушалки обикновено имат малки възглавнички, които не покриват цялото ухо. Те са по-скоро 'отворени' модели, което значи че пропускат звук и в двете посоки - вие можете да чуете външен шум, както и заобикалящите могат да чуят музиката ви. Разбира се има изключения.

За:
Най-често това са най-удобния тип слушалки, тъй като те стоят точно на външността на ухото ви. Няма да зачервят ушите или да ги залепят за главата, което е доста голям плюс пред големите слушалки. Те предлагат чудесен звук и са особено подходящи за тренировки, защото ви позволяват да разберете за побърканата баба, която кара със 100км/ч зад вас. Обикновено те са доста портативни, което ги прави чудесни за слушане в движение

Против
Тъй като някой от повечето Ear Pad слушалки са отворени, те няма да са подходящи за особено шумни места като самолет, защото няма да блокират идващия шум. Също така не бихте искали да ги използвате и в библиотека, защото други хора ще могат да чуват музиката ви. Доста хора предпочитат Ear Pad заради тяхното качество на звука, голяма част от моделите не предлагат силни и чисти баси. Има и затворен вид Ear Pad слушалки, но те не са толкова ефективни, колкото големите затворени слушалки биха били.



Full Size слушалки
[Изображение: HD_800_ProductImage.jpg]
Full Size слушалките имат чашки, които заобикалят ухото ви напълно. Често те са доста, големи и могат да бъдат отворени и затворени. Техният размер ги прави идеални за домашна употреба.

За
Full Size слушалките предлагат страхотни баси, чист звук и изолация от шум. Възглавничките на повечето модели е доста голяма за това са доста удобни за повечето глави.


Против
Тъй като Full Size слушалките са доста големи те обикновено не са лесно преносими. Също така могат да се окажат неудобни за някой хора, особено тези с големи глави. Случва се ушите ви да се зачервят, което никога не е приятно!



Специални характеристики
Освен от основния фактор за формата има и други особености, които вие бихте искали да вземете в предвид когато купувате вашите слушалки. Обикновено тези решения са базирани на ситуациите, в които вие ще ги използвате.


Изолация на шума
[Изображение: hdfon_3.jpg]
Често се бърка с отменящи звука слушалки. Трябва да знаете, че шумо-изолиращите слушалки блокират шума чрез физическа бариера между тъпанчето на ухото и източника на звуците. Този метод не е толкова ефективен колкото отменянето на шума, но не изисква батерии и също така можете да намерите свестни модели на доста по-ниска цена.

Отменяне на шума (Noise Cancellation)
[Изображение: NoiseCancellation.gif]
да не се бърка с изолиране на шума
Отменящите шума слушалки изследват звуците около вас и изпращат обратна вълна на тези звуци в ушите ви, така че вие да не ги чувате. Положителната страна на такива слушалки е, че са много ефективни, но също така и скъпи - това е нещо, което трябва да имате предвид ако възнамерявате да си купите отменящи звука слушалки. Всички слушалки от този вид имат нужда от батерии за да могат изпращат обърнати звукови вълни в ушите ви. Има ги в два варианта - Ear Pad и Full size, вие сигурно бихте желали да си изберете големите, защото освен отменяне те предлагат и изолация на шума.

Безжична връзка (wireless)
[Изображение: Sony-MDR-IF240RK-Wireless-Headphone-System.jpg]
Безжичните слушалки нямат нужда от обяснение - те нямат жици, които ви позволяват да обикаляте насам-натам без риск да се обесите. Повечето безжични слушалки в наши дни използват Bluetooth технологията, която често ви позволява не само да слушате музиката си без физична връзка между слушалките и предавателя, ами и да пускате, спирате или прескачате песни само от слушалките. Проблема с безжичните слушалки е че трябва да ги зареждате или да сменяте батериите доста често. Също така качеството на звука е рядко толкова добро, колкото на слушалките с жици. Ако имате други безжични устройства у дома или пък на мястото в което сте е възможно да получавате и смущения. Те се предлагат в домашни версии включващи големи предаватели и в портативен вариант с малки устройства, които се закачат за плейъра. От този вид слушалки има ползи - например когато тренирате и не искате да се препъвате във висящите от вас кабели.



Как да тестваме слушалките, признаци за качество
[Изображение: akgk1000.jpg]
Докато това, което пише тук е добре да се знае вие не бихте искали да си купите слушалки без да ги тествате преди това. Няма как да знаете дали звука е точно по вашия стандарт, дали изолират шума добре или пък дали са удобни само като гледате в Интернет. Ето няколко съвета за това как да вникнете в същността на всеки модел.

Най-добрият план за купуване на слушалки в Интернет е следният:
1) Избирате какъв тип и цена.
2) Четете ревюта в Интернет и стеснявате до няколко модела.
3) Отивате в магазин за техника и изпробвате моделите, които сте избрали.
4) Поръчвате фаворита през eBay или друг подобен сайт


Четете ревюта в Интернет
Не е добра идея да си изберете слушалки само от онлайн ревюта, но това е чудесен начин да стесните избора си до няколко модела и също така да разберете какви проблеми съпътстват различните модели. Добри сайтове за отзиви от клиенти като вас са Newegg и Amazon, а също така cNet,
MacWorld и Head-Fi за професионални ревюта.


Откъде да купите
Най-добрият начин за избиране на слушалки е да намерите специализиран за аудио магазин близо до вас и сами да пробвате няколко чифта слушалки. За съжаление в България няма много такива магазини и алтернативата е технически супермаркети като Технополис или Техномаркет, но в тях цената е от 20 до 300% по-висока от тази в Интернет.

Как да купя слушалки от Ebay
Като за началото прочетете тази тема. В нея ще разберете основните неща. Тук ще покрия точките, които не са добре обяснени или не са обяснени въобще.
1) Как да си извадим карта
Не се притеснявайте ако сте под 18. Повечето от банките могат да ви създадат сметка ако имате 14 години. За целта трябва да отидете в банка и да попитате за услугата за отваряне на сметка.Служителите ще ви обяснят всички подробности. Когато правите това носете си документите, които съм изброил по-долу за да не са наложи да ходите 2 пъти.

Аз си извадих карта в банка ДСК. Не мога да ви кажа дали услугите им са добри или лоши, защото нямам база за сравнение, но за сега няма излишни затруднения. (ако някой може да допълни тук или да даде информация за други банки ще съм благодарен)


За сметка ДСК трябва да отидете в банката, носейки:
Лична карта
Свидетелство за раждане
Лична карта на родител (само ако сте под 18 )
Също така трябва и някой родител да присъства (само ако сте под 18 )

Ако сте под 18 wи издават teen карта - мисля че е абсолютно същата като обикновена карта, но парите вътре може да са само левове (не се притеснявайte, при покупки в Интернет валутата сама се обменя при официалния курс без никакви надценки).

За отваряне на сметка не се плаща никаква такса - просто трябва да вложиш някакви пари вътре - и 1 левче ще свърши работа.
Поискайте и виртуална карта (попитайте служителите за повече информация). Това е друга сметка с отделна карта, към която можете да прибавяте пари и изтегляте пари само онлайн. Целта е преди покупка да прехвърлите само точната сума (Става лесно чрез сайта ДСК Директ) във виртуалната карта + 1-2 лева за всеки случай, така че ако случайно стане някакъв инцидент за взимане на повече пари отколкото струва продукта да нямате почти никакви загуби.

Двете карти ще са готови до 10 работни дни - ще ви се обадят по телефона да отидете да си ги вземете от клона, в който сте подали заявката.
[Изображение: Bankcards.jpg]
2) Вносни такси - Мито и ДДС (на англ. Duty Tax и VAT) .
Като начало трябва да знаете,че митото е винаги различно но най-често се върти около 5% от стойността на продукта, а ДДС-то винаги е 20%.

Не е безизвестно, че българската митница е една от най-корумпираните (Италианската е безспорен шампион) и в крайна сметка е късмет дали ще трябва да плащате ДДС и мито - всичко зависи от служителя, който пуска пакета към пощите. В 80% от случаите пакета стига до вас без да плащате нито стотинка повече, но ако нямате късмет сигурно бихте искали да сте запознати с дадената информация по-долу.

Ето как стоят нещата официално към дата 05.11.2011:
< ?10, за стока с цена по-ниска от еквивалента на 10? в лева не се плаща нищо.
>?10; <?100 за стока с цена по-висока от 10?, но по-ниска от 100? се заплаща само ДДС 20%
>?100 за стока с цена по-висока от 100? се заплаща ДДС 20% и мито около 5%

Ето няколко 'трика', с които вие можете да увеличите шанса си да не платите мито и ДДС:
Пишете на продавача да:
а) изпрати стоката като подарък (gift)
b) сложи ниска стокова цена - най-често 20$ върши работа. Тук вече вие трябва да прецените. Ако получавате голям пакет а на цената пише, че е под 10? със сигурност ще се осъмнят, ще го отворят и ще разберат истинската цена.
c) да го изпрати като човек, а не като фирма. Ако продукта е голям т.е. счита се за колет да направи обратното.

Издръжливост и гаранция
Най-честата причина за покупката на нови слушалки е това, че старите са се счупили по някакъв начин. Когато отидете в магазин вижте колко са издръжливи слушалките, които възнамерявате да закупите - ако чувствате, че продуктът е евтино направено то сигурно това е така и няма да издържи толкова колкото вие бихте искали.
Дори по-важно е да проверите каква е гаранцията. Доста от слушалките се предлагат с гаранция за година или две, което е наистина чудесно ако случайно се счупят. Сигурно гаранцията не е нещо, което ще повлияе на преценката ви какви слушалки да изберете, но определено е нещо, с което трябва да сте запознати. Говоря ви от личен опит - не хвърляйте слушалки, независимо дали са счупени, едната свири по-силно от другата или имат изкривявания в тоновете, преди да проверите за гаранция.

Комфорт
Когато за пръв път пробвате слушалки не ги махате веднага - постойте с тях 15тина минути, дори повече ако имате възможност - защото начинът, по който ги усещате с началото често се различава с този по-късно. Много видове слушалки могат отначало да са удобни, но след кратка употреба да ви заболят ушите. За съжаление не можете да стоите 2 часа с тях в магазина, но все пак това е начин да добиете една горе-долу точна представа за това какво ще усещате когато са ви на главата!

Звук
Най-накрая вие бихте искали да тествате и най-важната характеристика - как звучат. Когато си избирате слушалки пробвайте този тест от плейъра си (запишете файловете или други подобни на mp3-ката си) преди да излезете от магазина. Това ще пусне някой честоти, които би трябвало да съвпадат с описания си звук, например "Pink Noise"трябва да звучи като дъжд, падащ на покрив. Ако не отговорят звука, който излиза от слушалките не отговаря на описаното, може би бихте искали да подминете тези слушалки.

След това пуснете си някаква стара музика. Дори и вие обикновено да не слушате музика от 70-те, пуснете си такава в магазина - тя е по-добър индикатор в сравнения с модерната музика за възможностите на слушалките. По-новите изпълнения са често силно компресирани и старата музика ще ви позволи по-добре да тествате възможните честоти на слушалките. Класическата музика е още по-добър вариант, тъй като има много различни инструменти и чрез тяхното ясно или мръчкаво разграничаване можете да определите качеството на слушалките си.

Накрая пуснете си и музиката, която вие ще слушате най-често на слушалките. Ако сте техно маниак сигурно бихте искали басите да са по вашите стандарти или пък ако обичате акустичната музика вие бихте желали от слушалките си една китара да се чува точно по начина по който трябва 'трябва' да се чува. На повечето слушалки им трябват поне 50-100 часа работа за да достигнат реалния си звук - за това можете да попитате продавача от кога слушалките стоят в магазина.

Aудио Усилватели за слушалки
[Изображение: DSCN5174_500x375.jpg]
На този модел виждате 2 жака - един за сигнала от плейъра, а другия за слушалките. Също така има Equilizer с 3 степени, който може да усили басите или дискантите. Под батерията се намира превключвач за ниско или висока консумация на енергия.

Какво?
Аудио усилвателят представлява електричен усилвател, който увеличава ниско мощни звукови сигнали до такива с по-голяма мощност без да изкривява качеството на звука. Докато входния сигнал е само няколко микровата, изходния може да бъде стотици, дори хиляди вата P[W]. Аудио усилвателите са различни видове - за домашни, студийни, концертни и за слушалки. В следващите редове ще разгледаме ползата от портативните усилватели за слушалки. Джобните усилватели най-често не са на нивото на стационарните, но ако искате хубава музика в движение трябва да притежавате един такъв. Размерите на джобните аудио усилватели варират, но най често представляват малка кутийка с размерите на средно голям smartphone - има и по-големи има и по-малки. Устройствата се зареждат по отделно със собствена зареждачка и средно изкарват 8-9 часа, но има модели, които достигат и до 100часа непрекъсната работа. Всички модели имат допълнителен бутон за контрол на силата на звука, а някой и за усилвате на басите и дисканта. Свързват се със плейъра посредством кабел с два мъжки чинча, имат и отделен жак за слушалките.

Защо?
По-скъпите слушалки се нуждаят от по-голямо количество мощност P [W] за да работят, тъй като при тях съпротивлението R [Omega] е доста високо. Обикновените източници на музика (освен ако не е споменато, че самия плейър има вграден усилвател, но това са устройства за над $700) - mp3, mp4,компютъра ви, iPod, iPad, iPhone и всички други подобни нямат възможност да доставят необходимите ватове на по-скъпите слушалки и за това в тях звукът се чува приглушен, затихнал, рязък, остър и т.н. Доста често липсата на усилвател е причината за мръчкава музиак и неразграничимост на инструментите. Някой усилватели имат специални технологии, с които избистрят допълнително звука премахвайки нежелани шумове.
...

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#60

^ много информативно :thumbup:

"против" ear buds е много относително. Ако намериш точните слушалки, комфорта е перфектен, и много трудно биха могли да изпаднат. Особенно ако кабелите минават зад ухото, каквито са моите. Също така, когато минават зад ухото, движението от кабела се чува по-малко.. идеално е за спортна дейност.

мегапиксели
Цитирай
#61

^ Аз съм дал линк към статията, няколко поста по-нагоре....

Notebook: HP G6, CPU: Intel Core i5 @ 2.6-3.2Ghz, RAM: 6GB DDR3, HDD: 750GB SATA II, Video: ATI HD7670 2GB
Phone: Sony Xperia M2 Black @ Android 4.4.4 @ 16GB SanDisk MicroSDHC Class 10
Цитирай
#62

Snuupy написа:^ Аз съм дал линк към статията, няколко поста по-нагоре....
Не съм видял колега.

Иначе аз сега съм си поръчал нови тапички, но като пристигнат ще постна снимки и ще споделя впечатление.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#63

Всичко хубаво, но все си мисля, че ако дам 500 долара за слушалки трябва да си направя сепуко после Big Grin
Днес ще си купя едни JVC, като на pikpik.
Цитирай
#64

Купих си JVC-то Smile
Много са яки. Наистина свирят здраво и баса е добър, много добър всъщност. И е много важно как ще си ги вкараш Big Grin
Не ги ли напъхаш хубаво, така че да уплътняват добре звука се губи. Не, че казвам нещо ново, но все пак.
Цитирай
#65

Пичове някъде бях гледал комплект от 3 неща...
Едните бяха тея JVC, които пикпик е дал в първия пост, другите бяха големия им модел Over Ear ли как се води дето са като Razer Orca и кабел там явно за 2 комплекта слушалки в един телефон да се пъха, но не се сещам сайта. Някой да го знае? :thumbup:

Galaxy S GT-I9000 JB CM10 Nightly 4.1.1 [Kernel: Semaphore 2.0.6] & Galaxy S III GT-I9300 JB I9300XXDLIB 4.1.1
Register to NeoBux and make money from your computer!
Цитирай
#66

style34 написа:Всичко хубаво, но все си мисля, че ако дам 500 долара за слушалки трябва да си направя сепуко после Big Grin
Днес ще си купя едни JVC, като на pikpik.
Както казах по-горе, въпрос на приоритети Smile ако си ценител на добрия звук, няма заместител.. трябват си слушалки от високия клас Smile

мегапиксели
Цитирай
#67

Сигурно е така. Но може би аз няма да го оценя. Искам да кажа, че дори и да има разлика да кажем с JVC-то за 50 лева, едва ли ще я оценя на 500 долара тая разлика. Даже съм сигурен Smile
Иначе с тези слушалки вече усещам разликата между MP3 и FLAC Lol
Цитирай
#68

@style34, чакай малко да се разгреят и качеството на възпроизвеждане става още по ... Cool :thumbup:

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#69

pikpik написа:@style34, чакай малко да се разгреят и качеството на възпроизвеждане става още по ... Cool :thumbup:
Чакам, чакам Smile И мерси за съвета :thumbup:
Цитирай
#70

Аз моите ги оставях три дни за пред деня, ръгнати в една Нокия да си действат и така ги ...
Радвам се, че съм ти бил от полза :cheers:

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#71

Слушах на LL Cool J - I need love във FLAC и MP3 320kbps и не намерих разлика в звука, слушам с филипсите, които съм дал по-горе. Слушалките ли не могат да изкарат повечето честоти на ФЛАК-а, тоест по-голямото, качество или просто няма кой знае каква разлика между MP3 с този битрейт и ФЛАК? Не, че ме грее особено, щом и на двете свирят кристално, ще си слушам качествени МП3-ки, тамън ще пестя и място на телефона, но просто ми стана интересно...

Notebook: HP G6, CPU: Intel Core i5 @ 2.6-3.2Ghz, RAM: 6GB DDR3, HDD: 750GB SATA II, Video: ATI HD7670 2GB
Phone: Sony Xperia M2 Black @ Android 4.4.4 @ 16GB SanDisk MicroSDHC Class 10
Цитирай
#72

Разликата не е някаква наистина убийствена. Особено при качествено рипнатите мп3-ки и аз не виждам разлика. Но в някои случаи има. Но вече има значение и от плеара, от усилвател и т.н. Чак такъв маниак и аз не съм.
Цитирай
#73

Колеги, днес забелязах, че кабела на мойте Каньонки от 12 лева е почнал да се къса. Big Grin
Виждат се жичките вече... Жалко, че нямам други с тапички вкъщи да преживявам докато си накупя всички други неща и да останат пари за нови слушалки. Може да видите комплекта на JVC-то тук http://www.amazon.co.uk/JVC-HAFX1X-Xtrem...y_ce_img_b . Мисля, че си заслужава 56 паунда за тези. Smile Ако не успея да събера скоро пари за тези 3-те неща ще взема само малките от Технополис. :thumbup:

Galaxy S GT-I9000 JB CM10 Nightly 4.1.1 [Kernel: Semaphore 2.0.6] & Galaxy S III GT-I9300 JB I9300XXDLIB 4.1.1
Register to NeoBux and make money from your computer!
Цитирай
#74

madpsycho написа:Колеги, днес забелязах, че кабела на мойте Каньонки от 12 лева е почнал да се къса. Big Grin
Виждат се жичките вече... Жалко, че нямам други с тапички вкъщи да преживявам докато си накупя всички други неща и да останат пари за нови слушалки. Може да видите комплекта на JVC-то тук http://www.amazon.co.uk/JVC-HAFX1X-Xtrem...y_ce_img_b . Мисля, че си заслужава 56 паунда за тези. Smile Ако не успея да събера скоро пари за тези 3-те неща ще взема само малките от Технополис. :thumbup:
Ако не ти се дават много пари, това е добро предложение:
http://www.multirama.bg/product/9986/slu...-hp5b.html

Купих ги на приятелката ми и свирят страхотно за парите си. Имат страхотни високи честоти и приятен бас...

Notebook: HP G6, CPU: Intel Core i5 @ 2.6-3.2Ghz, RAM: 6GB DDR3, HDD: 750GB SATA II, Video: ATI HD7670 2GB
Phone: Sony Xperia M2 Black @ Android 4.4.4 @ 16GB SanDisk MicroSDHC Class 10
Цитирай
#75

На мен не, че не ми се дават пари просто в момента се отвориха доста неща за купуване и така, но при първа възможност зимам тези от амазон Smile

Galaxy S GT-I9000 JB CM10 Nightly 4.1.1 [Kernel: Semaphore 2.0.6] & Galaxy S III GT-I9300 JB I9300XXDLIB 4.1.1
Register to NeoBux and make money from your computer!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)